Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

bitka

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

bitka

Příspěvekod Verii » 10 kvě 2015 21:43

Dobrý den všem, předem se omlouvám, jestli tu podobné téma již je, ale nedohledala jsem se :)

V jedné kleci mám 5 samic (matku a její 4 mláďata, kterým je už přes rok), které byly vždy spolu. Občas se vyskytli menší rvačky o to, kdo je tady šéf a tak, ale krom křiku a menšího povalování nic (žádná krev, možná trochu oděrky, ale jedná se o sphynxi a na těch jde vidět všechno). Jedna z holek je od narození trošku menší, a jedno očičko má přivřenější (byly jsme u veta, prý je to v pohodě :) ) a tak jsem se bála, aby ho sestry a matka přijaly... Vše bylo v pohodě, až teď po roce. Byla jsem na víkend pryč (pro potkyše nic nového), v osm večer v sobotu jsem odcházela a vrátila se v neděli ve čtyry, rvačka se musela stát mezitím. Výsledkem je že Mimoněk (jméno dostala ještě před určením pohlaví, díky již zmíněnému očku a dumbo uším) má na zádech 3 cm šrám (dvojitý, takže nic z klece) + pár dalších menších a na krku (nebo je to spíš na spodku "líčka") větší ranku. Všichni ostatní jsou bez úhony. Mimoněk vypadá v klidu (neschovává se před ostatními nebo tak), ale pro jistotu jsem ji dala do náhradní klece. Zítra jdeme k vetíkovi, aby se podíval na ranky.

Mám Mimoňka po vyšetření vrátit znova k sestřičkám? Nebo ji mám nechat osamotě? Ještě mám klec s 2 potkanicema, ale s těmi se vídala občas venku a nevím, jak na ni budou reagovat v jejich kleci (jsou o půl roku starší a nikdy ve společné kleci nebyly).

Předem děkuji za jakoukoliv radu :)
Verii
Růžovka
Růžovka

Re: bitka

Příspěvekod womi » 10 kvě 2015 21:57

vrátila bych jí hned, případně po prohlédnutí. Nahatý potkan holt všechno slízne, vše je vidět. Ale bitku jsi neviděla, mohlo jít o blbou náhodu. Určitě neodděluj kdyby si chtěly jít po krku, tak by nečekaly takovou dobu
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Chování