Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nečekané miminka

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Nečekané miminka

Příspěvekod chesterfield » 29 lis 2011 06:03

jo díky, tak ji nech chvíli ssamotnou, možná patří k bytostém nesnášijícím miminka. Deraci měli potkanku, která sice bydlela s mamkoou a s nima v kleci, ale jakmile se k ní myše přiblížilo ztuhla postavila se na špičky a snažila se nebýt :roflmao:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod luciq » 29 lis 2011 07:27

jejej, to je mi lito, ale to je priroda, s tim nic neudelas a neovlivnis to :(
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: za Duhovým mostem:
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

Příspěvekod Haslerka » 29 lis 2011 10:04

tak to je nadělení..
a ještě bych malinko opravila - těch vrhů možná bude 5 :)
protože jestli jsou tam 4 samice, z toho jedna už rodila a byla v kontaktu se samcem po porodu...říje přichází pár hodin po porodu :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Hayam » 29 lis 2011 11:40

Taky fakt :zip: Ta co už rodila možná bude znovu...

Co ostatní? Některá něco?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod kawi » 29 lis 2011 12:26

btw, mozna by nebylo od veci zminit, ze ty co vypadaj tluste, kor jeslti jeste jsou mene naložené ci agresivnejsi nez predtim, by bylo nejlepsi nechat byt, rozhodne netahat a nemazlit az tak moc, bo ono samice pred porodem maji dost casto rady klid :smi:

ono samas to odhadla spravne s lili, je protivna a kouse protoze se chysta porodit a nechce u toho byt rusena, takze je psis nech v klidu, pozoruj zpovzdali a svoji cinnost vk leci omez na krmeni :smi: pokud ti ma samice sezrat zbyla tri mladata, stane se to tak jako tak, nezabrbnais tomu dennim kontrolovanim mimin :smi:

davej hodne jogurtu a tvarohu, vajicko, libove maso, klidne neomezene zeleniny a i ovoce, napajecka aby porad mela vodu a zrni ji taky davej jak budou potrebovat, ona samice po porodu potrebuje nabrat sily, kor jeslit porad koji ;) ed se nemusis bat ze by ti ztloustly z premiry jidla ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Bastiana » 29 lis 2011 18:32

S těma 5 vrhama jste mě moc neudělali radost... ale uvidí se.

Do klece vážně chodím nejméně jak to jde - když je krmím a odklízím všelijaké zbytky a čurbes ;) Při tom nenápadně kouknu do hnízda co a jak, abych kdžýtak tam nenechávala mrtvé mládě.

Lili je jediná protivná a kouše a přijde mi, že tak tlustá ani být snad nemůže :D sotva se valí - myslela jsem, že dneska už najdu mimi, ale očividně nic :D asi to protahuje, aby mě napnula :DD

Bell nevypadá na to, že by čekala mimi - spíš pomáhá Balty s malýma - hřeje ;)

Deri je spokojená s tím, že je sama - tu si sama beru na střídačku s Damonem. Jinak holky - nechávám v kleci a nesahám na ně - jen Bella si vždycky dojde pro pohlazení a podrbání za ušima jak byla zvyklá ;)

Vyrabovala jsem Alberta a všechno co mi píšete tak mají ;) ve větší míře než obvykle :D
Bastiana
Růžovka
Růžovka
Potkani: ♀ Deria, Bellatrix, Liliet, Balty

♂ Damon, Damien, Niani

Příspěvekod kawi » 29 lis 2011 18:50

pokud si samy prijdou, tak pohoda :up:
a odklizet bordel je coM podestlyka staci vymenit tak jednou za tyden dva, leda mozna kapesnicky a skar,t ale t byhc tam klidne nechala :lol:

docela jsme zvedav,a kolik mladejch ti lili porodi :roflcry:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod mischelle » 29 lis 2011 19:11

ty bláho :D ty si užíváš koukám :D musí to být stres co.. mě jednou nečekaně porodila potkanka ze zverimexu a to byli nervy :D doufám že všechny tvé "další" porody :D dopadnou v pořádku :) pozdravuj potkanky a potkaňáka :) musí to být radost :D
Za duhovým mostem tiše čekají.. Mikky & Tikky..
mischelle
Růžovka
Růžovka
Potkani: > Čikky, Qikky, Bikky <

<3 R.I.P. - Mikky, Tikky <3

Příspěvekod Bastiana » 29 lis 2011 19:22

kawi píše:pokud si samy prijdou, tak pohoda :up:
a odklizet bordel je coM podestlyka staci vymenit tak jednou za tyden dva, leda mozna kapesnicky a skar,t ale t byhc tam klidne nechala :lol:

docela jsme zvedav,a kolik mladejch ti lili porodi :roflcry:

