Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nečekané miminka

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Nečekané miminka

Příspěvekod chesterfield » 18 zář 2014 18:04

na mladé můžete šahat už nyní - záleží však jak se k tomu staví maminka. Jestli Vás tam pustí. Běžná ochočená samička také občas chrání mladé, natož zverimexačka, která asi nestihla získat důvěru. Pokud se povede ji odlákat jinam lze již třeba zítra dát nové ubrousky a zkontrolovat miminka. Podívat se na jejich bříška, zda jsou bíla napapaná. vyloženě vyměnovat podestýlku v hnizde nedělám, jenom případně přidám ubrousky. Je mamka s nima sama, nebo jsou tam i jiné samičky? Dále je důležité odmontovat hamaky, nebo košíčky, maminy mají tendenci si tam mladé nosit a ty by mohly vypadnout.
Mládata se u mamky nechávají čtyři až pět týdnů, a poté již můžou k novým majitelům. V tomto věku je i zapotřebí oddělit kluky od holek.
Mámě přilepšit pribiňákem, kouskem sýra /ne taveného) tvarohem a podobně. Jinak se o malé postará sama
Ohledně pohlaví to tady někdo také řekne.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 18 zář 2014 18:37

tak pohlaví jde poznat od narození :)
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 18 zář 2014 18:51

jistě ale já určitě ne, a nejsem si jista, jestli začátečník ano. To ale musí poradít někdo j iný
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 18 zář 2014 19:13

doporučuju stránky od Bebechy http://bebecha.wz.cz/odchovmladat.php
tam je pěkná fotka :up:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod NiceDaisy » 19 zář 2014 10:16

Děkuju moc za rady. Jinak v kleci je jen samička s mladými. Na to, že je ze zverimexu je od začátku suprová. Nemá problém s důvěrou. Zavolám a přijde, pomazlí se. Od porodu se už byla i několikrát na chvíli proběhnout mimo klec. Takže až se dnes půjde proběhnout, vyndám hamak (zatím do něj mladé nezkoušela odnést), mrknu jestli jsou mláďata napapaná, ale krásně vyrostly od pondělka tak snad problém nebude. A pokusím se mrknout i na pohlaví. Moc díky :-)
NiceDaisy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod NiceDaisy » 19 zář 2014 10:31

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat ... možná to bude úplně blbá otázka, ale dá se nějak přibližně zjistit, jak je naše samička stará? Děkuji
NiceDaisy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 19 zář 2014 10:37

Stáří se moc dobře zjistit nedá, ale vzhledem k tomu, že je ze zverimexu, tak moc stará nebude, tam se zvířátka většinou moc dlouho neohřejí. :-) Potkaní samičky mohou zabřeznout velmi brzy, takže jí klidně mohou být dva tři měsíce. Můžeš ji zkusit zvážit a chovatelky samiček ti pak můžou říct, kolik váží jejich samičky, ale je to hodně hrubý odhad. Nebo jestli je husky (to je takové zbarvení, kdy je v mládí černobílá a postupně bledne, ve zveráčích velmi časté), tak čím je tmavší, tak tím mladší, ale zase je to spíš jenom dohadování se.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Lucka Settenz » 26 zář 2014 12:40

Kimik píše:Stáří se moc dobře zjistit nedá, ale vzhledem k tomu, že je ze zverimexu, tak moc stará nebude, tam se zvířátka většinou moc dlouho neohřejí. :-) Potkaní samičky mohou zabřeznout velmi brzy, takže jí klidně mohou být dva tři měsíce. Můžeš ji zkusit zvážit a chovatelky samiček ti pak můžou říct, kolik váží jejich samičky, ale je to hodně hrubý odhad. Nebo jestli je husky (to je takové zbarvení, kdy je v mládí černobílá a postupně bledne, ve zveráčích velmi časté), tak čím je tmavší, tak tím mladší, ale zase je to spíš jenom dohadování se.

No, já mám černou husky starou 4,5 měsíce -je úplně bílá, jen podél páteře má srst světle šedo - bílo melírovanou :D
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Potkani: Smečka potkaních holek
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod NiceDaisy » 26 zář 2014 14:18

Naše samička má černou hlavu a krk a podél zad černý pruh ... takže teoreticky by moc stará být neměla :-) ... kuchyňskou váhu bohužel nemáme. Zkoumala jsem na obrázcích jak poznat pohlaví a podle mě máme 2 samečky ... ale jistá si nejsem, takže se budu snažit dodat fotky, aby mi to někdo mohl potvrdit :-) Dnes je mladým 12dní a mají se čile k světu :-) Už to nejsou růžová holátka, ale jsou krásně sametová ... A pěkně rostou
NiceDaisy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dyfflin » 26 zář 2014 20:27

Nesledovala som celú konverzáciu, ale odpoviem k tomu veku samičky - to, že má samička čiernu hlavu, krk a na chrbáte čierny pás je len typ znaku tzv. hooded. Samička tak bude sfarbená po celý život a nijako to nevypovie o tom aká je stará :) Asi ste to mysleli tak, že keby bola stará bola by "šedivá" ale u potkanov to tak nie je. A nech sa maličkým a mladej mamičke darí :up:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Kimik » 26 zář 2014 20:31

Dyfflin, to jsem radila já, kdyby byla husky. U hoodedů to samozřejmě neplatí. A i u těch husky to není nijak jasné, jak píše Lucka, někteří blednou hodně rychle.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dyfflin » 26 zář 2014 22:13

Jáj no ja som si nečítala príspevky vyššie :D Keď ju opísala ani ma husky nenapadol :smi:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 zář 2014 17:07

jestli jim je 12 dní, tak pohlaví poznáš podle cecíků...jestli nemají na bříšku dvě řady bradavek, tak to jsou kluci. Za chvíli jim začnou být znát i kuličky. V pátém týdnu, kdy se mají oddělit podle pohlaví, to poznáš už celkem spolehlivě podle kuliček pod ocáskem. ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod NiceDaisy » 19 říj 2014 10:03

Ahoj všichni! děkuju za rady. nakonec to byli všechno kluci (takže jsem to tipla správně) :-). zůstal nám doma poslední sameček. měl odjet s paní v sobotu, ale bohužel se jí rozbilo auto. takže nejspíš odjede až tak za týden. dnes jsou mu 4týdny a 4dny, počítala jsem s tím, že ho od mamky od dělím v 5ti týdnech, ale včera jsem ho načapala, jak na ní "naskočil" ... takže jsem je oddělila hned ... moje otázka - jaká je šance, že jí mohl oplodnit? nevím jestli se to stalo vícekrát, nebo to bylo poprvé. a nevím, jestli je schopný v necelých 5ti týdnech rozmnožování, nebo jen "trénoval" ;-)
NiceDaisy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 říj 2014 11:04

jestli jsi si jistá, že mu je pět týdnů, tak by to mohlo být jen jako dominance, ale radši bych je snad už oddělila... a asi můžeš jen doufat, já ještě neslyšela, že by pětitýdení kluk nakryl matku :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie