Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Špinavý ocásek

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Mytí ocásku...

Příspěvekod chesterfield » 17 pro 2008 19:00

nebo třeba jemně takovou tou skalpelovou škrabkou na paty?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jani » 17 pro 2008 20:31

Já bych to neloupala. Bála bych se , že se do té čerstvoučké a citlivé kůže něco dostane snáz než do normálního "přirozeně špinavého" ocásku.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Makushka » 18 pro 2008 15:15

No já myslím, že zevní strana nehtu zajetá cíleně pod šupinku je nejlepší. Když jsou šupinky správně "uzrálé", tak jejich konce mírně odstávají a stačí opravdu minimální tlak, aby začly opadávat samy. Myšákům se akorát nelíbí ten tlak proti růstu štětinek. :-) Nějaké škrabky mi přijdou moc hrubé...
Jinak jsem si napřed myslela, že u Bačutka je to rohovění projev stáří (v mládí nic podobného neměl), ale teď jsem koukala na Koldu, kterýmu je půl roku a má to jako jediný ze čtyř mladých myšáků bydlících v jedné kleci. :shock:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Nefertity » 24 pro 2008 16:56

U nás šupinky běžně dorůstají a samy se loupou, nemyslím, že by ty staré něčemu vadily, aby se musely loupat.. Nechávám tomu přirozený průběh ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod pivisko » 25 pro 2008 11:23

Můj myšák si sice ocásek čistí sám, ale je fakt, že když vidím, jak si načurá na patro a ten ocas v tom omáchá, tak jak jdu s hadrou na to patro, tak nejprve přejedu ocásek a pak patro.
ObrázekObrázekObrázek
pivisko
Skákavka
Skákavka
Potkani: Inetuo z LMG 13.11.2011
Inocenc z LMG 13.11.2011
Fiat of Nippyland 27. 3. 2011
Yarda of Ratenburg 28.10. 2011
V potkaním ráji:
Qinland z LMG 11. 9. 2008 - 21. 7. 2009
Vinod z LMG 17.11. 2008 - 9.1.2010
Olen z LMG 8.7. 2009 - 22.6. 2011
Pireus Vinod van Ratenburg 27.12. 2009 - 26.12. 2011

Příspěvekod Heather » 29 pro 2008 22:46

hmm,tak tohle mně nikdy nenapadlo,nejspíš to bude tim že ho má Jokí čistej :smi:
ObrázekObrázek
92% teenagerů poslouchá hip hop. Pokud patříš mezi zbylých 8%, přidej si toto do podpisu.
R.I.P. Jokeress
Friends are to the end...
Heather
Skákavka
Skákavka
Potkani: Jokeress-"rockový potkan"- Za Duhovým mostem... :'(
[b]Coraline[/b]

Příspěvekod Kukla » 20 úno 2009 18:39

Tak přestože jsem se tu dočetla spoustu hlasů proti mytí ocásku, včera jsem Mopedův ocas vydrhla docela důkladně. Moped je ten typ, o kterém psala Makushka, kterému se staré šupinky neuvolňují, jen se stále víc a víc odchlipují a odstávají, prostor pod nimi se zvětšuje a tím i množství humusu v něm. Bylo to dost nepříjemné už i na omak. K mytí jsem použila teplou vodu a MĚKKÝ! kartáček na zuby. Kartáčovala jsem to jakoby do strany, protože po směru růstu to nepomáhalo a proti směru jsem se bála, abych jí to nějak nevyvrátila a neublížila jí. Sajrajtu jsem z ocásku vymyla poměrně hodně, ale také spostu těch odumřelých šupin, které namočené vodou šly odstranit mnohem líp, než suché. Určitě jsem nedrhla nijak moc, a i tak má Mopedka teď ocásek mnohem příjemnější na omak i na pohled, dokonce (poprvé od miminkovského věku) jde rozpoznat tmavá a bílá část :lol: Když už jsem byla v ráži, trošku jsem vzala i Béďu, ale ten má ocásek hladký, tak jenom tak symbolické "odžlucení".
Musím říct, že přestože moje holky neholdujou nějakému mazlení, natož omezování svobody kvůli zásahúm do tělesné shránky, když jsem je průběžne zásobovala burizónama, tak téměř neprotestovaly a žádné drama se nekonalo. Z toho usuzuju, že to nebylo pro ně nijak hrozné a rozhodně ne žádné zbytečné trápení.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod LeDika » 26 úno 2009 09:32

