Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Značkování

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Značkování

Příspěvekod Funnyg1 » 10 bře 2011 19:20

Je to ale krásný, že si na mě už zvykl alespon Špunt :)
Funnyg1
Růžovka
Růžovka
Potkani: Špunt z RAT4U, Smrť von Zverimex

Příspěvekod Mell » 12 bře 2011 23:16

U nás je největší značkovač Amosek, ten mě kolikrát stihne za jedno zdvihnutí nožky počůrat celou dlaň a jeho moč je nejagresivnější, myslím, že je to i jeho vysokým postavením. U Kurtíka to taky tak bylo. Miminci značkují malinko a Toreček taky, asi je to u něj způsobeno i tím, že není tolik otevřený a přátelský jako Amosek, tak si značkování šetří.
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Příspěvekod maťa » 13 bře 2011 21:06

U nás značkuje nejvíc Zip.A to jak mojí ruku,hamaky,hadříky,drenážku,tak si značkuje i Merlina. :roflcry: Nojo,aby holt jsme všichni věděli že Merlinek patří Zipovi a nikomu jinýmu. :roflcry: Co se týče Merlina,tak toho moc neneachytám,ale podle mě je i čistotnější,a ani jednou si mě ještě neoznačkoval.Zato Zip,ten mi značkuje poctivě pokaždý když si ho vezmu na sebe,a na posteli mam vždycky cestičku označkovanou kudy šel. :roflcry:
maťa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver,Oscar,Oggie

Čůrání po pokoji

Příspěvekod n.kiss » 28 pro 2012 14:45

Pouštíte potkana v pokoji, když tam čůrá? Já když pustím potkana po pokoji, tak je to tam pak celý počůrané, nevíte, jak je to odnaučit? Jak je naučit, aby čůrali jen do klece? :x
    Potkani potřebují aby se jim někdo věnoval, nenechávej je v kleci celý den jen proto, že se ti nechce je vyndavat.
n.kiss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 pro 2012 15:53

Pravděpodobně se jedná o značkování, nikdy se mi nestalo, že by mi kluci venku čúrali. Takže jsem ti téma sloučila.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod p.hubicka » 12 bře 2013 13:45

Ahoj... já pouštím holky běhat po gauči a v křesle u PC jsou semnou, když netuju. Minule jsem přišla z venku do bytu a cejtila sem myšinu :dozey: klec mají holky čištěnou snad co tři dny aby tady mohly být obě dve :D přítel přísahal že jak budou smrdět půjdou... to si hlídám ale s tím značkováním na gauč a mě asi neudělám nic že? Máme gauč z broušené kůže takže se to vpije.... tak já nevím kam jinam je pouštět, na tom gauči jsou pod dozorem... na zem zatím nechcou.. Elis se vzdálí na 30cm a Dumbinu tu ani nehne aby odemne odešla :D na tom gauči se holky krásně vyřádí... ale pokud by mi to tady mělo smrdět :zip:
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod Kimik » 12 bře 2013 14:26

Tak vem nějakou starou deku nebo prostěradlo a přehoď přes gauč, když tam budou holky běhat. Deka se vypere a gauč zůstane čistý a nepoškozený :up: Značkování je bohužel neodnaučíš.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 12 bře 2013 16:14

jj přesně tak...co nechci mít oznakačkovaný uklidim nebo přikreju a sebe pak omyju...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod p.hubicka » 19 bře 2013 21:42

značkujou čůzy víc v říji? dneska totálně smrdím jejich močí ( zatím voním svým zpusobem ale zítra to už bude smrdět).. Dumbina na me dneska furt chcala.... blé
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod nevi » 19 bře 2013 23:14

Jestli čůzami myslíš samice, pak ty značkují více před říjí - dávají okolí najevo, že budou zítra svolné :twisted:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 20 bře 2013 12:15

čeče hubi já vim že to nemyslíš ve zlym, ale neříkej jim čůzy...to je hrozný... :) jinak jestli nechceš smrdět potkaní močí, tak doporučuju spešl svršky když je pouštíš a ty často prát...jinak já tohle očůrávání beru tak nějak jako lichotku.... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod goldie » 20 bře 2013 12:30

Lizí s Emčou značkujou pořád, ať mají před nebo po říji, nebo období "klidu". Dokonce sem mamku ujišťovala, že jí nepočůraj maximálně pocinkaj, že se mi to nikdy nestalo, a samozřejmě první co, tak Emča jí vlezla za krk a tam spustila. Ale to nebylo značkování :D to bylo vyloženě vyčůrání se :D Hadice jedna. Od té doby se to znova nestalo :))

A jinak, já když je pouštim a oni lozej kolem mě i po mě a značkujou, tak na sobě mám oblečení, který nenosim na ven, který mám vyloženě na doma, takže jakmile by byl náznak zápachu jde to do špíny a beru jiné. člověk s tim musí počítat :))
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod p.hubicka » 20 bře 2013 15:08

Jenny já jím říkák pipinky a čůzy jen když mě naprdnou, jako včera :roll: jinak sou to prostě pipinky a myšišandy :heart:
já mám domácí věci převlíkám se stejně 3x za tejden protože sem neustále od přesnídávek, bramborových kaší a fleků od jogurtů :lol: moje dítě je čuně a já tím trpím..
ale včera to byl fakt extrem.. to nebyly kapičky ale kapky a snad 50x za celej film a to už je na mě moc...
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod p.hubicka » 20 bře 2013 15:10

mě značkování nevadí, beru to a chápu že to dělají ale včera už to bylo moc...smrděla sem opravdu na dalku...prostě to musím vychytat a ty dny před říjí budou berunky zavřený
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Vell » 20 bře 2013 15:18

kapky.. Kviček jak mi neudělá louži přes celý stehno, tak nejde domů.. tepláky mám batikovaná.. než to vyčichne, tak smrad nehoráznej.. ale rozhodně bych mu to nikdy nevyčítala :P
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

PředchozíDalší

Zpět na Chování