Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kluk nebo Holka

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Máme Chaplina nebo Chaplinku ? O.o

Příspěvekod Nanona » 25 pro 2013 20:23

Ahoj kamarádi,
den před Štědrým dnem jsme si přivezli domů malé potkaňátko (řekla bych 3 - 4 týdny max... to nevíme, ale věřila bych že tomu budou klidně i 2,5 týdne :/). Z části dárek pro brášku, ale hlavně pro obveselení 9 měsíčního potkánka, který je bohužel sám (ano, tehdy jsme vážně byli hloupí, teď litujeme). Ve zverimexu mi jak jinak nebyli schopni určit pohlaví a tak jsme to riskli podle mého oka laika... Jelikož náš starý potkan Charlie je potkaňák radši bychom klučinu. Každopádně ho/ji máme rádi, jen by byla škoda, aby Charlie zůstal opět sám...
Nejdřív jsme vážně nevěděli, ale včera jsem koukala na fotky mláďat a rozhodla jsem, že máme kluka, ale dnes se mi zdálo jako bych viděla cecíky... Takže jsem opět totálně zmatená. Pokud by tomu bylo ale okolo 3 týdnů varlata už by měla nejvyšší čas se ukázat (tady nepotřebuju vysvětlit jak to vypadá, starý Charlie je hotový dělostřelec! :roll: )

Myslíte, že mi poradíte podle fotek? Kvalita stojí za houby, pořád se vrtí mrška neposedná! :dozey:
DSC_0148.jpg
DSC_0151.jpg
DSC_0152.jpg
DSC_0156.jpg

Díky za odpověď :up: ;)
Potkaní mamka Charlieho Chaplin a Čiki :3Obrázek
Nanona
Růžovka
Růžovka

Re: Kluk nebo Holka

Příspěvekod Kimik » 25 pro 2013 20:43

Klučík už má ve 4 týdnech jasně viditelné kulky, tohle vypadá spíš na holku.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 25 pro 2013 21:48

holka
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Nanona » 26 pro 2013 09:35

Děkuju, tak to Chaplince hned po svátcích pořídíme kamarádku, doufám, že v tom našem zverimexu ještě neprodali pro hady všechny děcka z tohodle vrhu... :)
Charlie už asi bohužel bude sám... 4 potkani by bylo na našeho taťku moc :D
Nanona
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 26 pro 2013 09:37

A nezkusíš taťku ještě přemluvit? Devítiměsíční je ještě skoro puberťák, má před sebou ještě dlouhý život a samota je smutná :(
Jinak držím palce, ať si přinesete jenom další holčičku a ne ještě nějaké překvápko (u samiček ze zveráku je to bohužel vždycky trochu risk).
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Nanona » 26 pro 2013 09:46

No uvidíme, to překvápko by bylo vážně nemilé :/
Nanona
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 26 pro 2013 09:48

:whistle: ovšem to by měl charlie zase kamarádů hodně :oops: :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 26 pro 2013 09:53

Nanona píše: Charlie už asi bohužel bude sám...

a až tě bude kousat, tak bohužel si za to budeš moct sama... chudák kluk...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Nanona » 26 pro 2013 10:01

Takže hlava rodiny právě zatrhla i parťačku pro Chaplin... To je tak hrozný, když to nedokážou pochopit, že se to zvíře trápí. Pořád argumenty jako "no já teda nevidim, že by se starej potkan trápil, všichni která znám maj jednoho a je spokojenej. My mu stačíme." Takže teď se nám bude trápit ještě druhý zvíře... To nemaj trochu rozumu?? Odmítají si přečíst ty diskuze tady. Peníze na víc to stát nebude,, jen 50 za potkana a zase o tolik víc toho nesní... Občas vážně nechápu starší generaci. Myslím, že v 18 letech už vím, jak co chodí a že tohle tolik nestojí... Oni to tak asi neberou... Mám chuť potkana vrátit do zveráku, než ho trápit, ale to taky nepůjde, to by bratr nepřežil...

Omlouvám se za tenhle výlev srdíčka, ale jsem tak hrozně naštvaná, že to nedokážu popsat!

S tím kousáním já vím a čekám to... Bohužel už nic nenadělám, rodiče nepřemluvitelní, potkan z domu to zase neexistuje... Nechápou problematiku... Hold se to všechno podělalo a o špatného majitele víc :cry: stydím se a je mi líto, že se potkánci budou trápit, lepší nepořídit, než pořídit jen jednoho....
Nanona
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 26 pro 2013 10:05

to je mi líto, je škoda, že nejsou přístupní ani tře ba argumentům, nebo rozumu, možná časem jim to dojde, ale to asi myšákům a Vám moc nepomůže, věnujte se jim, co už teď. Možná pro ostatní, chtělo by to rodiče připravit hned na začátku na skutečnost, žer budou dva, Ale naše generace - i když mám poicit že Tvý rodiče už jsou o generaci níž než já a měli by mít trošku jinou soudnost, holt rostla jinak.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Dr.Jenny » 26 pro 2013 10:09

ach jo... hlavně nevim proč lidi pořád chodí do zverimexu, nic si nezjistí a vezmou první co má hezkej proužek...
A brácha by to přežil... místo týhle holky by měl malýho klučinu a taky neškutečně roztomilýho... ona není nechápavá jen straší generace, ale i mladší... sobecký jsme všichni a tohle se tu řeší pořád, jen v bledě modrym, jak se říká :roll:

tady má utah moc pěkný povídání o potkanech...to bych asi doporučila každýmu, kde si chce potkana pořídit: http://www.utahraptor.cz/o-potkanech/
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 26 pro 2013 10:09

Když už je to tak, tak si zkuste sednout a rozumně promluvit, že si prostě necháte jenom jedno pohlaví, ale ve dvou, a tu samičku zkus třeba někomu dát, přece jenom jste si na ni tolik nezvykli jako na Charlieho a jemu pak pořiďte opravdu kluka kámoše, nejlépe od chovatele, co tomu rozumí. Takhle je to opravdu ta nejhorší situace, co mohla nastat.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nanona » 26 pro 2013 10:14

Děkuji Vám za kritiku i za upřímné rady, zkusím si s rodiči v klidu několikrát promluvit a obměkčit je. Snad se povede... Výsledek se Vám sem pokusím napsat...

Vážně děkuju a přeju Vámi Vašim potkánkům hezké dny :)
Zahanbená majitelka
Nanona
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nanona » 26 pro 2013 10:16

Dr.Jenny píše:ach jo... hlavně nevim proč lidi pořád chodí do zverimexu, nic si nezjistí a vezmou první co má hezkej proužek...

Ale takhle my to nedělali, bohužel nevím v okolí o chovateli a rodičům to opět přijde jako zbytečnost... Jejich generace no :roll:
Nanona
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 26 pro 2013 12:15

Zřejmě bych to skutečně řešila vrácením holčičky do zverimexu (zdali to dokážete) a pořídit kloučka, třeba z chovky pro charlieho. Já bych s některýma rodičema moc ráda promluvila - chjo.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie