Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ocas

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Ocas

Příspěvekod Ell » 14 kvě 2012 16:02

chtěla bych se zeptat jestli mají potkyši konec ocásku špičatý...u mého Merlina to vypadá jako by mu koukala kost z konce ocásku :| ....mohli by jste mi poradit jestli to je normální??
Ell
Růžovka
Růžovka

Re: Ocásek

Příspěvekod 59lea89 » 14 kvě 2012 16:13

Ja som to raz u jednej potkanice mala. Nemyslím, že by to malo potkaníkovi nejako prekážať.
59lea89
Skákavka
Skákavka
Potkani: Almira, Violetka, Ivy a Quensy

Příspěvekod Ell » 14 kvě 2012 16:42

taky mi nepřijde že by mu to nějak vadilo, spíš jestli ho to nebolí :cry:
Ell
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 14 kvě 2012 20:06

zkus vyfotit jak to vypadá...myslím, že se tu někdy řešilo to, že se potkánkovi někde skřípl ocásek a zůstala mu tam jen kost, ale nejsem si jistá, jestli se nepletu..
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 15 kvě 2012 06:59

tam je potřeba hlídat, jestli nemění barvu - nečerná a tak. Kdyby začal černat tak okamžitě k vet.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Ocas

Příspěvekod Ivory » 14 pro 2012 15:20

Ahoj všem,
předem se omlouvám, pokud se to už někde probíralo, bohužel jsem nic nevypátrala. Máme doma s Fortynem takový "problém", všimla jsem si, že už nějakou dobu netahá ocas normálně za sebou, ale že ho má ohlý do boku a ještě do tvaru "S", kdyby ho nosil nahoru normálně za sebou, tak v pohodě, ale tohle vypadá, jak kdyby byl trochu retardovaný :lol: Tak doufám, že to není nic vážného, že jen prostě potřebuje být "jiný". :smi: Že by spadl, či jinak se zranil, jsem si nevšimla, tak opravdu netuším, co to je. Díky za radu :)
Ivory
Růžovka
Růžovka
Potkani: Freddy, Myšmo Daragh z Mouseville, Fortunatus Badger z Mouseville

Re: Ocas

Příspěvekod Tonks » 14 pro 2012 22:35

Mně něco podobného provádí rok a půl stará samička, má své dny, kdy jej má téměř do pravého úhlu, ale většinou jej "nosí" normálně, navíc nevypadá nějak retardovaně :slobber: :crazy: . Jestli normálně udržuje rovnováhu při šplhání a lození, nemyslím že by to vadilo :wink2:
It's important always to try new things.
Oh, now you're being rude, and you know I don't like rude people.

Obrázek
Tonks
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem
Divočina - Dumbo, aguti, self
Jelimana - Dumbo, ruská stříbrná, self
Tříska - Dumbo, rex, aguti, self
Bílka - standart, siam, self
Kalamita - standart, černá, berkshire
Bedřiška -velveteen, aguti, self
Plešinka - fuzz, černá, hooded
Jin - standart,černá, husky
Holy - fuzz, mink, berkshire
Bar micva - dumbo, barmská, self

Příspěvekod Ivory » 15 pro 2012 09:15

Samozřejmě "retardovaný" s nadsázkou :lol: Spíš to vypadá vtipně, no :smi: Tak jsem ráda, že to snad není nic vážného, díky :)
Ivory
Růžovka
Růžovka
Potkani: Freddy, Myšmo Daragh z Mouseville, Fortunatus Badger z Mouseville

Příspěvekod Kimik » 15 pro 2012 09:21

Kolik jí je? Starší potkani většinou začínají tahat ocas za sebou, což je známka toho, že jim oslabuje pánev a zadní nohy, takže je to prostě příznak stáří. Někteří to mají dřív, někteří později, ale zatím to měli skoro všichni důchodci, které jsem měla. A někdy ho můžou mít i různě ohlý, jak popisuješ.
Doporučuju si pročíst témata, která jsou zde věnovaná stáří a ochrnutí nožiček, myslím, že tady toho bylo napsáno už dost.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Ocas

Příspěvekod DraXitko » 01 bře 2013 11:11

Zdravím...
Narodila se nám banda malých písklat a zjistili jsme, že jeden/jedna z nich se narodila bez ocásku? Dokáže bez ocásku potkan kvalitně žít?? Případně co je nutné udělat pro to, aby takový potkan byl spokojený??
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Nefertity » 01 bře 2013 11:19

Potkanovi bez ocasu se říká manx, někteří chovatelé se o ně tuším schválně snaží (křížením zvířat, které k nim mají geny) - doufám, že s těmi geny jsem to moc nepopletla, každopádně se občas vyskytnou a takové zvíře žije v pohodě kvalitní život. Ale počkej radši na někoho s chovatelskými zkušenostmi, každopádně pokud mu mimo ocásek nic neschází, měl by být ok ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod womi » 01 bře 2013 11:46

manxové mají samozřejmě život kvalitní, ale vzhledem k tomu, že jim ten ocas chybí, mají omezenou termoregulaci, takže je potřeba hlavně v teplém počasí dávat pozor, aby se nepřehřáli. A pak je důležité, pokud je to samička, aby se na ní nechovalo, manxové mají užší pánev, samička by nemusel přežít porod.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod DraXitko » 01 bře 2013 12:25

Děkuji za rady. Pokud to bude samička, tak chov určitě neplánujeme, ani tento vrh nebyl plánovaný. Akorát, když to bude sameček, tak mu budeme muset najít nový domov, ale to už je na jiné téma.
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod DraXitko » 06 bře 2013 11:33

Tak jsme dnes vzali to pískle bez ocásku k veterináři. Bohužel, neměl v pořádku páteř. Prý by to byl docela rychlý proces, tak jsme mu to snad usnadnili.
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CZpavinka » 08 bře 2013 13:22

to se bohužel stává, že pokud není ocásek tak bývá poškozená páteř.
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Další

Zpět na Anatomie