Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Koule (Varlata ;-) )

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Koule (Varlata ;-) )

Příspěvekod culin » 22 pro 2010 19:57

pekne si sedi na koulich :roflmao:
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Hayam » 22 pro 2010 23:35

Kdyby ty kulatý hovada byly vidět od 1. dne, tak nemusím mít každý den jiný počet samců :x
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kimik » 23 pro 2010 13:00

Ale zase bys to neměla tak napínavý :whistle:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 23 pro 2010 13:10

Jako třeba že mám rezervaci asi na 9 samic a z původních 7 je jich tam najednou jen 5 a zbytek jsou kluci? Njn, nevím, jestli potřebuju napínavý. Napínat se můžu nechat barvama a ušima :whistle:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Nergita » 29 pro 2010 16:40

Hayam, to znám, mě se taky u prvního vrhu "záhadně" měnilo pohlaví i uši.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Sisikri » 16 črc 2013 12:00

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli je normální u mladých klučinů že mají kulky černé, jelikož miminům se teď vybarvily... ale jsou v pořádku, nic jim není. měla jsem strach že se jim něco stalo. Přitom jsou světlý...
Sisikri
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Andyd » 06 kvě 2014 22:21

Ahoj, predem se omlouvam jestli tady uz podobny dotaz je.
Mame doma dva samecky, oba ziji v jedne kleci spolu. Jeden z nich (Sonny) mel vzdycky normalni obe varlata, ale ted se mu z niceho nic jedno varle zmensilo. Mel ho asi tyden zarudle a bez srsti, ale po tydnu se mu to spravilo a ma obe normalni, ,,osrstene'', akorat to jedno je porad male. Mam s tim zajit k veterinari nebo je to normalni? :smi: Nemohl mu neco udelat druhy potkan? (Je takovy divocejsi)
Predem dekuji
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sonny, Stuart

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 kvě 2014 14:57

spíš si říkám, jestli se mu tam neudělala zánět....zarudnutí a zteplání je obecně jeden z příznaků. Možná v důsledku toho se kulička stala nefunkční a atrofovala = zmenšila se, protože už nefunguje. Asi bych mu je dál hlídala, jestli se mu nezačne nějak divně měnit. Může začít být hrbolaté, zvětšovat se.... pak bych asi zašla na veterinu.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 07 kvě 2014 15:04

My měli opačný případ, jedno varle se mu zvětšilo, tak dostal ATB a za pár dní zase bylo všechno v pořádku. Takže když se ti nebude něco zdát, tak veterinářem rozhodně nic nezkazíš. :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Andyd » 08 kvě 2014 12:38

Dobre, budu to pozorovat, dekuju :up:
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sonny, Stuart

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 kvě 2014 22:32

občas prohmátnout, jestli na nich nemá malé bouličky, hrbolky, nerovnosti... ;) kuličky mají být oválné s hladkým povrchem...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod calwen » 11 říj 2015 11:35

zdravím

mám dva potkánky ze zverimexu, je jim 6 týdnů a včera jsem si všimla, že jeden má jen jednu kouli! myslela jsem, že ta druhá nevyrostla, ale má ji v břichu, jakoby nevylezla, prosím, máte někdo podobnou zkušenost???? mám hned kontaktovat veterináře nebo je možnost že se to srovná?
:(
foto
http://nd06.jxs.cz/980/576/4db38e9741_101888180_o2.jpg
http://nd06.jxs.cz/561/976/bf03b8ca44_101888190_o2.jpg
calwen
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dante, Frankie, oba za duhovým mostem:(
a nováčci Thor a Hrom <3

Příspěvekod nevi » 11 říj 2015 12:48

Uff, netuším. Viděla jsem to jednou u samečka, které jsem přebírala pro kamarádku. Na veterině konstatovali, že je kryptorchista a dá se to řešit operací, pokud by z toho byly nějaké problémy. Už netuším, kam potkáně šlo a jak to bylo dál.
Taky se ještě stalo Navel, že snad klukovi zalezlo před předáním jedno varle zpátky. Když jsem s ní mluvila asi o půl roku později, říkala, že kluk je v pořádku a že neoperovali.
Prý to může někdy udělat paseku, ale nevím detaily, zeptala bych se asi veterináře, na co dávat případně pozor.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod calwen » 11 říj 2015 13:54

právě že je fit, nevypadá, že by mu to nějak vadilo nebo že by ho to bolelo, normálně běhá a pere se s bráchou. vezmu prcka za veterinářem a poradím se s ním. děkuji za odpověď.
calwen
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dante, Frankie, oba za duhovým mostem:(
a nováčci Thor a Hrom <3

Předchozí

Zpět na Anatomie