Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drápky

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Drápky

Příspěvekod Sultan » 28 srp 2012 21:34

Ta moje bestie zdrhla od pilníčku, potom mi šlohla chleba na večeři a já se jí mam stříhat s drápkama ne? :lol:

prosím prosím ať se zde nemlátí prázdná sláma..

Sultan píše:http://www.anpro.cz/produkty/pedikura/pomocny-material/skrabka-sklenena-na-ztvrdle-a-popraskane-paty-nohou-16cm#bmComments nebo právě o onu škrabku.. když mu potom tu škrabku nechám v kleci, nemůže si ublížit? kdyby ji chtěl ohryzávat nebo tak nějak? jako nechal bych mu ji at se oni brousí místo aby se brousil o šutr, ale.. hm:( aby si trouba nějak neublížil..

myslíte že je riziko že si ublíží když bude mít tu škrabku v kleci místo šutru?
Sultan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 srp 2012 21:39

Myslím si, že dávat mu tuhle škrabku do klece je celkem zbytečné, protože ji tak maximálně bude hlodat, ale asi po ní nebude chodit. Spíš bych zkusila nějaký ten kámen nebo cihlu.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sultan » 28 srp 2012 21:48

chtěl jsem ji opřít šikmo o boudičku, ne jejíž střeše občas lehává, a ted si na ni musí vyskočit, ale faktem je že by asi skákal dál.. tož zítra se hledá šutr:) ten mu snad chutnat nebude:) díky:)
Sultan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 11 říj 2012 09:07

tak já jsem včera stříhala applovi drápky obyč. manikůrníma nůžkama, naštěstí spolupracuje perfektně, takže jsem stříhala sama, on baštil piškot a já jen držela nožky...ale chtěla jsem se zeptat, jak poznat jak moc můžu ten drápek zkrátit, řekla bych, že je má dost přerostlé, nějak jsem si nevšimla, že by měl problém
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod bugynkaa » 05 srp 2013 16:04

hmm tak to tady pročítám a rovnou něco přihodím: Já stříhám drápky holkám sama, nejdřív nůžtičkama kvůli přesnosti, teď se mi dost osvědčily klasické kleštičky z pedikůry :-D (http://www.parfumky.cz/images/_vyr_1810 ... cm-big.jpg něco takového)je to fakt rychlé, holky vůbec nekřičí, jen se trochu vztekaj, že musí držet. Ještě jsem je nikdy nestřihla špatně. V kleci měly nějaká ten kotouč z brousku, kameny, smirgl papír a drápky byly akorát ostřejší a ostřejší. Copak o to, dlouhé drápky mi nevadí, ale jakmile jsou tak ostré, že když po mně potkanka leze, zabodává mi je do kůže (do krve), tak to mi vadí dost. Takže kleštičkama štípu pravidelně a navzdory doporučení z nějaké knížky, štípu i přední drápky. Ty jsou totiž opravdu ostrý.
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod bugynkaa » 05 srp 2013 16:05

CZpavinka píše:tak já jsem včera stříhala applovi drápky obyč. manikůrníma nůžkama, naštěstí spolupracuje perfektně, takže jsem stříhala sama, on baštil piškot a já jen držela nožky...ale chtěla jsem se zeptat, jak poznat jak moc můžu ten drápek zkrátit, řekla bych, že je má dost přerostlé, nějak jsem si nevšimla, že by měl problém

zkušenost mám takovou, že zkrátit můžeš jak chceš, ale nesmíš zasáhnout do cévky... odpověď sice po roce, ale tak třeba to pomůže někomu dalšímu :whistle:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod Bart3wik » 22 zář 2013 10:09

Chipovi a Dejlovi už narostli dlouhé drápky, ale jím se je netroufám stříhat, protože jsou divocí, jak černá ruka, to se raději nechám podrápat, než je blbě stříhnout :)
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Elerían » 25 zář 2013 14:28

Moji majú síce vetvy, ale to je prd platné, drápy majú dlhé tak či tak... A tehlou im klietku zapratávať nechcem. Takže vždy keď si strihám nechty ja, zoberem rovno aj ich a jednému po druhom im všetkým ocvikám drápky takým tým obyčajným cvakátkom. Chce to len prísť na ten trik, ako potkana správne chytiť - a mať nachystané dobroty a po každej packe strčiť niečo do papuľky. :-P A osvedčilo sa strihať najprv zadné, to je im trochu nepríjemné, tak aby to mali rýchlo za sebou, predné už potom idú ako nič. ;-) S chalanmi, tých som mala ako prvých, mi to spočiatku nešlo, vrteli sa a jačali, ale teraz je to už rutinná záležitosť... Takže keď som si doniesla domov malinké 6-týždňové samičky, prežili prvé strihanie drápkov absolútne netraumaticky, žiaden piskot ani nič podobné, ešte si pochvaľovali pamlsky. :) A nikdy som im nezastrihla do živého - proste človek nesmie ísť do ružového lôžka a potom je to v pohode. ;-) Bez ostrihnaých drápkov sa fakt nedá púšťať potkana loziť po človeku, teda ak nechcete vyzerať ako masochista... :D
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Sabir » 27 kvě 2014 20:14

Ahoj, Chtěla bych se zeptat jak mám myšákům ostříhat drápky. Strašně se cukají a mají je už moc dlouhé. Prosím pomozte :)
Sabir
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 27 kvě 2014 21:24

pokud to sama nezvládnes tak je ještě možnost nechat ostříhat u veterináře. Nebo dva - jeden drží druhý stříhá, nejlepší jsou přímo nůžky na drápky, nebo zkus jestli by se ti povedlo je jenom obrousit
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sabir » 28 kvě 2014 17:24

A pomohla by dlažební kostka aby si drápky obrousili?
Sabir
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Anatomie