Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Utlačován starším bratrem

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Utlačován starším bratrem

Příspěvekod Mags » 22 zář 2016 20:32

Zdravíčko!
Jsem úplný nováček v chovu potkánků, od neděle mám dva potkaní kluky, Andyho a Ronnieho. Andy, ten větší potvorák, strašně často krade Ronniemu jídlo. I když třeba piškotek držím v ruce, aby mu ho neukradl, vždycky se snaží mu ho sebrat a sníst ho sám. A takhle je to úplně se vším. Andy je mnohem větší než ten malý prďola a tak trochu ho šikanuje, jako starší bratr. :roll: Jinak spolu ale normálně spinkají a tulí se a perou se a honí se a tak... :loveit: jen tohle je mi trošku líto. Ráda bych aby Ronny taky trochu povyrostl, abych mohla sundat pletivo z klece a nemusela se bát, že proleze. Jinak, jsou měsíc staří, takže jsou to miminka, ale pěkný potvůrky. Bojí se mojí ruky, ačkoliv se nechávají krmit. Hladit ještě ani trochu, vyndat už vůbec ne. Pořád před tou rukou utíkají jak šílení, oba dva. Vážně doufám, že si zvyknou :|
Nevíte jak Andymu vysvětlit, že prostě bráchovi se jídlo nekrade, protože má taky hlad a je to prcek, který potřebuje vykrmit?

A promiňte, jestli je to tak trochu zmatený a divný a doufám, že je to i ve správném oddělení...
Mags
Růžovka
Růžovka
Potkani: Andy a Ronnie

Re: Utlačován starším bratrem

Příspěvekod Veselka » 22 zář 2016 21:57

Nevím jestli Ti moje rada bude něco platná, ale přesto napíšu svoji zkušenost.
Mám tři potkaní brášky spolu.. Neposedu, Honzíka a Lojzíka a v druhé kleci mám brášky Arwina a Darwina.

Neposeda se oproti ostatním dvěma bráškům chová jako by snad nikdy nejedl, když nejsem dost opatrná, tak by mě i omylem poškrábal, jak se sápe po jídle. Jen vidí/cítí jídlo už se sápe přes mříže, aby náhodou o něco nepřišel. Honzík a Lojzík jdou také k mříži na zavolání, ale čekají až jim to podám.
Arwin je o poznání klidnější než Neposeda, v klidu si počká až mu jídlo resp. mlsku podám, ale i tak jak na něj zavolám, hned je u mříže pro dobrotu. Darwinovi to chvíli trvá než se probudí, je velký spáč a navíc brácha ho moc rád utiskuje, ale pak přijde a jemně si ode mě také vezme mlsku.

Aby Neposeda Honzíkovi a Lojzíkovi nebo Arwin Darwinovi neukradl mlsku dělám to velmi jednoduše. Připravím si na ruku pro všechny tři/oba dva a nejdřív dám Neposedovi a jen to popadne tak hned Honzíkovi s Lojzíkem. Totéž Arwinovi a tak si i Darwin v klidu svojí mlsku vychutná.

Na začátku, než si kluci zvykli, jsem po ruce měla ještě něco jiného, kus syrové těstoviny nebo tak něco (co si odnesou a nechají na později) a podávala jsem to Neposedovi a totéž Arwinovi, aby se Honzík, Lojzík i Darwin v klidu nasvačili.
Časem si nejen zvykli na tohle pořadí, ale i na to, že je pořád co k jídlu, stejně tak jako, že kdyby odešli od mlsky, mohli by jim to kluci sníst a už je to v klidu a odnášecí mlsky podávat kvůli tomu nemusím. Neposeda i Arwin berou klukům jídlo jen velmi výjímečně, když nejsem dost rychlá a mám v podávání všem větší prodlevu.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Kimik » 23 zář 2016 10:59

Neboj, jsou to prostě potkani, a takové chování je u nich normální. Dávej jim dostatek krmení, a ten druhý se taky nažere a nebude strádat hlady. Potkanům prostě nejvíc chutná, když to můžou sebrat tomu druhému zpod pacek a v tomhle je nepředěláš.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Mags » 23 zář 2016 15:08

Jé, super, moc děkuju :)

Dneska jsem jim naložila celou misku, hned jak jsem přilítla ze školy jsem se rozvařila a teď papají vločky s tak trilionem dobrot. Navíc zbude, tak se snad nají oba, ti malí chlupáčci, jen je otázka, jestli to zase nesežere ten větší :smi:

Ale teda, je pravda, že pokud Andy něco Ronniemu nesebere, vypadá tak trochu sklesle po tom jídle :roflmao:
Mags
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 23 zář 2016 16:08

jen pak bacha zase s tou plnou miskou, aby z nich nebyly koule :D
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Mags » 23 zář 2016 19:00

Budou, budou :D
Ale ne, ten menší to potřebuje. Máma je přestala dřív kojit, tak byli mrňavoučký všichni. Což už se o Andym říct nedá. Vyrostl docela dost za těch pár dní se mi zdá... :shock:
Mags
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování