Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hladká srst

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Hladká srst

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 úno 2010 14:45

Jak docílit toho, aby měl potkan hladkou a jemnou srst? Na srazu jsem si všimla, že všichni vaši potkánci mají srst krásně hlaďounkou a ti moji jí mají jako dráty. Záleží na kvalitě krmiva? Nechybí jim nějaké vitamíny? Či je to prostě dáno geneticky?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Re: Hladká srst

Příspěvekod zaceva » 02 úno 2010 14:57

no nejsem expert, ale na lesklou srst u psů celkem spolehlivě zabírá naservírovat jim občas syrové vejce, já dávám tak 2-3x do měsíce trošku i potkyšům a srst mají pěknou, ted jsem ještě koupila nějaké tabletky na srst od Gimbornu a ty jim drtím do kaše, jinak si jich totiž všímá jen Tygrouš, no a ve směsi máme taky dýnová semínka, která by měla podporovat kvalitu srsti a kůže, ale Krysi ty určitě krmíš vyváženě, tak bych spíš řekla, že i ta genetika a věk sehraje roli
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 úno 2010 15:09

Nejdřív jsem jim krmivo míchala a teď mají timma rattima a žádný rozdíl jsem nezaznamenala, ani k lepšímu ani k horšímu. :roll: Ale objednala jsem Roboran H http://www.prozviratka.cz/chovatelske-p ... -5241.html , měl by ovlivňovat kvalitu srsti u psů, koček, králíků a kožešinových zvířat, ale teď mi došlo že potkan není kožešinové zvíře. :zip:
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod zaceva » 02 úno 2010 15:13

já myslím, že je to jedno, budou to proste vitamíny a minerály, dej vědět, jak se to osvědčilo, jsem zvědavá ;)
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Sharkie » 02 úno 2010 15:14

ten roboran sme chvilu mali primiesany v zmeske, ale nejaky rozdiel som nepocitila.. lenze u mna maju jemnu srst aj rexici, ktory by ju mali mat hrubu :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 úno 2010 15:32

U nás mají jemnou srst jenom rexové. :lol:
nemají třeba jemnější srst holky než kluci? Kamarádka měla potkanky a taky měly jemnější srst než moji chlapi a to jim snad dávala to samé žrát. :roll:
Roboran budu podávat i psovi, schválně jestli bude změna alespoň u něj...i když ten to moc nepotřebuje. :lol:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Sharkie » 02 úno 2010 15:43

noo tak pravu holcicku mam len jednu a zrovna na nej tu kvalitu srsti moc neposudim :roflcry:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 úno 2010 15:59

Leda kvalitu kůže. :roflcry:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Sjů* » 02 úno 2010 16:17

Haaa! Tak na tom něco bude :lol: Holky mají taky jemňoučkou srst a když jsem byla u kamarádky, co má samečka, jeho srst mě celkem překvapila, byla o hodně hrubší..
Žloutek by srst ovlivňovat mohl, teď napadlo mě ještě to krmení pro rybičky, jak jsem někde četla..
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod chesterfield » 02 úno 2010 16:39

Pekelníčkům zjemněla srtst po Darvinowich válečcích.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 úno 2010 16:48

Fákt? Já jsem jim je koupila a už je dokonce i jedí, před tím se jich ani nedotkly. Jsem zvědavá jestli pomůžou. :bash:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod chesterfield » 02 úno 2010 16:51

no u nás je to hodně oblíbené
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Jerryna » 02 úno 2010 18:00

U mě teda docela propadák tyhle granulky, nejdřív jo pak ne, pak zas jo..
Každopádně musim říct, že Pepča má srst hodně jemňoučkou, a na hlavě a za krkem ji má jako miminko takovou tu jemňoulinkou. Asi jako činčila, fakt heboučkej (možná ji má ode mě tak vyhlazenou :roflcry: )
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod Cayro » 02 úno 2010 20:18

U nás je to vyrovnané - Patýsek má srst jemnou jak holčičky a Matýsek hrubou - pravý kanálníček. Jí oba to samé, oba dostávají občas vitamínky na srst od Gimbornu... Možná je to hormonama... Někdo tu psal, že myšky mají po kastraci srst jemnou jak miminka... Tak u nás je možná rozdíl v tom, že Matýsek je šéf klece a má víc testosteronu a Patýsek míň, kdo ví...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 02 úno 2010 21:05

Tak u mě mají hladkou srst skoro všichni potkani, akorát Armin a Phobos, jako pořádní puberťáci jí mají pěkně mastnou. :roll: Krmím je klasickou doma umíchanou směskou, nepřidávám nic extra. Syrová vjce bych jim nedala, až moc se bojím salmonely (ale já ani nedávám syrové maso), jediné, co mě napadá, dávám jim do směsky ovesné vločky, ale fakt netuším, jestli to má nebo nemá nějaký vliv :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Další

Zpět na Anatomie