Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kluka, nebo holku?

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

kluk vs holka

Klučiny
6
60%
Holčiny
4
40%

Celkem hlasů : 10

Kluka, nebo holku?

Příspěvekod Jolly4 » 02 kvě 2015 12:19

Omlouvám se a doufám, že se nebudete zlobit, pro opakováni už několikrát zmíněné téma, ale mám vlastní názor a chtěla bych ho zde vypsat odděleně. Potkany zatím nechovám, ale chtěla bych, jenomže mám dilema z výběru pohlaví, každý má své plus, nýbrž né vždy jsou kluci klidní a holky zvědavé. No uznejte sami, potřebuji právě váš názor. Nejvíce se bojím, jejich osobní vůně. Zeptám se přímo ,,kdo zanechá víc nepořádku?" Samozdřejmě vím, že i tohle může být individuální. ;) Více se přikláním k samečkům, ale ti značkují ,,hloupé značkování". Načteno mám hodně. Rodičema povoleno. Opravdu nevím. Měla bych je v pokoji 2,5/3,5metry v dvoupatrové kleci. Kluky i holky, nejspíše tři sourozence. A k samičkám, prý trpívaji na nádory častěji, oproto klukům. Děkuji za rady, už jsem to řešila na více forech, jenomže každý ma jiný názor. :smi: Jolly4
Jolly4
Růžovka
Růžovka

Re: Kluka, nebo holku?

Příspěvekod Jolly4 » 02 kvě 2015 12:21

Omlouvám se, že jsem to tady přidala tolikrád, nevím jak jsem mi to pomohlo :(
Jolly4
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 03 kvě 2015 08:26

ono je to strašně individuální. Značkují obě pohlaví, smrdí obě pohlaví, nemocní mohou být taky. Takže spíš si ujasni, co bys radši. Kluci jsou obvykle mazlivější, okolo roku se hodně zklidněj a jsou schopni se válet na klíně nebo pod dekou a nechat se drbat. Samičky oproti tomu bývají zkoumavé rakety až do stáří. Ne, že by se nechtěly mazlit, ale spíš si hlídají svého člověka stylem podrbej, dělej, tamhle je kytka, jdu jí ochutnat, záclona, super šplhací místo, tak zase podbej, jůůů, tamhle jsem ještě nebyla. Prostě špmejděj, ale člověka si přijdou zkontrolovat. Ale výjimky se najdou, někteří samci až do smrti zkoumaj, některé samice sedí jak pecky u majitele.
Smrděj obě pohlaví stejně, já mám doma holky asi větší prasata, než kluky. Samičky mohou trpět na mléčku, samci zase mívají abscesy, řekla bych, že se víc perou. Taky mohou být celý život zdraví.
Asi takhle: samci jsou větší, je to kus potkana, tak akorát do ruky. Mě osobně se s nimi manipuluje mnohem lépe, než s holkama. Holky jsou menší, rychlejší a zvědavější. A nemaj koule.
Být tebou, někde kouknu na fotky, co tě učaruje, to si vyber a k tomu kámoše podle pohlaví :-D
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod lucka12 » 26 zář 2015 17:30

Ked to bude asi tvoj prvý potkan , odporúčam samcov . Ale bude dobré ak to necháš na náhode - ked si potkana prídeš vybrať , vyberaj si podla toho ktorí je zvedavý , priateľský a samozrejme aj podla toho ktorí sa ti páči a je ti sympatický :roflcry:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Příspěvekod goldie » 30 zář 2015 09:45

Kluci mají vylezlé kulky, setkávám se s názorem, že to některým lidem vadí (třeba můj Sluníčko samečky doma nechce, prý nechce aby mu na rameni seděli dvě gule :D ). My máme samé holčiny, a některé jsou hadrové panenky, některé neposedy, takový mix. Čuňátka to jsou... :D
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Vorva » 30 zář 2015 12:35

Je pravda že kluci jsou klidnější, větší a tím lepší na manipulaci. Já začínala s klukama, teď mám doma i holky a pro mě, dámy potkaní prominou, prostě kluk je kluk :up: :lol:
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 30 zář 2015 16:02

A komu vadí potkaní kulky, ať se někdy podívá na samce křečíka čínského. :oops: Ten si chudák přes svoje kulky nemůže ani sednout, nejsem si jistá, jestli to příroda trochu nepřehnala. U potkanů se na to dá zvyknout.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Chování