Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vystrašený potkan

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Vystrašený potkan

Příspěvekod Astonko » 17 led 2017 07:19

Dobrý deň, mám menší problém. Kúpila som si potkana zo zverimaxu (v sobotu 14.1) a všetko bolo ok
Rýchlo si zvykol na behanie aj ľudí, čo bolo super. Ale včera, keď som ho pustila von a vymenila mu domček za krabicu, kamarátka ho.prezatiaľ strážila. Došla mama s priateľom a Astonko sa schoval kamarátke za chrbát. Nechala som ho tam, ale mamin priatel ho vybral a dal si ho do kombinézi. Mama ho ptm nevedela vytiahnúť a tak ho vytiahli nejak divne. Teraz ani len nevýnde zrejme od strachu z búdy, iba tak napiť sa a najesť (aspoň niečo) a.keď ho vytiahnem, zahrabe sa mi do deky a nikam nejde. Strašne sa oňho bojím a neviem, čo mám robiť.
Za každú radu aj pomoc budem vďačná (:
Astonko
Růžovka
Růžovka

Re: Vystrašený potkan

Příspěvekod nevi » 17 led 2017 11:19

Úraz jste vyloučili?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 17 led 2017 11:32

Začít trpělivě zase od začátku. Nechat mu čas se rozkoukat, netahat ho z domečku nebo z klece násilím, dát mu trochu času, aby se uklidnil, nejspíš jste ho vytáhli a jeho to bolelo, tak se prostě začal bát, máš ho jenom chvíli, tak třeba ještě nebyl tak zvyklý na manipulaci. Jeho přirozená zvědavost mu pomůže, a za chvíli to bude v pohodě.
A hlavně, co nejdřív pořídit kamaráda stejného pohlaví!
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2017 12:34

jak píše Kimik, zverimexové potkánky nejsou na manipulaci zvyklé, bylo to všechno na něj moc rychlé. Pomalu ochočovat ruka s pamlskem vyláká potkánka a když budeš patřičně klidná tak si na Tebe zvykne a ochočí se. A určitě potřebuje kamaráda stejného pohlaví, třeba z CHs, ti jsou obvykle na manipulaci zvyklí a naučí to i zverimexáčka.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Chování