Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zrak

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Červené oči

Příspěvekod Bethan » 29 srp 2007 21:12

no vidišto :) prostě někteří na to třeba vůbec nepřijdou, nebo jim to nepomáhá...piškot s tim začal až tak v půl roce
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod chesterfield » 30 srp 2007 18:45

Mám teď několik Potkyšků s červenými (ne ruby) očima a ani jeden neskenuje, Zato Chesterfield skenoval hned od mala a to opravdu vydatně, zprvu jsem se i vylekala až jsem se dověděla co se děje. Takže je to asi opravdu o tom, že na to nepříjdou. Děda james už asi vidí hodně špatně, většinou má oči přivřené a jsde po čuchu.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod SmrtkaTokiacka » 21 lis 2007 17:31

Tak já mám taky červenookou huskynu a tou hlavou kýve teda někdy mrtě hustě :roflcry: :roflcry: ¨.... jinak ty červenooký mě se zdá že fakt viděj hůř já mám spolu dvě holčiny jednu normal s černýma druhou s červenýma a zdá se mi že ta červenoočka reaguje zpomaleně nebo huř... a kámoše matka (maj taky dva potkyše) se mě právě na to ptala ,že se jí zdál že ten její albín vidí hůř než ten druhej tak nwm asi to pravda bude :)
Rette mich .... ='(
SmrtkaTokiacka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pometlo, Maiky, Ignác, Arthur, Alan, Beky...

Červené oči

Příspěvekod Morlock » 23 pro 2007 23:48

Já mám teď novýho klučinu. V papírech má napsaný oči dark ruby, nebo black. Musim se mu na ty očíčka mrknout, ale hrozně mě rozesmívá, jakym způsobem on kouká. Furt mžourá. Ty mrňousi mívaj většinou vylezlý oči, ale on je má prostě zalezlý. Vypadá trošku, jako by ho měla ta jeho máma s krtkem.
Morlock
Růžovka
Růžovka
Potkani: Claires Ijáček, Claires Jabadabadů (říkám mu Ponožka)

Příspěvekod Zuza » 23 pro 2007 23:50

:roflmao: Mno já mám jednoho s red a jednoho s dark red očkama a oba jsou oproti Artíkovi s black očkama slepí jak patrony, Kojak furt skenuje a to je boží pohled :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod jani » 29 bře 2008 20:55

zajímalo by mě jesli to,že červenoocí vidí hůř,může mít spojitost s tím že moji dva černoocí jsou mnohem odvážnější.třeba bez rozmyšlení seskočí tam,kam se čevenookáčci jen koukaj a netroufnou si.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Nergita » 30 bře 2008 00:00

jj, červenoocí potkani vidí hůř než černooký. Proto se dá u červonookého potkana zpozorovat tzv skenování, což je kývání hlavy. Ale zrak u potkana nehraje tak důležitou roli, jako třeba hmatové vousky.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod jani » 30 bře 2008 00:23

tak to skenování neboli kývání hlavy,si nějak nedokážu představit. jestli to ty moje dělaj tak asi nenápadně:-))ale ony maj ty oči docela dost tmavý (neříká se tomu náhodou ruby?)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Nergita » 30 bře 2008 01:58

jj, ruby a ještě tmavější jsou dark ruby.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Aneri » 11 čer 2008 20:53

jani1000 píše:zajímalo by mě jesli to,že červenoocí vidí hůř,může mít spojitost s tím že moji dva černoocí jsou mnohem odvážnější.třeba bez rozmyšlení seskočí tam,kam se čevenookáčci jen koukaj a netroufnou si.

U nás je naopak nejodvážnější a nejmrštnější právě červenooká Ashanti. Ale je fakt, že dolů moc neskáče, spíš leze "vzhůru" :lol:
Aneri
Skákavka
Skákavka
Potkani: Relév of Navel

Příspěvekod Nelliss » 02 črc 2008 08:32

Jak se na svět dívá červenooký potkan :smi: :lol: ..v hlavní roli Zmyzulčina Angreštýnka
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Lady.Blackie » 02 črc 2008 21:03

jani1000 píše:tak tohle je skenování :shock: mě to mí červenookáčci nedělají :roll: :D

Mně to od těch červenookých okoukali i černoocí. :roflcry:
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Vnímání barev

Příspěvekod Káča » 12 črc 2008 18:54

Chtěla bych se zaptat, jestli někdo neví, jak potkani vnímají barvy. Jestli vidí černobíle, barevně nebo jestli vnímají jenom některé barvy jako třeba kočky. Vím, že zrak(jelikož jsou to noční zvířata)není jejich silnou stránkou, ale přesto si tím nejsem jistá a celkem by mě to zajímalo. Děkan za odpovědi potkamilové :lol: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Re: Vnímání barev

Příspěvekod Nefertity » 12 črc 2008 20:43

Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Re: Vnímání barev

Příspěvekod Kimik » 14 črc 2008 12:27

Že bych si taky udělala reklamu? Jestli chceš, koukni na: http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3747&r=11, kapitolka Zrak.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie