Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Utlacovani druhého potkana

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Utlacovani druhého potkana

Příspěvekod vampirca » 15 dub 2015 16:16

Dobrý den,
Mam ve velke kleci dva potkany samce - falešný albin, starší a mladsi s sedym pruhem pres zada. Vychazeli spolu dobre do jisté doby. Starší mel nějaké onemocnění kuze a dostali jsme na to betadine. Strikala jsem ho tedy roztokem, jak mi veterinarka řekla. Vim, že to nevoní, ale je to důvod, aby byl bílý potkan vytlacovan z pelisku, aby mu bylo kradeno jakékoliv jídlo a v podstatě zakazan vstup do spodni casti klece? Pro upřesnění, jejich ubikace ma dve patra, jsou to v podstatě dve klece na sobe propojene tunelem ze sena. Pokud tomu mladsimu starší potkan smrdí, postacilo by ho prostě umyt, aby se veci vratily do pořádku? Nebo je v tom něco jiného a betadine nema žádný vliv na takové chování? budu vděčná za rady a nápady. Děkuji :-)
vampirca
Růžovka
Růžovka

Re: Utlacovani druhého potkana

Příspěvekod Kimik » 15 dub 2015 17:08

Betadinou to nebude, spíš chce mladší postoupit na místo šéfa a poznal, že starší je oslabený a nemocný a začal si na něj dovolovat. Kolik jim je? Jinak radu bohužel žádnou nemám, v tomhle je nevýhoda, když jsou potkani jenom dva, že ten slabší už pak nemá žádné další kamarády, ke kterým by se mohl "schovat" a ten silnější by zase mohl zlobit někoho, kdo se mu silou vyrovná. Takhle ti asi nezbyde než je prostě nechat, aby si to nějak vyříkali.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod vampirca » 15 dub 2015 17:52

9 a 7 mesicu.. Mam jeste jednoho, ale ten se zase nesnese s tim nejmladším. Pri seznamovani ho kousnul do krku az tekla krev, tak sel na samotku. Take jsem mela nápad, ze bych bileho dala k cernemu (to je ten na samotce), protože zezacatku spolu byli nez přišel nováček, ale ted uz se moc perou.. Takže mam tri potkany a ani jeden není kamarad...
vampirca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vampirca » 22 dub 2015 19:02

Zdravím,
tak se věci vrátily do starých kolejí. Bílý myšák je opět ve formě a pruhovaný na zádech :D Už spolu spinkají v domku, válejí se v hamaku a čistí si kožíšek. Takže to nakonec bylo tou nemocí. Vypadané chloupky narostly, stroupky se zahojily a hotovo. Mám radost, už jsem se bála, že to nedopadne.
vampirca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 23 dub 2015 06:33

to je super novina
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Daluark » 30 čer 2015 18:49

Ahoj,
máme podobný problém, máme dvěholky, ale pořád po sobě jdou. Obě dvě jsou přibližně stejně staré - 3měsíce. Ze začátku jsem si myslel, že je to tím, že si holky potřebují vyříkat, kdo je tu šéf, ale už to pokračuje tak 3týdny a ta, co utlačovatelka nepustí utlačovanou skoro ani k vodě. Pořád za ní běhá, jako kdyby jí kontrolovala, jestli jí neujídá/neupíjí. Mají teď novou klec, 120x80x50 (mysleli jsme, že to pomůže),ale pokračuje to nanovo. Může mě někdo prosím poradit, co s tím? Máme 2nové, ale ty jsou zatím moc malinké (měsíc staré), ale bojíme se je tam dát, aby jim tyran neublížil.

Děkuji
Daluark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 čer 2015 18:52

Zkusila bych buď je obě dát do hodně malé klece, nebo když si to netroufneš, tak utlačovatelku na samotku do holobytu, na dva tři dny. Voda a zrní, žádný hamáčky prostě nic. Nevšímat si ji nemluvit na ní. Daleko od té druhé a s tou bych zkusila seznámit mimča.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Daluark » 30 čer 2015 18:53

jen chci tedy dodat, že se jí pořád snaží povalit na záda až malá kvičí. Zatím netekla krev,ale prostě je to od té doby, co jsou spolu pořád stejné. Navíc to vypadá, že je utlačovatelka na holky a né na kluky :)
Daluark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Daluark » 30 čer 2015 19:47

tak zatím se ty tři snáší-ta klec je pro ně dost velká, takže po sobě ani nelezou. Uvidíme za tři dny. Doufám, že pto Mína pochopí a dá s tím pokoj. Děkuji za radu.
Daluark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 čer 2015 19:49

Kdyby něco klidně piš, někdo tady vřdy bude

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Daluark » 05 črc 2015 19:46

Ahoj. Vím, že je to asi zbytečná otázka, ale radši se zeptam...je možný, aby se dvě potkánky prostě nesnášely tak, aby prostě nemohly být v jedné kleci? Dali jsme je k sobě (po samotce) a nepomohlo to..zase se pořád perou.
Děkuji
Daluark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 06 črc 2015 19:55

pokud neteče krev, tak bych to nehrotila. Musí si na sebe zvyknout a vyřídit si postavení. Pomáhá i prohodit podestýlky. Není to vyloženě jistá pomoc, ale aspoň něco :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Chování