Stewart je čistotnej, ani na ocásek nezapomíná, vůbec nesmrdí... :loveit:
MYŠÁCI FOREVER !!!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
LeDika
Skákavka
Skákavka
Potkani: moji potkánci Stewart s Arturem a pejsek JRT Monty

Re: Špinavý ocásek

Příspěvekod Chajdiik » 16 čer 2009 20:52

Tak já nejdřív myslela, že ten ocásek není špinavý, nýbrž u každého potkánka jinak barevný, než mi to Jerryna vysvětlila :lol:
A protože jsem si Miláčka donesla domů a na ocásku měl pár rezavých skvrnek, tak jsem tedy popadla vatový tamponek namočený ve vodě na odličování, aby byl proces snad co nejrychlejší, a začla šmidlit... k mému podivu se opravdu všechny skvrnky pustily a zůstal krásňounký růžový ocásek... :loveit:
Jinak co mi vyprávěla babi - potkani si ve smečkách v přírodě ocasy navzájem nečistí, je to jediná věc, které se štítí, protože s ním vymetají každý bordel... a musím říct, že na tom něco bude, jednak z fotek roztorůzných potkanů ho mají tak na 90 % všichni "zreznutej" a jednak moji kluci se navzájem čistí, ale na ocas maximálně tak ledabyle šáhnou, nebo jednou kousnou, podrbou se, ale také si ho jinak nijak usilovně nečistí... Takže co to půjde, tak jim ho asi budu šmrdlat... nejen z hygienických ale i z estetických důvodů :oops:
Chajdiik
Skákavka
Skákavka
Potkani: ~Miláček od Gremleen's~
~Ríša ze Studénky~

Příspěvekod andria » 16 čer 2009 21:02

To můj Edík ho má špinavý a Jaspy ho má kásně růžový, takže si ho nejspíš čistí :D
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod amalka_sneckova » 23 črc 2009 08:38

Teeeeda, jsem ráda, že někdo přemýšlí stejně jako já. Zrovna jsem si říkala, jestli je tak špinavý ocásek normální :lol: . Amálka si ho teda čistí, ale má ho flekatej a tmavej furt. Jen koneček má krásně růžovej....Ale tak to asi i zůstane, protože mojí tryskomyšku hned tak někdo na nějaké čištění neodchytí :smi:
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod ještěrkaa » 23 črc 2009 09:19

Tu špičku mají moje holčičky taky čistou, aby nee, když si pořád čistí, obírají a vykusují jen ten centimetr na konci ocásku, zato ale pořád dokola :roflcry: :roflcry:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod fredy » 06 srp 2009 08:43

moji potkonci maju celkom cisti chvost ale newem vam powedat si si ho aj cistia :D
fredy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zaceva » 18 srp 2009 15:40

Tak jsem po nějakém čase zjistila, že jestli něco na mých potkanech smrdí, tak je to jejich ocásek. Zvlášť když nemůžu během dne několikrát otřít patra, tak se jim na ocásku usazujou humusy z jídla a čůránky samozřejmě. No a vzhledem k tomu, že si ho čistí opravdu zběžně, ujala jsem se toho sama a tak jednou týdně jim pomůžu. Ze začátku se na to moc netvářili a utíkali, ale teď už si zvykli a přijde mi, že to berou jako když si čistí kožíšek navzájem. Většinou si sednou (Kim se k tomu klidně i rozvalí) a začnou si pořádně mýt kožíšek, zatímco já se starám o ocásek. Čistím ho mýdlovou vodou a houbičkou na nádobí - tou jemnější stranou samozřejmě, ale jde to poměrně dobře, někdy ještě použiju dětskej kartáček a nakonec vytřu ocásek papírovým kapesníčkem, který stáhne ty nečistoty. Všechno jemně, žádný násilí a ani to moc neprotahuju, kluci drží, takže je to akce tak na dvě tři minutky...Ocásek tak zůstává pořád jemný a příjemný na omak, hlavně když mě s ním mrsknou přes obličej, i pro okolí je pak potkan stravitelnější...a myslím, že to docela utužuje i náš vzájemný vztah, takže jestli máte doma smradlánky tak při nejbližším mazlení doporučuju nenápadně nabídnout čistící službu :-)
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod chesterfield » 20 srp 2009 05:21

tak takhle láskyplně popsané čištění ocásku jsem ještě neslyšela, a moc se mi to líbí, je to jistě určitý druh socíálního potkaního kontaktu. Je super že to tak berou . :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie