Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drápky

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Drápky

Příspěvekod jejula » 01 lis 2011 14:56

No tak jsem to zkusila a nebylo to tak hrozny.Zadní tlapky byli v pohodě,ale přední si moc nechtěl nechat ostříhat.A použila jsem normální kleštičky na nehty. :up:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod chesterfield » 01 lis 2011 18:09

u těch pozor, abys nestřihla moc, drápky velice krvácejí, ty speciální třeba na králiky jsou bezpečnější.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jejula » 01 lis 2011 19:03

Já jsem stříhala jen tu bílou část a to kousek a v pohodě.Celkem držel to se divím.Akorát ty přední tlapky šli hůř nechtěl mi nechat tlapky v ruce. :?
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Pepinie » 07 úno 2012 18:12

my to řešíme tak, že máme v kleci větev...už je značně rozdrápaná...budu muset pořídit novou...a větší :lol:
já bych na to stříhání neměla...nemám na to ani u pejsků, takže s nimi chodíme raději na veterinu, bo jednou jsem jednu střihla a už nikdy více...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod lenaluna » 27 úno 2012 19:51

Větve mám v kleci taky. Při stříhání drápků je nutné hlídat si sklon a také to, kde se nachází lůžko drápku. Veterinář samozřejmě ušetří spoustu práce a nervů, pokud v tom nemáte praxi.
Chcete oživit váš jídelníček? Stránka vitariánství recepty vám poradí, jak si zasyrova připravit ovoce a zeleninu tak, aby vám to chutnalo. Znáte konopí? Víte, že konopná mast vám pomůže na mnohá bolestivá onemocnění?
lenaluna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 27 úno 2012 19:59

U nás stříháme jen Karbanátkovi, zato snad 2x měsíčně :roll: Dalamánek je má úplně ok, ale Karbanátkovi se už cca po 2 týdnech zatrhávají o koberec při pouštění :roll: A že by si je obrušoval sám, to teda vůbec..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Evička » 14 srp 2012 11:53

Já stříhám tak jednou měsíčně, jelikož Alex má asi radioaktivní drápky a rostou jako z vody i když má v kleci kámen a větev,...koupila sem si ty nůžtičky přímo na drápky, protože s těma manikůrníma se hrozně blbě zacházelo,...a jsem spokojená (včera jsem si vzala do parády i dědova anduláka chudák měl ty drápy tak veliký že se málem neudržel na bidýlku). Takže i když mě stály asi stovku byla to fajn investice:)
Evička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex

Příspěvekod jackie2 » 15 srp 2012 17:45

No holkám drápky rostou pekelně rychle, už jsem přemýšlela že jim koupím tyhle http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_ ... fo&id=9277 jsou to ony nebo jsou i nějaké jiné?
jackie2
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chelzzy †
Akeltis
Banshee

Příspěvekod Evička » 16 srp 2012 09:16

přesně tyhle mám jsou super :)
Evička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex

Příspěvekod Sultan » 27 srp 2012 14:51

ahojte,
rad hromada, nyní jedna obava.. zkoušel jsem Áťovi trošku ošmrdlat drápky škrabkou na paty viz, http://www.anpro.cz/produkty/pedikura/pomocny-material/skrabka-sklenena-na-ztvrdle-a-popraskane-paty-nohou-16cm#bmComments no hodil na mě bobek, a odkráčel, dneska si dáme duhé kolo.. klacky mu moc nepomáhají, cihly nebo šutry přijdou na řadu, ale drápky chci stáhnout hned, protože se při drbání škrábe do krve.. pak si je může udržovat sám o kamen nebo tak nějak.. nebo právě o onu škrabku.. když mu potom tu škrabku nechám v kleci, nemůže si ublížit? kdyby ji chtěl ohryzávat nebo tak nějak? jako nechal bych mu ji at se oni brousí místo aby se brousil o šutr, ale.. hm:( aby si trouba nějak neublížil..
Sultan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 28 srp 2012 19:40

spíš bych doporučila ten šutr. A drápky prvotně asi spíš ostříhat, z toho také nebude nadšen - ty už vůbec ne, protože je to piplavá práce, kde se musí velice dávat pozor aby si nezastřihl, ale je to účinnější a snad i rychlejší než smirkovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Sultan » 28 srp 2012 19:53

po zkušenostech s broušením si na nůžtičky netroufam, když škubne packou při pokusu o pilování tak se stane prd, škubne-li při stříhání tak má o prst méně:( budeme asi pilovat a pak ať se udržuje o šutr no..
Sultan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 28 srp 2012 20:26

jo to chápu - to je riziko, pokud Ti jej někdo nedrží, tak jen smirkuj :up:

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod jackie2 » 28 srp 2012 21:07

Já zatím stříhám nůžtičkami a musím zaklepat "klep, klep", že sice se holky snaží dostat pryč, ale vždy ostříháme v klidu všecky drápky. Jaký šutr máte v kleci?
jackie2
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chelzzy †
Akeltis
Banshee

Příspěvekod Vell » 28 srp 2012 21:21

my stříháme jen Filípkovi.. ten má právě ten problém, že mu přerůstají (prostě typickej línej potkaní chlap) a pak se drbe do krve.. mamka drží, já mu to vemu starými kleštičkama na nehty.. než se probere tak tif tif a je to
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie