Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Utíkání

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Utíkání

Příspěvekod janina » 28 pro 2015 14:33

Dobrý den,mám dva samečky,ještě malé.Ten mladší je mazlivý a nemá potřebu vylézat z klece i když ji má otevřenou,ale staršímu jsou cca dva měsíce a jak se otevřou dvířka,tak je v mžiku v luftě a vrátí se až za tmy a když je ticho,za tím druhým.Je šance,že se časem uklidní?Je povahou docela roztržitý a ačkoliv celý den stejně prospí za skříní,tak má prostě potřebu neustále utíkat. :roll: Pomohlo by častější chování a mazlení?Děkuji za každou radu ;)
janina
Růžovka
Růžovka

Re: Utíkání

Příspěvekod Alessa » 28 pro 2015 15:09

Uplaceni mlskama a vice mazleni urcite neuskodi, Slavek mi z pocatku taky takhle zdrhal a do klece lezl, az kdyz videl jak ostatni hoduji u misky a on ma prd...ted spis chodi nejdriv prozkoumat me (co kdyby nahodou nekde bylo schovane zradlo), pak na pruzkum (sundavam ho skoro ze stropu) a obcas me chodi rafnout do nohy a ocumakovat, co delam :D
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod janina » 28 pro 2015 15:57

Alessa píše:Uplaceni mlskama a vice mazleni urcite neuskodi, Slavek mi z pocatku taky takhle zdrhal a do klece lezl, az kdyz videl jak ostatni hoduji u misky a on ma prd...ted spis chodi nejdriv prozkoumat me (co kdyby nahodou nekde bylo schovane zradlo), pak na pruzkum (sundavam ho skoro ze stropu) a obcas me chodi rafnout do nohy a ocumakovat, co delam :D

Jojo,to se snažím uplácet,ale veme si to a je zas v luftě :) Ode mě zdrhá co to jde,naštěstí jsem rychlejší,až se musim kolikrát smát co se mu asi honí v kebulce za plány útěku :D Jen doufam,že to nenaučí toho druhýho :)
janina
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Plamínek » 01 led 2016 15:36

To s věkem zmírní či úplně zmizí. Já se za malým také honila a on tu hru očekával a sedl u jednoho rohu, koukal na mě stylem tak už se pojď honit. Jedině co jsem mohla vzít deku - hodila jsem ji na něj a než stačil vylézt tak jsem ho vylovila. Za skříně nemůže, dala jsem do mezer velké lahve od minerálek naplněné vodou.
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod janina » 05 led 2016 12:20

Plamínek píše:To s věkem zmírní či úplně zmizí. Já se za malým také honila a on tu hru očekával a sedl u jednoho rohu, koukal na mě stylem tak už se pojď honit. Jedině co jsem mohla vzít deku - hodila jsem ji na něj a než stačil vylézt tak jsem ho vylovila. Za skříně nemůže, dala jsem do mezer velké lahve od minerálek naplněné vodou.

A taky stavěl hnízda?Mě přijde prostě úplně divokej,přitom byl odmalička chovanej.Když jsem nedavno tu skříň odtahla,tak jsem zůstala úplně dřevěná,co jsem tam všechno našla.prostě si postavil hnízdo.nevim jestli je to normální u domácích potkanů,chápu,že to maj v genech,ale až v takové míře jsem to nečekala.To abych ho nechávala prostě pořád zavřenýho,protože co nadělá škody za půl dne..... :( Chovam ho co to jde,aby si na mě zvyk,ale pustit ho nemůžu...
janina
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Plamínek » 05 led 2016 14:00

Přesně, už jsem to tu někde psala. Sputník celý zanesen papírem a na něm spokojeni kluci. I na dně klece je papír výbornou stavební surovinou. :-)
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod janina » 06 led 2016 08:52

Plamínek píše:Přesně, už jsem to tu někde psala. Sputník celý zanesen papírem a na něm spokojeni kluci. I na dně klece je papír výbornou stavební surovinou. :-)

:) No to si dali do sputniku taky takovej ucmouranej kousíček prokladu,asi se jim víc nepovedlo zatim...On měl za tou skříní všechno co našel.moje sluchátka,křídu,neskutečně papírovejch kapesníků,já proč najednou nikde žádný nejsou po bytě.a vrchol byl,když mi zdrh naposled,tak jsem mu tu klec zavřela,aby si tam nemoh chodit pro jídlo,když nemůžu číhat a já vlezu do pokoje a vidim toho druhýho,jak mu přes mříže z klece strká ven zrní :lol: kámoš...
janina
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod 7 chlapcu » 08 led 2016 12:54

