Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hladká srst

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Hladká srst

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 25 úno 2010 21:32

Dneska to je 13 dní, mají ještě tak na zítra a popozítří. Dávala jsem jim vždycky do zvláštní mističky trochu granulek a do normální misky směsku. Nejdřív vyjedli granulky a potom celej den jedli směs.
Kdyby to jedli ještě déle, věřím, že by byly výsledky výraznější.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Jujacek » 25 úno 2010 21:34

A za kolik si ty granulky koupila? :whistle:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 25 úno 2010 23:19

Něco málo přes stovku, tuším 110Kč, 400g. Mě se to moc nevyplatí, když jim to vydrží dva tejdny, takže bych kdyžtak pak vyzkoušela nějaký levnější.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Jujacek » 26 úno 2010 07:38

a nestacilo by to primichat do smesky? aby to meli na dyl :roll:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 26 úno 2010 12:02

Vzhledem k tomu, kolik žrádla za měsíc spořádají, musela bych jim dát do směsy přiměřený množství granulí, což by pomalu těch 800g bylo.

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Kimik » 28 bře 2010 16:19

Je zajímavý, že opravdu každý potkan má trochu jinou srst. Mám teď dva brášky, dokonce i ve stejné barvě, celý život byli spolu, tedy asi i jedli stejné krmení. A přesto má jeden srst takovou drsnější a víc odstávající od těla, takže vypadá poněkud rozcuchaně, zatímco ten druhý ji má hlaďoučkou a hebkou, na dotyk je ten rozdíl dobře patrný. Mě to nevadí, aspoň je teď od sebe stoprocentně rozeznám. Ale stejně mi to přijde zajímavé :D
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 02 lis 2011 00:03

chci se zeptat spíš ze zajímavosti, jestli mají potkoušové něco jako línání na zimní/letní srst, nemyslím tím uplně třeba jako jelen :D ale prostě že línají na jaře a v zimě víc...ti naši měli cca před měsícem plný hamáčky chlupů, já když jsem si je vzal ana sebe tak sem byla za chvíli chlupatá jak vix, ale teď se to ustálilo a je po padání. Žádná změna krmení neproběhla.

Jinak sem tu četla o hrubosti srsti a musím říct, že teda ten můj eplík je rašploň, i na výstavě si mysleli chvíli, že má cosi s rexem společného, což v zápětí vzali zpět, ale opravdu by mě zajímalo čím to? Nemůže to být třeba hormonama nějak? Já nevím...něco se mi plete že někteří vykastrovaní samci měli pak horší/lepší (nevím) prostě jinou srst...
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod jejula » 02 lis 2011 09:31

Tak ten můj líná už tak měsíc a pořád má v hamace chlupy.
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Předchozí

Zpět na Anatomie