Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Teplota v místnosti

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Teplota v místnosti

Příspěvekod Haslerka » 11 říj 2011 21:50

obecně vadí mnohem více průvan a nebo prudké změny teploty, než nízká teplota samotná. Potkani jsou na naše zeměpisné šířky celkem dobře adaptováni, takže by zvládli pobyt i v mnohem nižší teplotě, než je 17 stupnů.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod PxNxDx » 15 říj 2011 19:23

taky si myslím, že 17 není žádná tragédie. Spíš bych řekla, že těch 25C je horších. To už není zdravé ani pro člověka proboha :shock:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod jani » 16 říj 2011 10:18

U nás je docela zima, holky mají klec v kuchyni kde jsou kamna ale v noci tu bude těch 17, možná i méně :zip: Tak jsem jim dala dřevěné domečky a hodně hadříků a skartu, zatím to vypadá že jsou v pohodě, ani nikdo nepšíká :)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Komunikuji » 06 bře 2016 17:02

To téma už je tu dlouho, ale to nevadí. Jelikož si teď budu potkánky pořizovat, pátrala jsem po všem možném. Už nevím kde to psali a pochopitelně se nemohu zaručit, že ten zdroj je důvěryhodný, ale psali tam, že ideální teplota je 18 - 22 °C. Takže teď mám teploměr v místě, kde bude klec a denně koukám, jak se to tam mění :whistle:
Komunikuji
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bráškové Funky a Filištín ❤

Příspěvekod VOTA » 07 bře 2016 22:07

psali to ve skriptech "chov laboratornich zvirat", co jsem koukala, lidi z nich často psali na stránky... v této knize (nová kniha, nahradia puvodni skripta) uz myslim pozmenili na 20-24°C ;)
Obrázek

pardon za velikost obrázku :oops:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Předchozí

Zpět na Anatomie