Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

mrtvé mládě

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

mrtvé mládě

Příspěvekod veruvoo » 01 úno 2017 11:40

Dobrý den,
potřebuji poradit. 8 ledna jsme si donesly domů dvě samičí holčičky potkanů. Obě velmi rychle ochočené a bezproblémové. Po týdnu jsme si všimli, že jedné neúměrně rychle roste bříško. Po dalších pár dnech nám bylo jasné, že byla ve zverimexu nakrytá. Když v pátek porodila (27.1), měli jsme velkou radost. Z počátku bylo osm mláďat, druhý den ráno už jen sedm (jedno pravděpodobně snědla), další den jsme našli jedno mrtvé (nejspíš zalehnuté), [b]dnes, což už je 6 dní po porodu jsme našli jedno mrtvé (mělo na sobě kousance). Chci se zeptat, zda je možné, že je usmrtila tetička, nebo samotná máma. A jesti dělat nějaká opatření. Chováme je společně. Když jsem zjišťovala možnosti chovu, údajně je toto lepší způsob. takže jsme je od druhé samice neodělovali. Jsem z toho velmi smutná. Můžete prosím poradit? Nechceme přijít o další malinké potkánky. Už k nim máme silný vztah.Děkuji[/b]
veruvoo
Růžovka
Růžovka

Re: mrtvé mládě

Příspěvekod chesterfield » 03 úno 2017 08:18

Jestli je to tetička, to neuím říct, možné to je. A samička likviduje většinou mláďata, která jsou nemocná a nelpřežili by stejně. Možná bych tetku na pár dní oddělila aby si viděla, jestli je to ona. Držím palce. Předpokládám, že jsouholky z petcentra, tam je pravděpodobnost nemocí velká, může jít o příbuzenské krytí, o dědičné nemoci a podobně. S tím se v tomto případě musí počítat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Chování