Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkani a jiná zvířata

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Potkani a jiná zvířata

Příspěvekod PekabOo » 04 pro 2004 13:04

Sloučila jsem několik témat o potkanech a jiných zvířatech - nevi

Mate nekdo fungujici vztah potkana a kocky???
nase Liza se totiz netvari ze by s nim mela bejt v budoucnu kamarad... :?
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Re: Potkan a kočka ????

Příspěvekod Lana » 04 pro 2004 17:07

PekabOo píše:Mate nekdo fungujici vztah potkana a kocky???
nase Liza se totiz netvari ze by s nim mela bejt v budoucnu kamarad... :?

ja sem dneska zkousela skamaradit myho potkana a psa a dopadlo to tak ze pes ho malem sezral...ach jo..zarlivka..
Lana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 06 pro 2004 00:20

Kočka a potkan (predátor a µrádlo) asi nikdy moc kámo±i nebudou :) Znám takový případ, ov±em to kočka při±la jako kotě do domácnosti mezi dospělé potkany a ti si ji srovnali do latě podle svých představ...
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Killinka » 13 pro 2004 17:55

tohle je zname kocka a potkanka ;) kocka zije doma dlouho..ted ma asi 16 potkanu a vysledek? Obrázek

myslim ze nejde rikat ze to nejde a ani ze to jde je to zvire od zvirete ruzne..nasi psi se snaseji dobre..pitbull se jich boji protoze skrabou starej pinc na ne hazi bobek a krysarik stene je lovi ale nekousne
Killinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petule » 13 pro 2004 18:29

já si myslím µe to je o výchově.. moje fenka (jezevčík) ví µe kdyµ chovám potkana a dám ho k ní blíµ tak by ho nekousla ale vidět ho běhat po zemi, byl by zakouslej hned..je naučená od mala µe my±ičky má chytat :)
naprosto mě fascinuje vztah kočka a potkan :) jsou nějaké výjimky kde to funguje :)
petule
Skákavka
Skákavka
Potkani: Už je obludek tolik, že nemá smysl je po jednom vypisovat :o) Tak kukněte na můj webík, jsou tam i fotečky obludek :o)
Chovatelská stanice: ChS NippyLand

Příspěvekod kactenka » 02 bře 2005 11:25

Tak s kočkou to nevim t nemáme ale s mim psem (fena) to je uľasný kdyľ ho chovám tak ke mě příde a zyčne ho olizovat ona ho jenom olizuje :lol: :lol:
kactenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Billes » 04 bře 2005 14:06

Podla mna je tazke sklamaradit potkana s mackou.
Ale zo psom je to v pohode. Poznam plno pripadov kde sa potkan a pes znasaju dobre, aj sa navzajom olizuju..pes sa hodi ku vsetkemu ak je vycviceny..
Billes ;)
Potkancek: Amirka
:)
Billes
Růžovka
Růžovka

Potkan a laboratorní myš.

Příspěvekod Cesmína » 29 dub 2005 11:04

Hodněkrát jsem se setkala s názorem, že nelze chovat společně potkana a myš, a že by mohl potkan myši ublížit nebo ji dokonce zabít.
Kdybych s chovem potkana a myši neměla osobní zkušenost, vzala bych to jako fakt.
Ale já jsem zažila úplně něco jiného. Před pár lety jsme měli doma samce potkana. Když mu byl asi 1 rok, našel brácha při venčení našeho psa venku bílou myšku (samičku). Něchtěl ji nechat na pospas venčeným psům a tak ji vzal domů. Protože jsme neměli myšku kam dát, zkusil ji dát k potkanovi. Přiznám se, že jsme nevěděli jak to dopadne a já měla strach, že Ferda myšce ublíží.
Ale stal se přesný opak!
Ferdík se myšky ujal a začal ji velmi něžně opečovávat. Nikdy se neprali ani si nekradli potravu. Ferda nosil myšku za kožich (jako mlaďátko) do pelíšku a pečoval o ni jako by to bylo skutečně jeho mládě. Žili spolu takto asi rok a po celou dobu se k sobě chovali velmi krásně. :)
Když jsem se pak mnohokrát dočetla, že potkan myš vedle sebe nesnese, vrtalo mi to hlavou, ale myslela jsem si, že to co se talo mně je jen vyjímka.
Právě minulý týden jsem se dozvěděla od kamarádky, že zažila něco podobného akorát chovala samičku potkana se samičkou myši. I ona říkala, že se potkan i myška měli velmi rádi a krásně se k sobě chovali.
Takže to asi vyjímka nebude.
Hodně jsem se o tom napřemýšlela a došla jsem ke dvěma závěrům: - buď měl někdo s chovem potkana a myši špatnou zkušenost (ale byla to vyjímka) a tato zkušenost se rozšířila mezi chovatele potkanů jako "známá pravda", aniž by si další ověřili zda je to skutečně tak
- nebo potkani v klanu myši skutečně ublíží, ale pokud je potkan sám, přijme myš jako svou novou společnici a kamarádku

