Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Umírá ?

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Umírá ?

Příspěvekod anetsteflova307 » 29 pro 2015 12:41

:cry: ahoj všichni , dějese mi něco strašného .
Myslím že mi umírá potkánek .
Neustále leží na boku na jednom místě, slabě dýchá, občas zakňučí nebo sebou škubne .
Nehýbá se , nejí ani nepije . :cry:
Žádné úrazy nebo něco podobného přitom neutrpěl a je mu teprve 1,5 roku .
Je možné že umírá stařím ? Asi ne co ? Můžu mu nějak pomoct ? ( samozřejmě vím že bych měla zajít k veterináři ale to bohužel nejde ) :( předem díky
anetsteflova307
Růžovka
Růžovka

Re: Umírá ?

Příspěvekod nevi » 29 pro 2015 15:33

To těžko zjistíme, mohlo se stát cokoliv.
Veterinární pohotovost?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod anetsteflova307 » 29 pro 2015 15:52

Na veterinu bohužel nemůžu :( doma mi to nedovolí a aama na to peníze nemám
anetsteflova307
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod goldie » 29 pro 2015 22:23

Proč jste si pořizovali zvíře, když s ním pak nemůžete/nechcete (či rodiče nechtějí) jít na veterinu, když je to potřeba????? ano asi umírá a s takovým přístupem asi i umře a jestli i kňučí, tak asi umře s bolestí!!! Dokopej své rodiče ať s tebou na tu veterinu zajdou, a buď ať zvíře uspí aby se nadále netrápilo, nebo jestli nemáte na jeho léčbu, darujte jej někomu, kdo mu ji může poskytnout... Tohle je mi teda "zodpovědný" přístup!
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod anetsteflova307 » 30 pro 2015 00:18

Promin ale nemas paru jak to u nas chodi a proc s nim nemuzu na veterinu tak nemusis bejt hned neprijemna navic driv zvirata bez zverolekare a vsech tech leku taky prezila tak proc by to neslo i ted
Jinak potkanek uz se zotavuje :) je mu uz lepe vypada to ze byl nachlazeny vse uz se zlepsuje a dekuji moc za ochotu :)
anetsteflova307
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod goldie » 30 pro 2015 01:06

To máš pravdu, nemám páru jak to chodí v žádné domácnosti kromě mojí. Co se týče toho, že dřív zvířata zvládala žít bez léků, tak samozřejmě, ale ta zvířata nebyla šlechtěna, a když se zranila, tak pošla a třeba i v bolestech. To bys přeci nechtěla svému mazlíčkovi udělat když existuje v dnešní době vyspělá a dostupná veterinární péče pro v podstatě jakákoli zvířata. Když si bereš zvíře domů, chováš jej v zajetí, bereš na sebe určitou zodpovědnost, která obnáší kromě starání se o to, aby mělo co do tlamy i to, že když je nemocné, zajistíš mu patřičnou péči. když na takovou péči nemáš peníze, nemáš si zvíře brát, jestliže tvoji rodiče jak sama tvrdíš ti nedovolí jít na veterinu, tak ti neměli zvíře domů povolovat, protože sama to, jak píšeš, nezaplatíš. Zvíře onemocnělo, a ty mu díky tomuto tebou popsanému stavu nemůžeš zařídit patřičnou péči. Nebo ti snad takový stav připadá v pořádku? Jestli ano, tak už si žádné další zvíře raději nepořizuj.
Jo jsem nepříjemná, protože když si někdo pořídí zvíře a pak zjistí, že vlastně nemá na jeho péči, nebo mu na to nechtějí rodiče přispět, nebo ho přestane bavit a tak podobně, tak prostě zvíře mít nemá. Je to nezodpovědné a kvůli takovýmu přístupu končí spousta myší na bazarech, jako krmení pro hady. Proto jsem nepříjemná a budu tak nepříjemná vždycky.

Nachlazení se nevyléčí během 11 hodin. Zajdi se zvířetem k vetovi, to je asi jediná správná věc, kterou bys měla udělat, jestliže vidíš, že zvířeti není dobře a přetrvává to. A pobav se o tom s rodiči. Pochopím, že s tebou nepoletí na pohotovost večer nebo v noci, ale v normální ordinační dobu by na veterinu s tebou jít mohli ne?
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2015 17:34

myslím, že tady by se asi mělo spílat spíš rodičům. Nevím jaka byla a je situace kolem pořizování potkánka, ale obávám se, že rodiče mají ten postoj, přeci za zvíře za třicet korun nebudu platit veterináře. je to jenom moje domněnka, pokud je však pravdivá, tak se to na výchově také podepíše, pominme bolesti myšáčka
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod goldie » 30 pro 2015 21:00

chestí, já to tak víceméně myslela. Nicméně holčina by si takové věci měla uvědomovat už i sama, když je přístup rodičů takový jaký (nejspíš) je...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Chování