Zdravim. Já mám doma 7 kluků .... Nejmladší a nejstarší jsou od sebe cca pul roku. Ten uplně první byl dlouhou dobu alfasamec skupiny ,až do doby,kdy zjistil že seskočit metr na zem neni problem,ale byl navic ze zverimexu a byl tam až do svých 3 měsíců,takže toho se mi dodnes nepodařilo uspokojivě ochočit ... ale k věci,jak neměl lehké mládí,když se dostal na svobodu,nechtělo se mu moc zpatky,zabydlel se mi za kuchynskou linkou a priznam se ze i opakovane rozebrani cele linky k nicemu nevedlo,protože mam celkem velky byt a prostě mě přelstil.... Nakonec sem rezignoval a rekl si at si tam teda je,že nakonec bde mit zizen a hlad a pride sam .... a ono vskutku nic :D žil si za tou linkou možná 2 měsícemudělal si tam hnizdo z roztrhanych papírů...pít chodil na zachod ze stojanu na stetku (kazdou noc byla prevracena ) ...prostě se adaptoval .... postupem času se mi asi začal chodit vysmyvat na postel protože jsem se občas probudil a vidim ho 5 CM před obličejem jak visí na kraji postele a čučí na mě ....ani tak sem ho nechytil.... nakonec prekousal draty od sporaku (380V) a hadici od mycky a voda natekla na kabel a mě ve 3 v noci naštěstí probudil hroznej bzučivej kraval a jiskry za linkou.....malem jsme vyhoreli,ale potkanovi nebylo nic ... Přítelkyně už na něj měla spadeno ve zlém,ale to jsem nedopustil a nakonec jsem ho zahnal do flexa roury a tím to měl spočítáno...byl to neřád a ostatních 6 potkanu kvuli němu muselo byt zavreno v akvarku,žena z něj šílela a já mu tedy chtěl dát možnost svobodného žitá když chtěl...odnesl jsem ho daleko do přírody na paloucek s ovocnymi stromy na jiždím svahu.... vypustil jsem ho a v očekávání že svpbpdu přivítá jsem byl v šoku,když se místo utěku začal schovávat pod list trávy a nejistě se vracel ke mě ...nechal se vzít v pohodě do rukou a byl jak milius.... takže jsem opět vyměkl a i přes hodně krutou hadku s mou drahou polovičkou dostal další šanci.... od té doby ho nemazlím,neotravuju,nevyndavam z akvarka a jen mu davam papaní,vodu a prolejzačky a on zřejmě pochopil že tak je mu líp než někde na volné noze a už utíká maximalně do doměčku..akvarko nechavam otevrene aby mohli lozit ve svych 25 metrech cestiček co jsem jim vyrobil od podlahy až po strop a neni s nima problem...Ale od svého navratu dostává sodu od větších potkanu,který šikanoval než si dal 2 měsíční dovolenou za linkou ... :)
7 chlapcu
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janina » 08 led 2016 13:34

7 chlapcu píše:Zdravim. Já mám doma 7 kluků .... Nejmladší a nejstarší jsou od sebe cca pul roku. Ten uplně první byl dlouhou dobu alfasamec skupiny ,až do doby,kdy zjistil že seskočit metr na zem neni problem,ale byl navic ze zverimexu a byl tam až do svých 3 měsíců,takže toho se mi dodnes nepodařilo uspokojivě ochočit ... ale k věci,jak neměl lehké mládí,když se dostal na svobodu,nechtělo se mu moc zpatky,zabydlel se mi za kuchynskou linkou a priznam se ze i opakovane rozebrani cele linky k nicemu nevedlo,protože mam celkem velky byt a prostě mě přelstil.... Nakonec sem rezignoval a rekl si at si tam teda je,že nakonec bde mit zizen a hlad a pride sam .... a ono vskutku nic :D žil si za tou linkou možná 2 měsícemudělal si tam hnizdo z roztrhanych papírů...pít chodil na zachod ze stojanu na stetku (kazdou noc byla prevracena ) ...prostě se adaptoval .... postupem času se mi asi začal chodit vysmyvat na postel protože jsem se občas probudil a vidim ho 5 CM před obličejem jak visí na kraji postele a čučí na mě ....ani tak sem ho nechytil.... nakonec prekousal draty od sporaku (380V) a hadici od mycky a voda natekla na kabel a mě ve 3 v noci naštěstí probudil hroznej bzučivej kraval a jiskry za linkou.....malem jsme vyhoreli,ale potkanovi nebylo nic ... Přítelkyně už na něj měla spadeno ve zlém,ale to jsem nedopustil a nakonec jsem ho zahnal do flexa roury a tím to měl spočítáno...byl to neřád a ostatních 6 potkanu kvuli němu muselo byt zavreno v akvarku,žena z něj šílela a já mu tedy chtěl dát možnost svobodného žitá když chtěl...odnesl jsem ho daleko do přírody na paloucek s ovocnymi stromy na jiždím svahu.... vypustil jsem ho a v očekávání že svpbpdu přivítá jsem byl v šoku,když se místo utěku začal schovávat pod list trávy a nejistě se vracel ke mě ...nechal se vzít v pohodě do rukou a byl jak milius.... takže jsem opět vyměkl a i přes hodně krutou hadku s mou drahou polovičkou dostal další šanci.... od té doby ho nemazlím,neotravuju,nevyndavam z akvarka a jen mu davam papaní,vodu a prolejzačky a on zřejmě pochopil že tak je mu líp než někde na volné noze a už utíká maximalně do doměčku..akvarko nechavam otevrene aby mohli lozit ve svych 25 metrech cestiček co jsem jim vyrobil od podlahy až po strop a neni s nima problem...Ale od svého navratu dostává sodu od větších potkanu,který šikanoval než si dal 2 měsíční dovolenou za linkou ... :)

No ty brďo,to mě moc neuklidnilo :lol: Ale po tom posledním fiasku mě napadlo úplně to samý,že když si chce svobodně běhat,tak že ho pojedu někam vypustit.Vplánu byla zoo,aby měl dost jídla :lol: ale mam fuzzika a říkala jsem si,aby mu nebyla zima,když je nahatej,takže jsem řekla,že mu dam ještě šanci,zkusim ho prostě každej den brát pod mikinu a chvíli ho nosit,dokud nezkusí vzít čáru a pak zase zpátky do klece.a uvidim,jestli bude do léta nějakej pokrok,kdyžtak ho zkusim taky vzít ven a bud uteče nebo ne.
janina
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování