Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

skamarádění s těhotnou potkanicí

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

skamarádění s těhotnou potkanicí

Příspěvekod dejws » 08 čer 2015 23:01

zdravím ,
před týdnem jsem si pořídil mladou samičku. Doma už mám dospělou samici a samce. Mladá samička se samečkem se seznámily bez problému.Ale těhotná samička na prcka reaguje celkem špatně. pořád za prckem musí chodit a přes klec se s ní prát ( máhat packama) a obě u toho pyští ikdyž se sebe sotva dotýkají. Myslím si , že těhotná samička se bojí o své budoucí mláďátka a cejtí z mladé samičky hrozbu. Vždy naježí srst a pyští na mladou. Prosím o vysvětlení tohoto chování nebo aspon drobnou pomoc :) děkuji.
dejws
Růžovka
Růžovka

Re: skamarádění s těhotnou potkanicí

Příspěvekod womi » 09 čer 2015 06:23

tak především nestresuj těhotnou samičku seznamováním :roll: Taky nechápu, proč máš samce společně, pokud tedy samičky nechceš urodit k smrti. Bože, zamysli se nad tím! Samečka odděl a pak mu dej dva další samečky z těch, co se narodí a holky pak seznámíš a dáš jim třeba taky ještě kámošku.

:wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod dejws » 09 čer 2015 20:30

v této situaci kdy je samička těhotná má jak samec , tak i nová samička mají své klece , takže jsou samostatně odděleny. když nechám otevřenou klec těhotné samičce aby měla možnost pokud se chce provětrat , tak jsou další dva potkánci zavření. Ale první cesta samičky je ke klecy mladý potkanice. až potom co jí odlákám pamlskem tak si jí přestane všímat. nenapadlo by mě jí stresovat seznamováním. jen mě zaráží to , že ikdyž jsou oddělený mřížkami , tak by se nejradši povraždili.
dejws
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 09 čer 2015 22:16

Jsou naštvané, protože k době nemůžou. Pravděpodobně by se chtěly jen přetlačovat zadky a ukázat si, která je silnější, ale takhle jsou jen frustrované.
V tomhle případě ale fakt nemá smysl těhotnou déle stresovat (a propo, vy jste ji nakryli záměrně nebo omylem?), protože s takovou bude mít problémy při porodu, které u takových malých zvířat nezřídka končí smrtí nebo ztrátou mláďat. Taky by je v případě, že shledá podmínky za nevhodné, mohla sníst a to byste asi viděli dost neradi. Měla by mít klid, ideálně by neměla mít tu klec hned vedle ostatních, jestli ji štvou, a místo seznamování by měla mít dostatek pestré stravy a klid.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod dejws » 11 čer 2015 20:25

Klece jsem měl cca 2 metry od sebe. Navíc bych je záměrně k sobe nedával , protože nechci těhotný samičce přitížit. poté když jsem viděl , že samička běží ke kleci mláděte , tak jsem jí ihned přěmístil na místo kde už si hleděla svého :) doufám , že porodí krásné a zdravé mládata a už vůbec nechci aby je snědla. pestrou stravu má a o 100% klid se postarám)
dejws
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování