Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zakázané variety v Německu

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Zakázané variety v Německu

Příspěvekod chesterfield » 11 říj 2008 06:53

Dumboratten:
Bei diesen Ratten sind die Ohren seitlich angewachsen und sehr groß. Oft ist auch der Kopf etwas deformiert und der Gehörgang liegt anders, bzw. kann auch abgequetscht werden. Dadurch ist der Hörsinn auch eingeschränkt, b zw. Kann es auch zur Taubheit führen. Durch die Lage der großen Ohren und des gedrungenen Körperbaus , so wie des platten Kopfes und auch ausgeprägten Wulst im Nacken wird vermutet, dass sie auch Skelettverformungen aufweisen. Sollte dieses sich bestätigen, dann kann das zu Beeinträchtigungen des Bewegungsapperates bzw. Schädigungen der Wirbelsäule führen.

Potkani Dumbo
Tyto potkani mají ouška rostlé na boku hlavy a ouška jsou velmi velká. Často dochází i k deformaci hlavy. Jinak vedený zvukovod může mít za následek hluchotu. Polohou velkých oušek a podsaditou stavbou těla, plochou hlavou a vyboulením šíje se předpokládá, že dochází i ke změně kostry. Nastane li tento případ, může dojít až k snížení pohyblivosti případně k poškození páteře.

zdroj http://www.nordsternchens-rattennest.de/53.html
překlad - Chesterfield
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Potkan Dumbo - nepovolený chov v Německu

Příspěvekod kawi » 11 říj 2008 08:48

hes, nejak jsem to nepobral.....v nemecku je zakazane chovat dumbo potkany? :shock:
( btw, dekuju, uz vim, proc ma eliska tak podsaditou stavbu tela :roflcry: )
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Nergita » 11 říj 2008 08:51

jj, nejen dumbo ale i rexe, manxe a bezsrstý.
Ches, moc díky za článek. Nevim co sice produkují němci za dumbíky ale já zdeformovanýho dumbíka neviděla.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod nevi » 11 říj 2008 09:51

Nergi jestli ono nejde taky o výběr zvířat a požadované standardy... když se podíváš jak vypadají třeba výstavní ovčáci (páteř tak prohlá, že použitelnější jsou ti nevýstavní).
kawi: Já mám taky jednu dumbinku rostlou poněkud doširoka, ale ta druhá má stavbu těla jako normální menší potkan. A teď mně doširoka vyrostla standardka, tak vyznej se v tom...

chester, díky za článek... chtěla jsem o tom někdy napsat na stránky
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nefertity » 11 říj 2008 10:51

Děkuju za překlad :up: Už jsem o tom četla i v jedné z potkaních knížek.

Ale nedá mi to nezamyslet se nad tím, jestli je možný, že by měli dumbíci větší náchylnost k zánětu středního ucha? Možná je to blbost, naštěstí jsem měla zánět jen jednou, ale to zrovna u Ouzinky - dumbíka.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Lavender » 11 říj 2008 11:12

Já bych se docela i přiklonila k zákazu variet Manx a Sphynx (čímž nechci nikoho urazit, jenom říkám svůj názor), ale považovat za 'týrání' dumbo ouška nebo rex srst, to se mi zdá dost padlý na hlavu :zip:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod nevi » 11 říj 2008 11:30

Nefertity píše:Děkuju za překlad :up: Už jsem o tom četla i v jedné z potkaních knížek.

Ale nedá mi to nezamyslet se nad tím, jestli je možný, že by měli dumbíci větší náchylnost k zánětu středního ucha? Možná je to blbost, naštěstí jsem měla zánět jen jednou, ale to zrovna u Ouzinky - dumbíka.

Neee, to by bylo očekávatelné spíš kdyby ty uši zakrývaly zvukovod.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nergita » 11 říj 2008 11:32

Nef, u nás zánět ouška nebyl naštěstí ani jednou. Dumbíků mám dost a nezpozorovala jsem u nich něco co by neměli i standardi.

Lavendr, Podle mě by u sphynxů nebyli tyhle problémy co mají, pokud by se kryli s rozmyslem a linie by se od genetických vad vyčistila - čímž to nechci nijak zlehčovat, protože to není otázka chvilky ale práce několika let, nehledě na to, že tady není tolik sphynxáků, s kterými by se dalo pořádně začít.
U manxů taky krýt jen z rozmyslem a to ideálně jen potkany, kteří mají alespoň jeden článek ocásku. Pokud se to prasí a kryje se bez rozmyslu, potkanům chybí i nějaé články páteře, pak je tady problém a potkan si nese následky v podobě špatné chůze a určitě i bolestí celý život. Jinak u manxů, kteří mají páteř celou nevidím jiný problém. Samozdřejmně že kvůli absenci ocásku nemají možnost termoregulace tělesné teploty ale pokud potkana nikdo nedá na přímé slunce, nevidím v tom žádný extra problém.
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 11 říj 2008 11:41

Tak jsem si řekla, že to už přeložím celé :

Rex
Srst je zvlněná a ž kudrnatá, jako i fousky a řasy. Řasy můžou zarůstat do oka čímž dochází k jeho dráždění a chronickým zápalům. Potkani se kvůli zvlněným fouskům špatně orientují zejména ve tmě. Mimo to se u hodně zvlněné srsti častěji vyskytují Abscesy, ke kterým dochází drážděním pokožky špičkami zvlněné srsti. Při chovu hladkosrstých potkanů s potkany rex také dochází k problémům. Srst rexů je střapatá a ostatní potkánci můžou předpokládat, že se jedná o naježení srsti a dochází k bojům. Dále je vypozorováno, že hladkosrsté potkany v případě nevolnosti, nebo nemoci, zůstávají apaticky sedět, kdežto u rexů tomu tak není.

Bezsrsté potkany /Nacktratten / Sphynx / Hairless:

Potkany nemají žádnou, nebo jenom velice málo srsti, reagují proto velmi citlivě na vlhko a chlad. Zřejmě jsou i více náchylní na úpal a úžeh, což je prokázáno i u jiných bezsrstých druhů jako jsou psy a kočky. Jejich integrace do smečky je většinou obtížná, protože už i malé ranky nebo kousance jsou zranění. Trpí jak zimou tak i horkem. Často nemají řasy a fousky čímž je značně omezena jejich hmatová schopnost a oči nejsou chráněné. Navíc bezsrsté samičky často nejsou schopné kojit mladé (chybějící mléko). Dochází tak často k usmrcení a/nebo sežrání mláďat.

Manx/ Tailless:
Tyto potkany nemají ocas, respektive jenom malý pahýlek. Vzhledem k tomu, že ocas je potřebný pro lezení a zároveň pro vyrovnávání tělesné teploty, jsou tato zvířata těžce postižená. Stavba těla nevykazuje pas a mají zdeformovanou kostru. Tělo působí zavalitě.

tohle je překlad, z uvedené stránky, a argumentace proč tyto potkany nejsou oficiálně povolené v Německu. Nevím jak je to v ostatních zemích.

asi by to ovšem teď chtělo přjemnovat sekci, to ovšem neumím :oops: takže poprosím moderátory at tomu dají vhodný název. Děkuji :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Lavender » 11 říj 2008 12:39

chesterfield píše:Dále je vypozorováno, že hladkosrsté potkany v případě nevolnosti, nebo nemoci, zůstávají apaticky sedět, kdežto u rexů tomu tak není.

To je blbost, ne? :shock:
Jak může mít srst vliv na chování a povahu potkana?
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Re: Zakázané variety v Německu

Příspěvekod Themisten » 11 říj 2008 16:52

Ono v podstatě takto vyargumentované by to týrání chovem být mohlo, ale záleží na tom jak nastavíme hranice. Hnát to do extrému, mohl by se zakázat chov téměř všeho. Zakážou v Německu jezevčíky, protože trpí na plotýnky? Asi ne...
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Nergita » 11 říj 2008 18:04

Spíš jsem tím chtěla říct, že jsou jiná šlechtěná zvířata, která trpí daleko více. Podle mě perské kočce, které se špatně dýchá to bude vadit určitě více než potkanovi, že nemá ocas.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Ka3na » 21 lis 2008 14:02

ja teda nevim,mam obe holky dumbo a rex a nezda se mi,ze by nejak zvlast trpeli.navic argument,ze rexove,kdyz jsou nemcni apod. apaticky nesedi(jestli jsem to tedy spravne pochopila),podle mych holek neplati.protoze napr.,jelikoz uz jsou to starsi slecny,tak Omega mela nador a ted jsme ji objevili druhy a poznali jsme ze se neco deje hlavne podle toho,ze zacala vice apaticky sedet.
A co se tyce dumbo.je mozne ze nejaky vliv na pater to ma,protoze jsme se vzdycky divili,proc se holky tak casto protahuji.Ne jako jen kdyz se vyspi ci tak a natahnou u toho tu packu.Ale i jen tak nekolikrat za den pri chuzi.
Ale kazdopadne si nemyslim,ze zrovna tyto dve variety,podle mych zacatecnickyh zkusenosti s potkany,trpi vice.
A co se tyce jinych variet,tak myslim,ze bezocasy potkan je uz vcelku chudak.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Kimik » 21 lis 2008 15:13

Já bych ještě přežila dumbáky a rexíky (i když do domu mi to nesmí), ale potkani (jakákoli zvířata) bez srsti nebo bez ocasu to je pro mě jasné týrání. Různé barvy nebo struktury srsti zvířatům nijak nevadí, ale když příroda vytvořila zvířata se srstí, tak to asi má nějaký význam, a já nechápu, kdo dává člověku právo si hrát na "stvořitele" a myslet si, že tomu rozumí líp. Tím se nechci nikoho dotknout, je to prostě můj názor.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Coletta » 23 črc 2011 08:35

Zdravím,
před pár dny jsem měla incident se slečnami z jednoho německo-rakouského fóra, díky čemuž jsem pochopila o co tam jde. V německu je hodně útulků pro potkany. Když má někdo alergii, stěhuje se atd. dají je do útulku a mají vystaráno. Nic méně majitelé těchto útulků operují na fóru značnou přesilou a všem vysvětlují, jak je chov potkanů špatný, když je jich tolik v útulku. Každý nový potencionální chovatel je pro ně zlí zamořovatel světa potkánky bez domova...no ... myslím, že každá z nových variet na začátku určitě měla nějaké potíže, a jestli se třeba zasekly někteří v téhle době a nepokusily se ty vady odstranit chovem, tak nejspíš není divu, že tam jsou pořád zakázané, co myslíte? :smi:
Coletta
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kálí (Janan) z Chs Mouseville
Ingoustek (Ingrid) z Chs Lavan

Další

Zpět na Anatomie