Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Sluch

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Sluch

Příspěvekod Cruela » 18 lis 2005 22:21

jsem se chtela zeptat jak moc vadi potkyskum treba hlasitejsi hudba a basy. ja jsem totiz vsude cetla ze se ma potkanovo pribytek davat na misto kde nerve hudba a tak... a muj potkysek si v klidku spinka nalepenej na reprak na policce.... ono to prece jen duni a ne ze by to rvalo ale to mu musi vadit ne?...
Cruela
Malý potkan
Malý potkan

re:

Příspěvekod Spritan » 18 lis 2005 22:26

mozna nekterym to vadit bude ale tomu mimo to 'zas tak nevadi'
treba kdyz pustim u pocitace naplno repraky tak v ni cuklne kdyz je na stole ale potom je dokonce zvedavej a vokousavaje...

PS:ne ze to delam casto, ale asi 2x sem ho na tom stole mel
*Marty*
Obrázek
Spritan
Růžovka
Růžovka

re

Příspěvekod Cruela » 18 lis 2005 22:30

no jasny... jemu se to nejak libi on na tom ma nalepeny ucho a spokojene chrupka.... a strasne rad se o ne protahuje :D
Cruela
Malý potkan
Malý potkan

Re: re:

Příspěvekod Karolla » 19 lis 2005 00:08

Spritan píše:treba kdyz pustim u pocitace naplno repraky tak v ni cuklne kdyz je na stole ale potom je dokonce zvedavej a vokousavaje...

No já bych si nebyla tak jsitá tim,že se mu to líbí a spokojeně je okousává. To samí děla holky na visavač, dala sem jim ho ke keleci a Khoba začla kousat tu trubku,táta mě seřval že je trápim a já senm si myslela že jim to nevadí, dyť si jíokusujou. Načež mi hned foggy odvětil, že se jí ten vysavač nelíbí a chce ho zničit.. No to mi přijde pravděpodobnější než že by se jí líbil..
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 19 lis 2005 00:21

speedynce taky moc hluk nevadí.v autě repráky naplno a speedynka se v klídku očíštuje přímo před reprákama...
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod withoutme » 19 lis 2005 12:08

jinak speedy sem brala i na soundsystemy a v pohodě vůbec nevypadala že by jí to vadilo, naopak, jen jednou když sem vlezla omylem na disco se ji to moc nelíbilo, jinak sem proti tomu brát zvířata na tyhle akce, etniesku bych tam nikdy nevzala protože tý by to určitě vadilo.

a jedna nemilá příhoda.to když byla speedy ještě malá. jsem šla vysávat, potkan nikde, tak sem myslela, že je klasicky za skříní, šla sem vysát za postel, je tam akorát díra na trubici(a potkana), vysávám, vysávám, přestanu a slyšim šílenej vyděšenej řev :cry: speedynka byla v rohu a já ji málem vysála.neumim si představit kdyby se to fakt stalo a od tý doby fakt nevysávám dokud nejsou všichni potkani v kleci.
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

hluk a randál

Příspěvekod krysa » 01 bře 2008 20:36

nevím, kam jinam tenhle dotaz zařadit, kdyžtak přesuňte, prosím :)
podle všeho potkanům všeobecně vadí reproduktory, tak by mě zajímalo, jaké s tím máte zkušenosti :) třeba jestli vadí kombo a tak :)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Re: hluk a randál

Příspěvekod nevi » 01 bře 2008 20:42

Tohle téma už tady jednou je: viewtopic.php?f=27&t=690
Jinak všechny větší weby o chovu (typu potkani.info) varují před umísťováním potkanů blízko reproduktorů nebo nedejbože do stejného pokoje s člověkem, který poslouchá dennodenně hlasité techno.
Z osobní zkušenosti můžu jen říct, že hudba o normální hlasitosti potkanům nějak moc nevadí, ale větší kravál jo. Určitě by nemělimít kles u repráků - jestli k nim vlezou na procházce, je věc jiná, pořád můžou zase odejít...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

vadí jim hudba?