A nebo je všechno úplně jinak. Zajímalo by mne, zda má ještě někdo z Vás podobnou zkušenost nebo zkušenost přesně opačnou. Možná že díky vám v tom budu mít konečně jasno! :)
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Adéla » 29 dub 2005 11:43

Mám zkušenost s pár kombinacemi.
Potkan + myš: jeden čas jsem měla potkana a myši zároveň. Jeden myšák jednoho dne ochrnul, dala jsem ho zvláštního akvárka, abych mu tam mohla dát misku s vodou (z napáječky se nenapil) a měla ho na očích. Akvárko nebylo zakryté a když jsem si odpoledne na chvíli odskočila a zapomněla ho zakrýt, šel kolem potkan, myšáka našel a odnesl si ho k sobě :) Ale těžko říct, co by se stalo, kdyby třeba potkan našel hnízdo myších mláďat, to by byl asi masakr, nebo kdyby potkal trochu odbojnějšího myšáka...
Myš + křeček: krvavá bitka
Potkan + křeček: málem krvavá bitka. Když jsem načapala potkana v křeččím akváriu, viděla jsem jen jak se s neuvěřitelnou agresivitou snaží prohlodat do kokosového domečku, ze kterého se ozývalo strašlivé prskání. Ještě že jsem ho včas vytáhla, to by nedopadlo dobře.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Ilien » 05 kvě 2005 19:06

Me kocka holky malem sezrala :evil: MRCHA, vzali jsme je ven a nase kocka (on je to vlastne kocour, ale to je detail) celou dobu lezela skoro u nich a nic nedelala. A pak skocila po mi holcicce a meli sme co delat aby nam ji nesezrala :evil: :evil: .
Ilien
Skákavka
Skákavka

Potkan a kočka

Příspěvekod VeronikaL. » 06 kvě 2005 15:07

Netroufla bych si seznamovat Vilibalda s Kryštofem (kocour) - potkan je na to podle mě přeci jen "moc myš".

Měli jsme ale kdysi kocoura, který uzvařel pevné přátelství s bílou myší. Často ležel na její kleci, a myš ho zespodu šťouchala do břicha, aby jí věnoval pozornost, a někdy čichala přes mříže kočka k myši a myš ke kočce. Ale ten kocour byl poloperský a neměl touhy lovit. Toho bych možná i s potkanem seznámil.a.
Četla jsem, že kočka neloví myši ve svém teritoriu, a proto může v míru vycházet s domácími myšmi a "myšoidy".
Přijde mi to ale trochu odvážné.
I ten perský kocour se raději přátelil s myší jen přes klec.
A nynějšímu Kryštofovi ty klece raději ani moc neukazujeme.
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Navel » 26 črc 2005 22:30

Taky mám dvě zkušenosti
1) kamarádka měla myši i potkana...v okomžiku nepozornosti se potkan dostal do místnosti kde byli myšky,skočil do akvárka a všechny myši zakousl

2) známý měl samečka potkana (v tu dobu mu bylo určitě pod 6 měsíců)a dal k němu z mě neznámého důvodu malou odstavenou myš(pohlaví bohužel nevím),potkan se o myšku vzorně staral..nosil si jí,čistil jí.......dost jsem se o toto soužití zajímala a když jsem se po nějaké době ptala jak to vlastně dopadlo,tak prý spolu žili v naprosté pohodě až do doby kdy známého had měl hlad a dostal tu myšku.Opravdu by mě zajímalo,co by bylo,kdyby spolu zůstali...jesli by to vydrželo až do dospělosti potkana.
Hanka
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod Karolla » 28 říj 2005 17:44

Potkan honí kocoura!!
Karolla
Růžovka
Růžovka

souziti

Příspěvekod Morrigna » 28 říj 2005 18:08

Ahoj,
tady Morrignin spravce pocitace ;-)
No kamos mel doma dve bile mysly, potkanka a kocoura. Velmi chytreho kocoura.
Kocour pochopil, ze mysky jsou domaci mazlicci, stejne jako on, takze si s nima hral. Pak usoudil, ze rodina je v obyvaku a oni jsou zcela zbytecne v prazdne kuchyni, tak popadl jednu mysku po druhe do tlamy a odnesl je do obyvaku, kde na ne daval pozor, aby nehrabaly kytku, nekousaly zaclony... Zili takhle leta.
Jde to. Ale chce to fakt chytreho kocoura ktrey neni zly. Ale ne ze to budete zkouset a pak mi budete psat "ale ty jsi rikal ze je veme do tlamy a odnese a on ji vzal do tlamy a sezral..."!

Xaint
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod grendel » 18 led 2006 20:37

U NÁS SE ČUBINA BÍGLICE KÁMOŠÍ S POTKY, NECHÁVÁM JE I O SAMOTĚ A KOČKY? JEDNA LOVÍ, zbylé 3 čumí co to je a nic neudělají:-)
sorry za caps, potkani nějak lezou po klávesnici:-)
:P
grendel
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Chování