Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

věk

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

věk

Příspěvekod Gabča » 09 led 2006 16:16

Moje potkanka zemřela v necelých šesti letech,přestala žrát a udělalo se ji moc strupů a vet nevěděl,co stím. Nejhorší bylo,že měla hlavičku hrozně na bok a už tačínala frkat i ten porfyrin.Nechala jsem ji píchnout injekci pro klidný spánek,protože v tomto věku už si zasloužila klid.
Gabča
Růžovka
Růžovka

roky

Příspěvekod pevusa » 18 bře 2006 20:52

6 let?? to je neuvěřitelný... kolik se dožil úplně nejstarší potkan?? fakt obdivuhodné :shock:
pevusa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 18 bře 2006 20:56

tech sest let se mi taky moc nechce verit :shock:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cornelia » 19 bře 2006 10:22

To je opravdový rekord. Myslela jsem, že 4 roky jsou u potkánku maximum ale teď...
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elenloth » 19 bře 2006 10:43

Mně se tomu taky už mi chce moc věřit,ale už mi taky někdo říkal,že měl potkana asi pět let.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod mikka » 19 bře 2006 10:57

teda šest let mi příde přehnané.Ještě bych brala čtyři roky a i to je hodně.
Jedině jestli neměla klasického venkovního potkana ten by se šesti let dožít mohl.
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Gabča » 19 dub 2006 18:25

No věřte nevěřte,já snad ještě počítat umim.Musí se nechat,že měla špatnou páteř a chodila poslední dva nakřivo a pak jsme ji z lítosti nechali utratit,ale byla spokojená.Samo,že jsem ji netahala všude,jako dřív.O potkanech snad vim dost,vzhledem k tomu,že s něma vyrůstám od 6 let.Vždycky u nás byly dva a pokaždé byly za deset korun koupení ve zveráči,kde byli jako krmivo pro hady.Třeba je řešení to,že nebyla z uznaného chovu a šlechtěná.Všechno,co se šlechtí se přešlechtí a tím se i zkracuje doba života.Byla to husky a mimča nikdy neměla.Ono se chce umět zvířátkům věnovat,u nás se mají líp jako my a nadměrný věk pak není problém.To samé ta strava,nikdy neměla nic extry-kilo krmení za 14Kč a do toho řízek,žížalu a odpad z kuchyně.
Gabča
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tara » 19 dub 2006 19:56

ver ze tady jsou jen milovnici potkanku a NIKDY by jim odpad z kuchyne nedali.a kazdy potkanek tady je urcite hrozne rozmazlovany a ma se lip nez jeho majitel....
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Phoebe » 19 dub 2006 20:02

Myslím, že u potkanů většina genetických onemocnění pochází z laboratorní minulosti (kdyžtak mě opravte?) a většina!! chovatelů se naopak snaží tato nebezpečí eliminovat křížením zdravých a nepříbuzných jedinců, takže v tom bych to já osobně moc neviděla. Možná měl ale prostě tuhej kořínek ze zverimexu no :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Morrigna » 19 dub 2006 20:55

Gabčo, taky se mi skoro nechce šesti letům věřit, ale jak píšeš, počítat určitě umíš. Jen jsem ti chtěla napsat, že ledasco člověk péčí zmůže, ale něco ne. První holčina od kamarádky umřela 3 roky 2 měs. a přikládala jsem to dobré zdravé stravě a dostatku pohybu. Jenže k Ronje ze zverimexu jsem se chovala stejně a umřela 1 rok 7 měs. na infarkt (asi).
Taže je to z velké části o páči , ale z nezanedbatelné části i o smůle štěstí. Ne každý, komu potkánek umře brzo se staral špatně a naopak.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod /Milla/ » 20 dub 2006 15:58

Šest roků je krásný věk a věřím, že se to stát mohlo. Kamarád mého přítele měl na koleji potkánka, který spal v peřináči a jedl jen suchej chlebík a v požehnaných pěti letech se zaběhl do stupaček a už ho nenašli. Takže možné je cokoliv. Každopádně nás Čenda už taky není mladík a možná se taky pokusí o nějaký ten rekord, byla bych moc ráda :D Člověk se s nimi teprve začíná pořádně poznávat a trochu jim rozumí a oni nás opustí - fakt to není fér. A propó dá se zakoupit nebo sehnat (nemyslím lovením venku) divoká forma potkana? Zřejmě by asi šířil nemoci a bakterie, takže by se chovat nedal, není to tak?
/Milla/
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Matýsek zverimex Karviná *27.7. 2007*

Za duhovým mostem:
P(U)škin CHS od Čepic *31.8. 2006* - *15.8. 2008*
Leon CHS od Čepic *31.8. 2006* - *20.8. 2008*
Čenda a Toníček
Bílek Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *26.12. 2008*
Buchtík Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *13.6.2010*

Příspěvekod Jingles » 21 dub 2006 07:18

Kdysi na potkan.jinak.cz mluvil někdo o tom, že má doma divokého potkana (odchyceného jako mládě), ale jak se to vyvíjelo, to už nevím.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

K těm divokým potkanům...

Příspěvekod Kojot » 08 zář 2006 23:36

Jistou dobu jsem si pohrával s myšlenkou přikřížení divokého potkana s myšlnekkou na "ozdravění krve". Něco jako u československého vlčáka... Pominu-li ale technické problémy s nalezením zaručeně zdravého divokého potkana, je tu potíž s povahou, která je tou pozitivní součástí dědictví laboratorních potkanů. Takže si myslím, že je přeci jen lepší ozdravovat krev dobře vedeným chovem... 8)
Kojot
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 09 zář 2006 07:54

Samyasa z ChS Blackhole vypiplala divoké potkáně (úplně od malička), ochočila a pak ho kryla laboratorními potkany. Zvířata žila o něco déle.
Pozor, to ale není něco, co by zvládl každý z nás - Samyasa je hodně zkušená chovatelka a to nejen co se týkápotkanů, ale především divokých zvířat. Raději bych tady nikomu podobné pokusy nedoporučila.
Navíc si myslím, že rakovina už je docela v součastné době potlačená. Spíš mi dělají starosti jiná dědičná onemocnění, ale co naplat, když někteří chovatelé vědomě nakryjí zvíře, které vlohu pro neléčitelnou nemoc nese :x
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Re: Nejstarší papírový potkánek

Příspěvekod Lemonka » 19 črc 2007 15:48

nestarší žijící myšáci s PP:
1. Alf z Myshakova - nar. 29.7.2004, věk bez 11 dní 3 roky, maj. Lemonka
2. Viktor z Tazmanie - nar. 28.8.2004, věk 2 roky 11 měsíců, maj. Navel
3. Aragorn od Zatáčky - nar. 26.9.2004, věk 2 roky 10 měsíců, maj. Navel
nejdéle žijící, co už bydlí za Duhovým mostem:
1. Sorrizy´s Sindinka - 3 roky bez jednoho jediného dne PRVNÍ DÁMA dlouhověkosti ;-)) maj. Kitty
2. Sorrizy´s Elin - 2 roky 9 měsíců, maj. Luciperka
Lemonka, http://www.potkanmarvel.wz.cz/ - chovatelská stanice PotkanMarvel
Lemonka
Skákavka
Skákavka
Chovatelská stanice: PotkanMarvel

Další

Zpět na Anatomie