Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

6 prstů

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

6 prstů

Příspěvekod starlait » 08 čer 2009 15:01

Ahoj, nevěděla jsem kam tento příspěvěk zařadit, takže jsem udělala nové téma. Přinesla jsem si ze zverimexu asi 5ti týdenní potkaní samičku. Mám ji doma tři dny a zatím si k sobě cestu teprve hledáme. teda spíš ona ke mně. Prozatím mám z rukou cedník :lol: A že kouše pořádně :P Jinak je čilá a jídlo si z ruky bere.
Ale zjistila jsem, že na zadní tlapce má 6 prstů. Vůbec má ty zadní tlapky trošku nemotornější. Samozřejmě ji nechci jít vrátit jen kvůli tomuhle, ale chci se zeptat, jestli to nějak neovlivní její zdraví.
starlait
Růžovka
Růžovka

Re: 6 prstů

Příspěvekod Nefertity » 08 čer 2009 16:48

Přímá souvislost mezi 6 prsty a problémy se zdravím určitě nebude (ve stylu, že by hůř šplhala atd, toho bych se nebála).
Někdo geneticky poučenější Ti řekne, zda-li je větší pravděpodobnost, že bude náchylnější k nějaké nemoci, když už u ní proběhla tato mutace.. Ale vzhledem k tomu, že zdraví jednotlivého potkánka se prostě neodhadne (ze 4 potkanů z chovatelské stanice jsem měla 3 dost trpící na nemoci, přestože měli být zdravější), je to o jednotlivci, tak být Tebou bych si ji nechala a věřím, že Ti bude dobrou kamarádkou. A mohla bys jí pořídit kamarádku na hraní, samičkám je lépe ve společnosti dalších jedinců ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod eva.jingle » 08 čer 2009 17:16

...z nějaké diskuze-také potkani s šesti prsty: http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=hlodavci&from=283: citace:....Špatné nožky - jsou to potkani chovaní na výzkum, takže mají všichni špatné zadní nožky - úplně jimi nevládnou a mají víc prstů, nejspíše tam zkoumají něco ohledně vývoje končetin, netuším. Ale ten jeden mi udělala velkou radost, dneska skákal z bedýnky jak divý, takže se mu nožky asi lepší, nejspíše, když se nebude muset krčit jen pořád v koutku, tak si posílí svaly a bude jako každý jiný potkan. Ten druhý je větší mazel. ....
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod starlait » 08 čer 2009 19:13

Já jsem právě taky přemýšlela, že bych jí pořídila kamarádku. Ale už bych zkusila chovatele a třeba by ta první snášela lépe mou přítomnost, když by ta druhá byla přítulnější.
starlait
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod The Treasure » 09 čer 2009 09:38

starlait píše:Já jsem právě taky přemýšlela, že bych jí pořídila kamarádku. Ale už bych zkusila chovatele a třeba by ta první snášela lépe mou přítomnost, když by ta druhá byla přítulnější.

Určitě, ve dvou se to přece lépe táhne :up:
Nemůžu si pomoct, ale prostě miluju potkany :-D

http://the-treasure.tym.cz
The Treasure
Skákavka
Skákavka
Potkani: Happy Sankari (dumbo, platinum, solid)
Fedora (standard, amber, hooded)
Chovatelská stanice: NE, snad buudoucí The Treasure

Příspěvekod nevi » 26 čer 2009 11:23

starlait píše:Já jsem právě taky přemýšlela, že bych jí pořídila kamarádku. Ale už bych zkusila chovatele a třeba by ta první snášela lépe mou přítomnost, když by ta druhá byla přítulnější.

Určitě, jsou zvědaví a učej se od sebe:)

Mimochodem, jak vypadá malá? Bude fotka nožičky?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod marfysu » 17 črc 2015 12:17

Chudáček mutantek :cry: ! Já bych ji vzal k veterináři jestli to není nic vážného a normálně si ji nechal, jen bych nechtěl od ní mláďata (Mohou mít vážnější problémy!!! :whistle: )
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Zpět na Anatomie