Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkaní důchod

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Potkaní důchod

Příspěvekod AileenK » 01 lis 2008 20:32

Jamesovi budou v dubnu dva roky (krásný to věk), ale rešim zrovna jednu věc, jelikož už nepatří mezi nejmladší jinochy (je už tak trochu línej, furt jenom spinká, v noci mě už ani nebudí) zda by neměl mít nějakou zvláštní péči?? Myslim jako třeba jinou stravu, nebo dávat více vitaminů... apod. A pak sem se chtěla zeptat zda bych mu neměla udělat menší klec... v současný době má klec vysokou kolem 90cm, ale jestli když už neni tedka starší by neměl mít nějakou nížší, aby si neublížil?? Je to muj první potkaní důchodce, ale nechci u něj nic zanedbat... Před 10-ti dny jsme úspěšně vyléčily kašel (vypadalo že mu zůstane natrvalo), ale tedka už se o něj bojim že se ptam na každou pitomost.. :oops:
Jednou kdosi řekl jeden citát a já si ho zde dovolím citovat :
"Německá doga je psí elegán, s inteligentníma očima a dokonalým tělem, ve kterém se snoubí sílá s rychlostí. Empatické zvíře s nádhernou duší a obrovitým vzrůstem, jehož majestátnost učarovala lidem již před staletími."

ChS německých dog "Koce Petr"
Moje "krysátka" a vše kolem nich
Naši zakrslý teddy králíčci a chovatelská stanice "Z Kouzelného kopce" :)

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gin Od Máji (10.09.2009)
Tonic (Dekameron) Od Máji (26.09.2009)
------------------------------------------------
V nebíčku čeká:
Anie
James von zverimex (13.5.07 - 12.8.2009)

Moje krysátka www.krysatka.wz.cz
Teddy králíčci - www.z-kouzelneho-kopce.xf.cz
Chovatelská stanice: http://www.koce-petr.wz.cz

Re: Potkaní důchod

Příspěvekod nevi » 01 lis 2008 20:52

Můj výcuc z témat, kde tohle už řešila Tara a další: http://www.klece.estranky.cz/stranka/po ... hyblivosti
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod dredata_zizalka » 02 lis 2008 12:44

Je pravda, že když moje první potkanka zestárla. Bydlela jen ve plexiakvárku...nebydlela tam bohužel dlouho..nejspíš byla i ve vysokém (ale přesně neznámém) věku dost aktivní. Nerada na to vzpomínám, ale osobně bych pro důchodce klec snížila a dopřála mu co nejvíc podlí co se týče přecházení případných pater atd..
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod AileenK » 02 lis 2008 13:15

No tak klec je rozdělená na hodně pater a přechody mezi patry jsou drenážní trubky aby pohyb co nejvíce usnadnily, krom trubek ještě udělaný přechody z pruhy látek...
"Německá doga je psí elegán, s inteligentníma očima a dokonalým tělem, ve kterém se snoubí sílá s rychlostí. Empatické zvíře s nádhernou duší a obrovitým vzrůstem, jehož majestátnost učarovala lidem již před staletími."

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
V nebíčku čeká:
Anie

Příspěvekod gruncza » 29 lis 2008 21:55

Zdravím, tak my už jsme oslavili taky 2 roky (i přes pár životních nehod jako antibiotika, požití Ibuprofenu, odoperování nádoru ..) Karča je ale furt aktivní příšerka (zrovna teď mi žere mojí peřinu ! :) ) , tak mě tak napadá se ostatních zeptat, jakou máte zkušenost s "aktivním stářím" :lol: My teda rozhodně zatím naštěstí sundávání pater a tak nepotřebujeme, jediná změna, která nastala, je - že se mnohem radši mazlí, nevydrží denně rajdovat po pokoji třeba 7 h jako zamlada a taky trochu .. ehm ... ztloustla :whistle: No ale napadá mě, jestli bychom neměli jít třeba před Vánocema na nějakou preventivní prohlídku (nádůrek byl odoperován začátkem tohoto září) - nebo jestli by se třeba nemělo v pokročilém věku chodit na prev. prohlídky pravidelně ..? Prostě jaký máte vy zkušenosti s potkaníma důchodcema...
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 29 lis 2008 22:08

