Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drápky

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Drápky

Příspěvekod PekabOo » 06 pro 2004 23:04

jak dlouhy drapky este muzou bejt a kdy se maji ostrihat a jak??
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Příspěvekod Killinka » 06 pro 2004 23:28

ja osobne drapny nestriham...davam jim do klece dlazebni kostku a jak po ni behaj drapky si brousi sami :)...strihani je nekdy narocne...zalezi na tom jak moc potkanek spolupracuje :D..nekdy se vzteka a je mozne ze ho strihnes..sice nejde o zivot ale krve z drapku tece hodne...znam lidi co pouzivaji klasicke,nejobycenejsi nuzky na drapky fretky a psu...
Killinka
Růžovka
Růžovka

drápky

Příspěvekod withoutme » 07 pro 2004 10:25

já je speedy stříhám ale dám ji tam taky něco na stříhání.moc mě to neba a speedy e±tě míň.ze začátku to bylo hrozný ji udrµet.to byly boje...ale teď uµ drµí a e±tě se diví µe to fakt! nebolí.začla sem jí dávat masíčku nebo něco dobrýho.vona papala a já stříhala,přítel ji drµel.to byl fofr jak µrala a vono to ±lo.jen dopapala uµ pískala.teď je to v klidu uµ dostáva odměnu jen potom a zvládám to sama.vona sedí a já stříhám :D
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod PekabOo » 07 pro 2004 15:31

ja mu tam fouknu tu dlazebni kostku....
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Příspěvekod Killinka » 07 pro 2004 15:35

ono obrusovani je lepsi nez kdyz strihane zakonite pak rostou mnohem rychleji..takhle nekomu ano nekomu vubec...myslim ze nez ho trapit strihanim radsi ukradnu dalsi kostku :D
Killinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lana » 07 pro 2004 15:35

PekabOo píše:ja mu tam fouknu tu dlazebni kostku....

my bydlime bez klece takze snad si je obrousi treba o zed :lol:
Lana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eleanthis » 23 pro 2004 18:24

Samovolné obru±ování je mnohem lep±í neµ drápky stříhat, ale je moµné i to. Stříhejte jen ty drápky, které mají dlouhou uzoulinkou spičku a to tak, µe ustřihnete právě ji. Chraň vás, jestli stříhnete do růµového! To uµ potkana neudrµíte ani sekundu.

Doporučuji do klece na jedno patro dát tepichy, potkani je milují, jsou teplé, krásně se na nich obru±ují drápy i zuby a chrání patro před močí. Po čase koberec vyměňte a je po problémech.

Dobré jsou kusy surového dřeva, větve a pod. I na nich potkani své drápy brousí. Po tom, co jsem potkanům vloµila do klece větev jsem zaznamenala rapidní úbytek ±krábanců za krkem do několika dní.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Stormy » 06 led 2005 13:02

Kdyz s drapky moji potkanky zacali neprijemne skrabat na krku a narukach tak jsem si rikala ze ji je ostriham...no, povdelo se to po deseti minutach-ale jen na jednom drpaku :roll: takze ji je od te doby nestriham ale davam do klece i kolem ni veci o ktere by si je mohla obrousit... nejlepsi nejaky kameny, vyse zminena dlazebni kostka nebo prilepeny kus smirglu na miste kde se potkani casto vyskytuji....

btw, kdyz se strihaji tak rychleji rostou??? to jsem nevedela
Bude plny smutku, den bez zleho skutku...:o)
Stormy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petule » 07 led 2005 07:00

já osobně drápky nestříhám a zatím se k tomu ani nechystám.. :wink: uµ jsem si zvykla na podrápaný krk..holky si ty drápky celkem obrousí v kleci..
petule
Skákavka
Skákavka
Potkani: Už je obludek tolik, že nemá smysl je po jednom vypisovat :o) Tak kukněte na můj webík, jsou tam i fotečky obludek :o)
Chovatelská stanice: ChS NippyLand

Příspěvekod Billes » 01 bře 2005 12:01

Ani ja drapky nestriham. Moja Amirka si ich brusi o moje telo a potom som cely poskrabany...vsade su take ciarky vedla seba ;)))
Billes ;)
Potkancek: Amirka
:)
Billes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 05 bře 2005 22:13

Já stříhám, obzvláą» Meloun je má hrozně ostrý a kdyľ se s Myąkinem porvali, měl chudák na kůľi krvavé ąkrábance. :(
Veterináře ale nedoporučuju, ti se s tím vůbec nemazlí. Lepąí (pro potkana) je koupit si nůľky na drápky a piplat se s tím osobně...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Billes » 06 bře 2005 10:51

No, ja ale neviem ako by som tie drapky ostrihal, kedze moj potkan by sa pri tom srasne bal a trepal zo sebou......
Billes ;)
Billes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 06 bře 2005 12:03

Na to musej bejt dva lidi ;)
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Billes » 06 bře 2005 12:10

Pri Amikre by nepomohli an 3-ja ;)
Billes ;)
Billes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 07 bře 2005 16:20

Billes píše:No, ja ale neviem ako by som tie drapky ostrihal, kedze moj potkan by sa pri tom srasne bal a trepal zo sebou......

Já je buď oblbnu nějakým dobrým jídlem, nebo je popadnu ve spánku a neľ se úplně proberou, tak stihnu minimálně jednu tlapku :D
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Další

Zpět na Anatomie