Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stavění hnízda

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Příspěvekod pegynkaa » 19 dub 2007 11:24

no mě když dělají hnízda tak je to megastavba z papírků a hadříku nanosených na hromádku a uprostřed je vystlaný pelíšek...takže bych to přirovnala ke kráteru sopky.....
pegynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod refugee.ph » 20 dub 2007 11:04

pegynkaa píše:no mě když dělají hnízda tak je to megastavba z papírků a hadříku nanosených na hromádku a uprostřed je vystlaný pelíšek...takže bych to přirovnala ke kráteru sopky.....

aha no tak už si to dovedu představit..tolik věcí potkánek do klece nedostává aby z toho mohl udělat hnízdo..protože jak to celý pročůrá a furt se f tom válí tak potom docela dost zapáchá
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Marqeette » 23 dub 2007 20:17

moji samci stavi hnizdo, stavi ho i samicky a taky bydli v domeckach a po hamakach a rourach :lol: samice stavi i mimo brezi, proste stavi prubezne a dotcene se na me divaji, kdyz uklizim a to hnizdo jim kolikrat vyhodim, protoze smrdi :whistle:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

Re: Hnízdo

Příspěvekod refugee.ph » 02 lis 2007 12:03

mě myšák leze po žebříčkách z patra na patro..větev ignoruje..maximálně okousává. a hnízdo si nestaví..nemá materiál :D
kapky vody stékají po těle
aby odplavily veškerou špínu
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Re: Stavění hnízda

Příspěvekod goldie » 23 zář 2015 07:47

vytahuju kostlivce :)

Co jsme předevčírem nechali uspat Metinku a Mininku, se v kleci něco změnilo (hierarchie nebo tak něco - Metinka byla nejstarší myš). Přistihla jsem zatím jen Dumbínu, kterak od předvčerejší noci neúnavně buduje hnízdo z podestýlky, všude je bordel, protože při práci vyhazuje podestýlku i ven :)
Jak jsem se dočetla, stavba hnízda je prostě normální stav, mě by ale zajímalo, proč tak najednou? Může to mít nějakou spojitost s tím, že v těch místech, kde je nyní hnízdo ležela Metinka a Mininka, protože neměly už dostatek sil dostat se do pater? Jak doposud chrápaly všechny ve sputníkách, trubkách, a tak, ale z ničeho nic Dumbína začla budovat. A co je zajímavý, v tom hnízdě se střídají na chrápání... Má/může mít to nějaký jiný význam??
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 27 zář 2015 12:54

význam vyloženě asi ne, ale možná se jim přeci stýská, nevím jaký měly holky vztah, ale může to být, nebo se jim tam jednoduše líbí a nemohly tam když tam byly ty dvě.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod goldie » 29 zář 2015 22:15

No holky se o ty dvě celkem staraly - často jsem tam našla další dvě myši, jak tam leží s nimi na hromádce... To hnízdo tam pořád je, nechci jim ho bourat, ale už v něm myšendy nevídám... Tak snad moc netruchlily...
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Chování