Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Značkování

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Značkování

Příspěvekod p.hubicka » 20 bře 2013 15:28

mě šlo hlavně o tu říji, jestli to s tím má spojitost :oops: :roll: ne o to značkování.. prostě přístě budu vědět a vemu si mikinu... zas to tady nedramatizujte :lol: miluju je to značkování k tomu patří ale před říjí slečny budou raději v kleci
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod nevi » 20 bře 2013 21:38

To je složité, někteří potkani značkují pořád, říje neříje...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod p.hubicka » 21 bře 2013 08:31

Dumbina taky učurla ale ne tak často a ne tak moc..takže si mylsím, že to s tou říjí něco mít bude...
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 bře 2013 09:18

a nebo je to mážná tím že holky prostě dospívaj....??
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod p.hubicka » 21 bře 2013 10:22

to jakože takhle budou značkovat pořád?
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Vell » 21 bře 2013 10:31

prostě, jak se jim bude chtít :lol:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 bře 2013 10:51

no to budou....já jsem prostě zechcaná od hlavy k patě pokaždý....to tak je hold... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod p.hubicka » 21 bře 2013 16:16

:rain:
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod pajabub » 21 zář 2014 11:49

Ahoj potřebuju poradit co mám dělat kdyz naši dva kluci potkaní čuraji ven z klece... :( dokonce se jim dneska povedlo pocurat i zed ... a opravdu prijemné to není nedá se to něak odnaučit nebo popřípadě radu čím to omezit? Děkuju
pajabub
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Widlicka » 09 lis 2014 14:21

Je zvláštní, že tady čtu, že značkují, a tím dávají najevo to že nás mají rádi. To si při své inteligenci nevšimli, že nám to vadí? Tak si říkám, zda to spíše není označení svého majetku, než lásky, prostě tenhle páníček je můj.
S potkany zatím nemám skoro žádné zkušenosti, ale zato mám zkušenosti s myškami, ty neoplývají až takovou inteligencí, jako potkani, ale také umí značkovat. Já to své dva nejmilejší kluky odnaučila. ;-) Prostě když mě počůrali, když byli u mě, tak jsem je dala pod vodovod a opláchla jim zadečky, a tím také i ty počůrané ruce... mohli si vybrat: značkovat + voda, nebo se značkování u mě vzdát... hádejte co si po pár umytí vybrali? ;-) takže podle mě, je to o výchově, necháte si na sebe čůrat, nebo nenecháte. Každopádně pokud to někdo bude zkoušet, tak mytí teplou vodou a jen opláchnout zadeček (neučit plavat!), a pak důkladně osušit. myslím, že při jejich inteligenci brzy příjdou na to, zda o mytí stojí, nebo nestojí ;-) Není to trest, pokud to budete brát jen jako následek jejich jednání. Když se to naučí myšky, proč by ne o tolik chytřejší potkani. Já myškám vždy říkala: "Fuj špinavá myšička, celou mě počůrala" aby věděla, že se mi to nelíbí. Oni taky mezi sebou lecos nesnesou, tak proč by si lidi měli nechat vše líbit? Chováte vy potkany, nebo chovají potkani vás? ;-) Vy máte být nejvyšším vůdcem smečky. Za pokus to stojí ;-)
Widlicka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pajabub » 10 lis 2014 17:01

Nám nakonec pomohl kámen daný do zachodku který si chodí značkovat opravdu se to omezilo na minimum. Obcas je teda este v pelišku načůráno , ale ten vezmete a hodite do pračky nebo ho přemáchnete v ruce ... nejmenší zlo. Ale opravdu z klece nám už nečůrají :)
pajabub
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bart3wik » 31 srp 2015 22:40

Tak mně také ti dva potkánci Chicco a Fido hned pocvrnkají, jak mně vidí :whistle:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

ciká kade chodí...

Příspěvekod lucka12 » 11 zář 2015 16:20

Ahojte! ,
Mám potkanieho samca ktorí sa volá Dumbo. Skrotila som ho až ked mal 1 mesiac a pól , a hneď som videla že je veľký "dobroduch" tak ked mal 2 mesiace rozhodla som sa že, mu urobím radosť - umožním mu výbeh v mojej deckej izbe. Ako vidíte - normálne - ale on ma ocikááááva :dozey: ! A nielen mňa ale i sestru a aj všetkých a všetko naokolo , vrátane mojho mobilu , zeme :roll: ... nie že by mi to vadilo - mňa už neocikáva - ale je to dosť nechutné a nechcem mu "ničiť vychádzky navolno" :oops: a tiež by ma zaujímalo prečo ma ocikával :lol: ...
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Příspěvekod chesterfield » 12 zář 2015 09:02

Lucka, potkaník si Vás značkuje, nie je to priamo cikanie, len značkovanie, mladí to robia častejšie, časom to trochu ustane, ale niektorí značkujú stále. A s Tvojho príspevku súdim, že je sám. V záujme potkaníka a Vášho vlastného je žiadúce mu zaobstarat kamaráta. Je to doležité, potkaníci sú velmi sociálne zvierata a samotu neznášajů. Navyše sa špeciálne u samcov može zo samoty vyvinúť agresivita ktorej sa len velmi ťažko zbaví.
Ináč každý Ti tu rád poradí, ovšem nebolo by na škodu, keby si si tu poprečítala niektoré témy, kde sa dozvieš mnoho užitočných vecí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod lucka12 » 12 zář 2015 15:53

Aha tak okey , budem to brať ako kompliment... :roflmao: :loveit: . A je to určite značkovanie :smi: . No už som sa s tím proste zmiernila ... mám ho rada takého akí je :loveit: :love:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

PředchozíDalší

Zpět na Chování