Příspěvekod kikst » 04 kvě 2008 10:41

Mám otázku,docela by mě zajímalo jestli jim vadí hudba nebo určitý žánr.Pač když spider slyší hip hop tak děsně v klecy šílí snaží se dostat ven a tak.A když to mám vyplé tak to bylo v klidu,prostě by mě zajímalo jestli stim máte někdo zkušenosti děkuju
miluji vůni kapradin:-)
kikst
Růžovka
Růžovka
Potkani: pusinka

Re: vadí jim hudba?

Příspěvekod Haslerka » 04 kvě 2008 12:26

Tak potkani maji mnohanasobne silnejsi sluch, to co se nam zdas normalně hlasite muže byt pro potkana nesnesitelne, navíc slyši i frekvence ktere my neslyšime...takže se neni co divit a tvemu potkankovi se evidentne hudba nelibi...take bud hodne ztlumit nebo pokud mozno epoustet vubec...
V hiphopu jsou silne basy, to taky nebude zrovna prijemne, to je jak kdyz ses na koncerte u beden...ty basy ti prolejzaj celym telem..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod nevi » 08 kvě 2008 07:32

Kikwík píše:A nemůže se mu něco stát???Kdyby někdo věděl at písne na Kikiska11@seznam.cz

plsssssss :| :up:

To záleží, kde máš klec. Měl by mít klidné místo! Jestli je puštěný a vleze si k repráku, tak se může zvednout a odejít, pokud mu to vadí. Jestli si ale pouštít hudbu hodně nahlas, že ti můž ohluchnout. Představ si že bys bydlela těsně u vojenského letiště a slyšela každou chvíli startovat stíhačky... nad jistým prahem hlasitosti i u člověka nastává trvalé poškození sluchu, kde je to ale u potkana, to nevíš
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kabakov » 11 kvě 2008 09:19

Asi je to u potkanu stejne individualni jako u lidi, zkus mu pustit jiny zanr a treba se chytne. Ja memu Děsovi poustim rock a nijak mu to nevadi, dokonce i leze pred (/pres/na/atd.) repraky a zkouma coze to je ... je ale pravda ze to nedavam nijak moc hlasite
kabakov
Růžovka
Růžovka
Potkani: Děs

Příspěvekod Cayro » 27 črc 2008 15:04

Myšík moc muziku neposlouchá :lol: , ale slyší jí dobře. Když má syn puštěný na noťasu wowko, tak i když to má potichoučku, myšík, jakmile nespí a slyší to, tak se hned běží podívat, jestli je to ta hra, která ho tak baví :D. A na televizi se chodí taky dívat. Například válečný filmy, kde se střílí nebo westerny, ty nemusí, ale například Byl jednou jeden život miluje... fakt na tu telku kouká.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 27 črc 2008 15:50

Já jsem vyrostla v hudební rodině (oba rodiče hrají v symfonickém orchestru), jsem odchovaná na klasice a mám hodně citlivý sluch, takže moderní muziku prostě nesnesu a tak máme doma většinou krásně ticho. Ovšem hraju na flétnu a to musím odejít do vedlejší místnosti a zavřít za sebou dveře, jinak si dovedu představit, jak by kluky z těch vysokých tónů bolela ouška. Ale třeba Chopina mají rádi (teda aspoň si klidně lehnou vedle rádia a usnou tam).
Spíš by mě zajímalo, jestli jim nevadí vibrace třeba z techna, soused pod náma si to pouští a třese se nám podlaha a mě to teda vadí děsně. Ale na klucích jsem nepozorovala, že by se tím nějak nechali rušit.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Lavender » 27 črc 2008 19:56

Amadeo má rád Deathrock :lol: Při tom klidně i spinká (taky se to snažím pouštět potichu). Ale všimla jsem si, že jedna písnička se mu moc nelíbí :lol:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Další

Zpět na Anatomie