Na obhajobu - uklízím jen zbytky ovoce a mlsků co si všemožně roznesou po kleci, aby jim to tam nehnilo ;)
Bastiana
Růžovka
Růžovka

♂ Damon, Damien, Niani

Příspěvekod Bastiana » 29 lis 2011 19:30

mischelle píše:ty bláho :D ty si užíváš koukám :D musí to být stres co.. mě jednou nečekaně porodila potkanka ze zverimexu a to byli nervy :D doufám že všechny tvé "další" porody :D dopadnou v pořádku :) pozdravuj potkanky a potkaňáka :) musí to být radost :D

Abych pravdu, řekla když jsem viděla ty malé, tak jsem poprvé v životě měla opravdický šok :D Teď už si to užívám, nechávám to na "přírodě". A to že jsem byla na začátku hysterka se snad dá omluvit :)

Těším se na ně jen mě mrzí, že nemám kvalitní foťák, a bych to mohla dokumentovat ;) (je rozbitý)

Dneska už jsem u jednoho zahlédla masku přes oči :) jsou roztomilý a už jde vidět jak povyrostli... Jsou první a budou strašně moc rozmazlení - asi si je nechám už jsou jen tři - holky mají klec pro sedm a kluků budu muset udělat, tak beztak na ně místo bude.

U druhého vrhu uvidím jak to bude už se snažím ptát po známých a shánět nový domov, ale to bude 100% až se narodí a budu vědět jejich počet.
Bastiana
Růžovka
Růžovka

♂ Damon, Damien, Niani

Příspěvekod chesterfield » 30 lis 2011 06:03

hysterie byla naprosto pochopitelná, klídek. Teď to bude už jenom hezké. Je prima, že se starají dvě, mamka má klid, a když jsou tři tak budou hezci macci.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Bastiana » 30 lis 2011 18:33

Lili pořád nic asi to finguje :D nebo už vážně nevím :P
Bastiana
Růžovka
Růžovka

♂ Damon, Damien, Niani

Příspěvekod Hayam » 30 lis 2011 20:47

To může chvíli trvat ;) Ony vypadají jak balón a čouhají jim cecky už týden před porodem někdy :up:

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod Bastiana » 05 pro 2011 01:20

Po týdnu jsou mimuša krásné a zdravé tak jak mají být.

Dneska jsem si znovu pročítala všelijaké diskuze a narazila jsem na to, že samička nemohla porodit a muselo se sní k veterináři. Nebo že se mládě zapříčilo a nemohla se dostat ven a ostatní taky. Docela mě to vyděsilo, jelikož Lil mi přijde opravdu už hodně "tlustá". Ale na druhou stranu se uklidnila a nevipadá, že by ji něco vadilo nebo dokonce bolelo. Je i dost mrštná na to, že je skoro kulička.Jde o to že nevím, kdy zabřezla, tudíž ani netuším od kdy bude může začít přenášet. Navíc s naší veterinou nemám moc dobré zkušenosti, nevěděli ani pomalu co je svrab... když jsem je byla pro jistotu přeočkovat proti parazitům. Nejsou zaměřeni na hlodavce, mi bylo řečeno :/ ... ještě by ve městě měla být vet. klinika tak zkusím zjistit jestli oni jsou "zaměřeni na hlodavce".

Další věc co mě malinko překvapila bylo to to že už od 7 měsíce by se neměli připouštět samičky, co ještě neměli mladé. Deri má skoro 8 měsíců - může se to nějak víc zkomplikovat?

A to co mě nejvíc děsí, že nemáme auto - to znamená, že jsem odkázaná na autobusy a kamarády, ale ani jedno v tomto případě není moc jisté...
Bastiana
Růžovka
Růžovka

♂ Damon, Damien, Niani

Příspěvekod Hayam » 05 pro 2011 02:42

To s tím připouštěním po 7. měsíci je pověra. Můžeš bezpečně připustit samici i o měsíc, dva starší, spíš by se naopak neměly připouštět nedorostlé samice, které mají pod 300g a mladší než 5 měsíců, kdy ještě nejsou plně vyvinuté. Ale, popravdě, zvládly to už i mnohem starší i mladší samice s přehledem, jen se nekryje z bezpečnostních důvodů, takže dokud se neježí, nebo není naopak apatická, vůbec bych se o ní nebála ;)

Ze kterého jsi města? Třeba někdo poradí... navíc, je tu někde téma s kontakty a recenzemi na veterináře všude možně po ČR :smi: Třeba to pomůže.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie