Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Špinavý ocásek

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Špinavý ocásek

Příspěvekod Lucuška » 24 říj 2008 15:15

Zdá se vám taky ocásek vašeho potkana (potkanů) nevzhledný? Špinvavý, flekatý... Potkan se sice sám dost precizně čistí, ale mám pocit, že svého počůraného a vyváleného ocásku ve svých výklalech si ani nevšimne. Necháváte to tak bez povšimnutí nebo mu jej nějak ručně čistíte? Jak často? a pokud ano, tak jak a čím?
Já právě čistím celkem pravidelně - a to vlažnou vodou. Občas jsem přidala nepatrně mýdla, aby to šlo trochu líp. Dycky musím myšáka zabavit jídlem, jinak by ani chvilčku nevydržel vklidu a pucuju. Ale čistý pak stejně dlouho nevydržel. Bohužel mám pocit, že je to právě ten nevzhledný špinavý ocásek, co hodně odrazuje okolní lidi od toho, aby si potkánka pochovali.
Díky za vaše vyjádření.
"Too many rules and too much predictability absolutely kill creativity."

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Pet's name: Biňísek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji kulíšci:
Biňísek - M,S, dark pearl, self (*16.12.08)
Nuxíček - M,D, topaz, self (*30.12.08)
Aukí - F,D, black, berkshire (*18.9.09)
Elí - F,S, black, husky (*29.9.09)
Wikie - F,S, american blue, hooded (*3.10.09)
Bubo - M,DR, american blue, berkshire (*10.11.09)
----------------------
Za duhovým mostem:
Kulíšek - M,D, american blue, berkshire (*12.2.07 - 14.1.09)
Chovatelská stanice: CHS Ratwood

Re: Mytí ocásku...

Příspěvekod torpy » 24 říj 2008 16:54

Mně se teda naše ocásky líbí a kluci si je čistí pečlivě, teda aspoň jsem nikdy neviděla, že by je měli nějak extrémně špinavé. Jedině když ze začátku trávili hodně času válením se apod. na plastovém patře, kde i čůrali, tak je potom měli každou chvíli mokré, což jsem vyřešila hadrem na poličku, který denně měním.
torpy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dorian of X-Rats
Emilek

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 říj 2008 17:00

Moji ho mají také tak trošku zašpinavělý. :lol: Ale já jim ho nějak zvlášť nečistím. Akorát když je koupu a to musí být jó špinavý nebo smrdět, a to šampónem pro miminka. Když byli kluci malý, tak jsem jim je také otírala, ale zjistila jsem že to stejně nemá cenu. Takže jestli ti to nevadí, tak to prostě nech a na lidi se vyprdni. Někteří třeba nemají rádi ten jejich roztomilý kukuč. :roll:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Lucuška » 24 říj 2008 17:43

Ten můj se odjakživa opravdu dost válí na plastových patrech, kam taky čůrá (což stírám každý den několikrát hadrem) a v tom se prostě válí. Co nadělám. A ono, když mi sedí na rameni s tím pochcaným ocáskem vážně není ideální. Tak ho jednou za čas myju vatovým tamponkem. Vždycky je to na chvíli lepší a okolí je spokojenější.
Nevím, který potkan by si čistil svůj ocas odshora a dolů. Myslím, že tohle nedělají. Už jen pokud člověk prochází fotky potkyšů na netu, tak je jasně vidět, že prakticky skoro každý má ten ocásek flekatý, naoranžovělý.
Ale uznávám, že čistit ocas každému potkanu, zvlášť když jich má člověk 10 a více, je práce a asi to nikdo nedělá.

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
----------------------
Za duhovým mostem:

Příspěvekod kawi » 24 říj 2008 18:14

lucusko,
v pohode, tady se ti nikdo nesmeje, jen nas proste zarazi, ze bychom toto meli delat, nebo ze by to vubec nekdo delal ;)
oni potkani maji takovy oas od narozeni prakticky, proste supinky a mazove zlazy a tak nejak to bude :whistle: moji potkani se take valeji na patrech nebo v bordelu ;)

staci kdyz potkanovi ocas otres treba rucnikem, nez si ho vezmes na rameno :up: ale koupat rozhodne nee ;)

jo am oji potkani si myji ocas po cele dlece, alespon co pozoruji, tak ocas nezustava neumyt :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Lavender » 24 říj 2008 20:33

Já jsem Amadejka několikrát viděla, jak si meje ocas u kořenu a nebo jak si žužlá jeho špičku. Ten prostředek asi myje jen když se nedívám :roflmao:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Kukla » 24 říj 2008 21:20

Já se musím přidat k Lucušce, taky bych byla radšim kdyby holky měly ocásky čistější, je pravda, že si ho nemejou a strašně jim smrdí... :grc: Akorát když jsem jim ho zkoušela několikrát mýt, nikdy se mi to nepovedlo, protože se hrozně cukaj. Kdyby to nebylo takový utrpení pro obě strany, tak bych jim ho klidně myla často, nemyslím, že kromě omezování svobody by jim to mělo nějak vadit.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Lucuška » 24 říj 2008 22:07

Kukla: já svýho myšáka dycky posadím na židli, dám mu papat piškot a mezitím, co papá, mu ocásek omývám navlhčeným vatovým tamponkem. Tento proces nezabere ani minutu. Ocásek beru normálně do ruky a myšákovi to nevadí. Nechá se, ale musí být zabaven jídlem, jinak by šmejdil :)
Tuto proceduru dělám tak 1x za 2 měsíce. A dycky jsem spokojená, že je čistší a o kus dál od možných zdravotních problémů.

