Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chov neregistrovaných potkanů

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Chov neregistrovaných potkanů

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 12:12

Ahojky, prosím, mohli byste mi poradit?
Když mám potkanici bez PP a VP a chci ji pripustit samečkem taky bez puvodu, ale oba mají skvelou povahu, bude to vadit?
Mimča by byla jen na mazlíky, rozhodne v žádném případě by nešla do zverimexu.
Děkuji
Miluju je a dala bych za ně všechno na světě. Dělám chyby, to přiznávám, jenže je neopomíjím a nesnažím se na ně zapomenout, ale poučit se z nich.
endurance
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Packa, Sisinka, Fergy Tasha, Vločka, Princezna a Urania Beris
Chovatelská stanice: Taffy

Re: Chov neregistrovaných potkanů

Příspěvekod PxNxDx » 24 srp 2011 12:19

vadit to bude v tom smyslu, že naproto nic nevíš o jejich původu, zdravotním stavu rodičů, sourozenců atd.. vystavuješ se tak velkému riziku co se týče zdraví mimčat... a pokud se nepletu ani povahu by nemuseli mít po rodičích, ale např. po prarodičích, kteří by mohli mít psychické poruchy..a budeš mít těžší taková mimina bez původu udat... proč chceš odchovávat? bejt Tebou pořádně bych zvážila, jestli je to opravdu dorbý nápad
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 12:22

Znm rodiče samičky, jen neznám rodiče samečka, myslela jsem, že by nevadilo, kdyby měla potkanka za život jeden vrh.. :(
Miluju je a dala bych za ně všechno na světě. Dělám chyby, to přiznávám, jenže je neopomíjím a nesnažím se na ně zapomenout, ale poučit se z nich.
endurance
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 12:22

Nemyslím to špatně..
endurance
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 24 srp 2011 12:48

A kdyby se narodilo až 20 mimin, myslíš, že je udáš / necháš si je / dáš je do zverimexu? Takových nechtěných mimin je hodně a je dobré si to rozmyslet, když i chovatelské stanice majaí problém s udáním svých..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 12:56

To je fakt. Ale já vážně mylela, že by samička měla mít alespon jednou za život mladé.. :((
endurance
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 24 srp 2011 12:57

to je pověra (a jedno jestli u potkanů, koček, psů, lam...).
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 13:07

Aha tam prominte, no, jen jsem se zeptala. :(
endurance
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 31 srp 2011 10:36

Omlouvat se přece vůbec nemusíš a oceňuji, když se někdo nejprve zeptá, než něco udělá a ne naopak.
Ale jak psaly holky, neznáš ani zdraví ani povahu předků. Navíc tipuji, že by se ti narodila černá a aguti miminka, která se hodně špatně udávají.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Hayam » 31 srp 2011 10:44

Jj, když bys chtěla někdy chovat, není problém, když se budeš chovat zodpovědně a inteligentně, tak ti zkušenější chovatelky rády poradí ;) Doporučuju ti ale v tom případě si nastudovat genetiku, třeba na http://potkanci.cz (doufám, že už nejsou spadlí), nebo třeba u Bebechy http://bebecha.wz.cz/genetika.php
Pak si můžeš založit chovku a zadovážit si potkany na chov od chovatele, který do tebe vloží svou důvěru. Jen, vždy počítej s tím, že mimin se ti může narodit i dvacet, na prodeji mimin si nevyděláš, leda tak neproděláš a zejména jako začínající chovatel můžeš mít problém mimina udat, takže si promysli, jak budeš inzerovat. Když budeš zadobře s ostatními chovateli a přijdeš jim rozumná, tak v momentě, jak nemají co udat, tak na tebe mohou poslat doporučení ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod endurance » 22 zář 2011 05:40

Tak moc děkuji, už jsem v kontaktu s chs ddus a chs von percy :)
:) Genetiku mám už skoro hotovou :)
endurance
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod ErumyRuby » 13 srp 2013 09:54

no já nevím ale já jsem třeba nikdy nezkoumala jakej má potkan původ. Nemám je na nic jinýho než jako společníky. Je spousta lidí co si pořídí potkánka bez ohledu na to kdo byly jeho rodiče.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Zuza » 14 srp 2013 20:50

Ach bože, to je zase argument jako u "chovu" psů bez PP. Původ sledují chovatelé a všichni s snží eliminovat zdravotní problémy tak, aby ti ten společník zbytečně neumřel předčasně na dědičné onemocnění :roll: má to smysl. Právě v chovech "společníků" by zkoumání genetických vlastností předků mělo být samozřejmostí.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod ErumyRuby » 15 srp 2013 05:53

je pravda že pokud je vyloženě chci chovat pak je trochu nesmysl mít na to potkany kteří nemají papíry a není prokazatelnej původ. Ale když se narodí někde mláďata omylem a není přesně známej původ tak mě to třeba nevadí:-) Ano můžou mít dědičnýho něco co nezjistím, ano můžou mít třeba křivý nohy/divný chlupy/stopadesát prstů/fialový zuby (přeháním).. ale pořád je budu mít ráda.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod chesterfield » 15 srp 2013 06:30

Zuzi v tom máš pradu, hlavně u psů - jenomže tam je to společník plánovaný nadlouhou dobu. Ale ujmout se takhle náhodou splozeného potkánka je zase o něčem jiném, nehledě na to, že u potkánků je to i s vymítěním nemocí o dost složitější, při tom počtu. Není to o tom, že je nám to jedno, jestli onemocní, ale když se jej ujmu tak to není výhled patnácti let trápení s veterinou. Nevím jestli mi rozumíš. a chovky mají jak vidím docela úspěchy, také mám smíšenou tlupu.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Anatomie