pevenci jsem zatím u žádného stařečka neprováděla, ono ty neduhy co se k stáří objeví moc řešit nejdou. Pokud jsou mobilní a slouží zadní i přední packy není třeba a ni upravovat klec. Mám teď klícků důchodců, Bydlí tam sourozenci Julinka a Jurášek - Julinka, Pravé Havelče, co se drží života vší silou, je věchýtek, na zadní packy už nemůže, ale nebrání jí to v tom aby Juráškovi z tlamičky vyrvala piškot nebo jinou dobrotu. A dobrulinka Jurášek pak kouka na mne z klece - tím pohledem "no vidíš ji mrchu? :( " patra nemají, většoniu jsou společěně zalezlí v látkovém tunelu. Napaječku mají nizko aby mohla Julinka při pití skoroležet. K normálnímu žrádlu dávám dětskou výživu, jogurty a přikrmui Calopetem.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Maha Maja » 29 pro 2008 00:10

Šeryn v lednu oslaví dva roky života (narozdíl od sourozenců, kteří kompletně skončili u hadaře), má se čile k světu, nikdo by mu to nehádal, jenom jeho srst začala hodně zesvětlovat. Pusi myšáčku, buď tu s námi ještě dlouho. :puska:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Maha Maja » 21 črc 2009 13:45

V nejbližších dnech očekávám ztenčení potkaního osazenstva ze 3 na 2. Šeryn nemůže na zadní, v předních nic neudrží, jídlo mu musím držet u pusy (chuť má) a umývat ho. Teď už většinou jen spinká, i duševně mi připadá už na druhém břehu.
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Haslerka » 21 črc 2009 17:01

Maha Maja píše:V nejbližších dnech očekávám ztenčení potkaního osazenstva ze 3 na 2. Šeryn nemůže na zadní, v předních nic neudrží, jídlo mu musím držet u pusy (chuť má) a umývat ho. Teď už většinou jen spinká, i duševně mi připadá už na druhém břehu.

Přejem hodně síly a statečnosti. Myšák to určitě ocení a počká na tebe ve Spíži.. :cry:
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod AileenK » 24 črc 2009 22:28

Maha Maja píše:V nejbližších dnech očekávám ztenčení potkaního osazenstva ze 3 na 2. Šeryn nemůže na zadní, v předních nic neudrží, jídlo mu musím držet u pusy (chuť má) a umývat ho. Teď už většinou jen spinká, i duševně mi připadá už na druhém břehu.

Něco podobného mam tedka doma :cry: Akorát že muj stav osazenstva bez Jamese bude 0...

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
V nebíčku čeká:
Anie

Příspěvekod Cayro » 25 črc 2009 08:15

Aileen a další myšky už neplánuješ? :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod AileenK » 25 črc 2009 17:24

Cayro plánuju, ale ještě nevim jak se co vyvrbí tak to nechci zakřiknout. :roll:

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
V nebíčku čeká:
Anie

Příspěvekod Barush » 07 kvě 2013 16:27

ahoj. Chtěla bych se zeptat. Mám potkana, kterému už je tak 2 a třičtvrtě roku. Pořád jí, pije, občas trochu běhá, ale většinou chce být v kleci a skoro pořád spí. Bohužel poslední tři dny vypadá, že se jí špatně dýchá, má krev u nosu a dost se kymácí když chodí. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych ji měla vzít k nějakému veterináři, aby se netrápila, nebo to nechal na přírodě.
děkuji za odpovědi
Barush
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 07 kvě 2013 16:50

Barushko to je dilema nás všech vždy znovu a znovu, obecně je to tak, že pokud má "jiskru v oku" tak počkat, je to však opravdu myšák od myšáka a člověk od člověka, nikdo Ti neporadí kdy je to "už". Máš-li veta, kterému plně důvěruješ můžeš jej tam vzít a poradit se tam. Ale to konečné rozhodnutí bude vždy na Tobě. Pokud se takhle zhoršila, může být, že Ti to rozhodnutí ulehčí, ale nečekej dlouho aby se netrápila.
Asi jsem Ti moc nepomohla, ale je to jediné co k tomu můžeme říct. Kymácí se když chodí - takže ale ještě chodí? má zájem o mlsku, pije sama? Starají se ostatní myšky o ni?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 kvě 2013 17:41

přesně tak, musíš vidět tu jiskru...dokud má ten zájem žít, pít, papat i když už je pomalejší, tak to ne vždycky znamená, že už to dál nejde...jen to bude pomalejší zvířátko a možná bude potřebovat pomoct s hygienou...může ztrácet věkem motoriku, mohla tam být i mrtvička...zkus jí začít dávat pangamin (vit. B)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Další

Zpět na Anatomie