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
----------------------
Za duhovým mostem:

Příspěvekod Cayro » 28 říj 2008 18:07

Mám čistotného potkánka a ocásek má také čistý, není mu cítit a nic podobného. Ale je fakt, že jsem Jerryho nikdy nesledovala, jestli si ocásek myje nebo ne. Líbí se mu, když ho občas na ocásku jemňounce škrábu, myslím, že mu ty odumřelé šupinky tím odstraním. Čas od času se mu na ocásku udělají flíčky, je to asi právě tím, že si zřejmě myšáčci ty šupinky nedokážou odstranit úplně, takže mu ocásek otřu ubrouskem na miminka a je to.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod kawi » 28 říj 2008 18:28

jj, dneska jsme pozoroval joshuu v misce, jak si myl uplne cely ocasek, hezky peclive vykusoval necictoty a olizoval ho od korene k spicce :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod chesterfield » 29 říj 2008 06:58

je to podle jedince - zažila jsem Špagetku, která seděla držela si v tlalpičkách ocásek a čistila a čistila milimetr po milimetru až ke kořenu. A někteří jej mají jak bahennou anténku.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jani » 29 říj 2008 11:31

Moje holky si ocásek čistí samy. Ale stejně ho mají špinavý :smi: Já jsem jim ho čistit nikdy nezkoušela, nemyslím že by to bylo extra nehygienické, nechutné je maximálně to, když si ho namočí v moči a pak vám jím plácne přes obličej :dozey: :smi:

Nechápu jak se někomu z vás povedlo ho vyčistit hadříkem, když ocásek zkoumám tak ta špína je pod těmi šupinkami, tam se přeci nejde dostat,a šupinky se obnovují samy :smi:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Lucuška » 29 říj 2008 13:02

Možná jak která špína. Já myslím, že větší část nečistot je na povrchu. Přecijen, pokaždé když jsem hadřík o ocásek otřela, vždy na něm nějaká ta špína (zejména moč) zůstala. Bohužel teda můj klučík si ocásek nikdy celý nečistil a nečistí, takže opravdu asi záleží na jedinci.
A opravdu je paráda, když tím vlhkým pomočeným ocáskem plácne o obličej, to se mi stává velmi často a typuju, že nejsem sama :lol:

Promazáno

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
----------------------
Za duhovým mostem:

Příspěvekod Makushka » 17 pro 2008 13:55

On taky není ocásek jako ocásek. U některých myšáků (z mých dosavadních devíti jsem to zastihla u dvou) dochází ke zvýšenému rohovatění šupinek na ocásku, ten pak nabyde až velmi nepěkného tmavohnědého hrubého vzhledu a působí špinavě. Klasické mytí vodou a otírání ve směru růstu šupin moc nepomáhá. Pak jedinou možností, jak ocásek vyčistit, je odrolit z něj ty staré šupinky. Sama jsem žasla, jak se dá takový ocásek doslova "oškrábat" na pěkný, růžový. Musím ovšem zdůraznit, že takové ty oranžové mapy rozhodně ještě zdaleka k oškrabání nejsou. Až když ten ocásek hodně ztmavne a zhrubne, pak stačí proti směru šupinek JEMNĚ a OPATRNĚ zkusit škrábat nehtem. Myšákům je tato procedura ale poněkud nepříjemná, tak je lepší ji provádět po kouskách.
Ono v tomhle případě nejde jen o estetickou stránku věci - pod "krunýřem" ze starých zrohovatělých šupin si hoví kdejaký roztoč. :?
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod nevi » 17 pro 2008 14:27

Makushka píše:On taky není ocásek jako ocásek. U některých myšáků (z mých dosavadních devíti jsem to zastihla u dvou) dochází ke zvýšenému rohovatění šupinek na ocásku, ten pak nabyde až velmi nepěkného tmavohnědého hrubého vzhledu a působí špinavě. Klasické mytí vodou a otírání ve směru růstu šupin moc nepomáhá. Pak jedinou možností, jak ocásek vyčistit, je odrolit z něj ty staré šupinky. Sama jsem žasla, jak se dá takový ocásek doslova "oškrábat" na pěkný, růžový. Musím ovšem zdůraznit, že takové ty oranžové mapy rozhodně ještě zdaleka k oškrabání nejsou. Až když ten ocásek hodně ztmavne a zhrubne, pak stačí proti směru šupinek JEMNĚ a OPATRNĚ zkusit škrábat nehtem. Myšákům je tato procedura ale poněkud nepříjemná, tak je lepší ji provádět po kouskách.
Ono v tomhle případě nejde jen o estetickou stránku věci - pod "krunýřem" ze starých zrohovatělých šupin si hoví kdejaký roztoč. :?

Nedal by se místo tozho použít ručník nebo lufa?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Další

Zpět na Anatomie