Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Psychické problémy

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Psychické problémy

Příspěvekod M23 » 02 dub 2015 10:47

Ahoj,

chtěla bych se vás zeptat, máte někdo zkušenosti s tím, že by Váš potkan měl nějaké psychické problémy?

Vím, že potkani mohou mít různé psychické problémy, pokud žijí sami apod. Nicméně mám zvláštní zkušenost s chováním mé potkanky, a zajímaly by mě vaše názory.

Doma mám 3 potkaní holky, všechny staré mezi 3,5 až 5 měsíci. Holky jsou skvělé, nemají žádné viditelné zdravotní problémy, jsou aktivní, ochočené, přítulné, učenlivé... zkrátka všechno je v pořádku. Když je pustím všechny ven, běhají po pokoji, jsou veselé, dělají hlouposti a hrají si. Jedna z holek ( paradoxně ta nejvíce přítulná a nejvíce akční) má někdy čistě z nenadání zvláštní chování. Během venčení se najednou jakoby úplně změní na strašně vyděšenou, schová se a už nechce komunikovat. Ostatní holky si hrají dál a jsou v pohodě. Jen ona je najednou úplně vyjukaná. :shock: Vůbec se nechce nikam hnout a bojí se všeho. Když k ní dám ruku, tak se mě nebojí, ale nechce pryč z toho místa, kam se schovala. Když ji proti její vůli vyndám a uklidňuji ji v náruči, tak je hodná, nechá s hladit, akorát se nehýbe a je zjevné, že má strach. Jen nevím z čeho. Po vrácení do klece chvíli sedí na místě, klidně si vezme pamlsek nebo něco k jídlu, ale stále se trochu bojí, po chvíli si zaleze k holkám do hamaky a vše je zase v pořádku. Nedělá to vždy, když je venku, ale jen občas. Přitom je ochočená, je nebojácná a přátelská, a najednou jako by byla vyměněná. Vůbec nemůžu přijít na to, čím by o mohlo být. Stává se to z "čista jasna" .. žádné změny, nikdo nový nevejde do pokoje, žádný hluk, nic zvláštního, čeho by se mohla leknout. Napadlo mě třeba zrcadlo, ale vypozorovala jsem, že se to stává i jinde než u zrcadla.Také mě napadlo, že to dělá proto, že vycítí, že už venku delší dobu a tuší, že bude muset zpátky do klece, tak se zachová takhle. Nevím! Opravdu mi přijde, jako kdyby měla nějakou psychickou poruchu a najednou jí takhle "přeskočilo". Je pravda, že asi dvakrát se stalo, že takhle najednou změnila chování, holky byly v pohodě a když viděly, že se ta jedna schovala, tak je zmátla a holky se taky radši schovaly. Ted už to ale ostatní holky neřeší, skáčou přes ní a vůbec jim nepřijde divné, že ona je schovaná. :smi: Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?? V podstatě nejde o nic vážného, za půl hodinky je vše zase při starém, ale přijde mi to zvláštní. Máte někdo nějaké nápady? ;)
M23
Růžovka
Růžovka

Re: Psychické problémy

Příspěvekod nevi » 02 dub 2015 11:08

Nemohla se něčeho leknout?
Jinak by to teoreticky mohl být menší záchvat, moje epileptička to mívala taky.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Chování