Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chov neregistrovaných potkanů

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Chov neregistrovaných potkanů

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 srp 2013 08:37

Já myslim, že jako mazlíky je mít doma je uplně jedno..to už je věc každýho, jestli chce mít značkovou myš nebo "podvraťáčka".... taky to mám doma smíšený, ale nehodlám je množit...v tom je ta hlavní podstata si myslim.... ;) Odchovávání mláďat bych nechala prostě na chovkách, který jsou registrovaný a hlídaj předky a zadky a nevim co všechno.... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod nevi » 15 srp 2013 08:40

Tak ona jedna věc je vzít do potkana domů na mazlíčka a vzít si ho cíleně na chov. Většina mých potkanů byli nalezenci, nechtění potkani nebo nechtěné vrhy a nikdy by mě nenapadlo na nich chovat. Vždyť bych ani nevěděla, co se narodí, natož jestli rodiče a předkové byli zdraví. :roll:

Kdybych si vzala zvíře na chov, budu je chtít s rodokmenem. Abych aspoň věděla, jaké barevné alely nese a víceméně taky jak bude vypadat v dospělosti a jak bude vypadat jeho potomstvo.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod womi » 15 srp 2013 14:08

něco jiného je, když si člověk přinese kindervejce ze zverexu, to je nešťastně narozenej vrh, kde nikdo nemůže řešit, jaci byli předkové, co nesou za barvy apodobně, protože se předpokládá, že se na nich chovat nebude.
Ale něco jiného je vzít krysu, hodit na ní druhou a máme muck miminečka, protože moje Tlapička od hadaře je přeci tak úúúúžasná a já po ní chci miminka. :dozey: :facepalm:

A když už třeba nějaká chovka kryje potkana bez rodokmenu, tak má k tomu důvod, má nějaký chovatelský cíl a plán a třeba několik generací si odchovy hlídá, než něco pustí do chovu. Rozhodně ne kvůli té super úžasné Tlapičce.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Zuza » 15 srp 2013 15:00

Tak moje reakce byla na příspěvek k tématu "Chov neregistrovaných potkanů" pod chovem jako takovým já osobně vidím rozmnožování dalších generací. Jinak jsem měla taky samozřejmě zverimexáčky a nic špatného na tom nevidím, nevidím ani nic špatného na chovu potkanů pro hady, ale jako špatné vidím zbytečné rozmnožování potkanů bez PP, jak psala Womi, protože Ťapička je tak úžasná :roll: :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kimik » 15 srp 2013 15:03

Tady bude asi problém v nedostatečnosti češtiny...Němčina má jasné výrazy "Haltung" pro "držení" potkanů bez rozmnožování a "Zucht" pro chov, kdy potkany rozmnožuju. U nás je to všechno chov, takže když někdo napíše, že chová potkany x let, tak to může znamenat, že je dobrý a úspěšný chovatel (nebo i množitel), ale taky, že měl pár mazlíků pro radost a v tom je docela rozdíl.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod ErumyRuby » 15 srp 2013 15:39

já nevím- ale já pod pojmem chovatel potkanů vidím někoho- kdo cíleně chová potkany a množí je za účelem získat co nejlepší miminka s nejlepším původem a genetikou.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Zuza » 15 srp 2013 15:53

Kimik: Přesně tak! :) A tady může docházet k nedorozumění :)
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 srp 2013 15:58

Kimik na to kápla...:up:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dyfflin » 15 srp 2013 19:03

Hej Kimi presne tak..ja napríklad tiež vravím, že chovám potkany a posledne dodávam, že nerozmnožujem lebo viac ľudí si pod pojmom chovám predstavilo, že ich množím ;)
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 srp 2013 19:59

Tak vymyslíme nějaký nový slovo pro lidi co chovaj, ale nemnožej... ;) :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 15 srp 2013 21:07

Mazlíkuji? ubytovávám, ? :roflmao:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dyfflin » 15 srp 2013 21:37

Ubytovávam ma dostalo :roflmao:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 srp 2013 21:51

:roflcry:
mě napadl zatím jen mazlil.... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ErumyRuby » 16 srp 2013 07:38

krmič
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod womi » 16 srp 2013 07:40

Bydlím u svých krys?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie