Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kastrace

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Kastrace

Příspěvekod Cayro » 13 zář 2009 18:03

Nevi, pokud se jedná o útulky, tak je to svým způsobem pravda - tedy to, že by se samci spolu nesnesli. Myslím tím samozřejmě, pokud se k nim dostanou dospělí samci - tedy samotní dospělí samci, protože dost z nás tady má zkušenost, že dát dohromady dospělé samce nebo je začlenit do skupiny dalších dospělých samců se moc často nepovede. Takže do této části v podstatě pravda. Navíc beru, že v útulku ani nemají čas se potkánkům věnovat tolik, aby nějaké soužití zkoušeli. Otázka ovšem je, jestli, pokud se jedná o samotné jedince, by nebylo lepší necat je samotné, než je kastrovat a dávat k samicím. Tady už bych viděla, že je to řešení, které je nejpohodlnější pro útulek bez ohledu na zvířátko.
Nicméně v chovu mi to přijde prostě padlé na hlavu, to si nemůžu pomoct. Autorce bych doporučila si přečíst vtip se zlatou rybkou :dozey:
Naposledy upravil Cayro dne 13 zář 2009 18:19, celkově upraveno 1
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 13 zář 2009 18:15

podle mě by to bylo jednodušší jen v tom případě, že útulek řeší, co s místem. Protože furt je levnější koupit nějakou malou klec než kastrace :smi: Mě osobně stála klec, kam se v klidu vejde jeden potkan a má tam i celkem pohodlí okolo 4 stovek i s vybavením. Kastrace podle mě stojí minimálně jednou tolik a nepočítám pooperační péči. Zkrátka, je to hovadina
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 13 zář 2009 18:21

Womi takhle jsem to myslela, že raději nechají kastrovat samečka, než by měli kluky jednotlivě v klecích... A možná, že by sehnali klece i levněji, v bazarech nebo by jim je i klidně někdo nechal, ale je to spíš o pohodlnosti a nechuti čistit víc klecí atd...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Sharkie » 03 led 2010 00:38

Nakolko mate skusenosti s tym, ze vykastrovany samec si to potom rozdaval s holkami, jak keby sa nic nebolo stalo?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 03 led 2010 07:17

No jurášek nic takévho nedělal a Štaflík se k holkám nedostane, Krabbinka by jej asi sežrala :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 03 led 2010 11:11

Zkušenosti s tím nemám, ale myslím, že by to mohlo souviset s tím, v jakém věku byl vykastrovaný a jestli už nějaké zkušenosti měl. Vím, že např. u koní, když se vykastruje hřebec, který už si někdy "skočil", tak se i po kastraci chová pořád jako hřebec, skáče na kobyly a dokonce je i agresivní vůči jiným hřebcům a valachům. Tak se mi zdá, že by to u potkanů mohlo být podobně, ale třeba ti někdo poradí líp.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 03 led 2010 11:13

mnooo, nikto z mojich mysi si to zatial nevyskusal, takze skusenosti urcite neboli :?
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Kimik » 03 led 2010 11:15

Tak to má potom asi dobrou partnerku, která mu ukázala, jak na to :roflcry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 03 led 2010 11:17

keby len ukazala, ale furt ho otravuje, ze chce este :oops:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod chesterfield » 04 led 2010 08:10

Sharkie máš doma Kurvíče jak byla moje Popeluška :roflcry: :roflcry: ale když furt chce tak by to mělo znamenat, že to je bez následků, jinak by jej nechtěla. Takže budeš mít nejspíš šukací klec :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Sharkie » 04 led 2010 12:10

Jo, ja mam proste stastie :roll: Este vcera vecer blbli a Artovi sa to ocividne nejak moc zapacilo, tak teraz nahana Pampinu po klietke a chce este, akurat tentokrat ma uz ona toho dost a odkopava ho :roflcry:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod womi » 04 led 2010 12:58

Koukám, mám se na co těšit :roll:
Jinak co se týče nás po kastraci - Salík mi připadá trošku mazlivější, ale nevím, jestli to nebxl následek trápení, o víkendu jsme mu s nevi vyndavaly stehy a moc se mu to nelíbilo, tak se pak nechával drbat a zalezl i pod mikinu, to neudělal od toho dne, co jsem si ho přivezla.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 05 led 2010 13:00

jo nechají se víc tahat než před tím, tak at je z nej hezký Kulifučík, můj Kulifuč zdraví Tvého Kulifučíka :lol:

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod nevi » 05 led 2010 15:13

U Iris jsem ani cca 6 týdnů po kastraci žádnou změnu nezaznamenala.
Na veterině jí asi dva týdny po operaci navážili 360 g, přičemž před operací měla 400 g. Příčina určitě není v hormonech, špatně totiž snášela jak Synulox, tak stehy, pár si jich vykousala a kolem uzlíků v intradermálních švech na břiše vznikl otok a zánět s hnisáním, které při pravidelném čištění a dezinfekci přestalo dřív, než vůbec měla zabrat antibiotika, uzlíky se opouzdřily tkání a ačkoliv stehy už jsou dávno vstřebané, obě několikamilimetrové bouličky už jí zůstaly jakou součást jizvy.
Srst je stejná, teď mám dojem, že trochu méně lesklá, ale u světlých potkanů to jde hůř poznat než u tmavých.
A jinak se chová pořád stejně... o drtivou většinu samců neměla zájem už dávno předtím, aktivní a přítulná je pořád stejně. Nezdá se mi, že by nějak více jedla.
Vlivy na zdraví budu těžko moci posoudit, protože na to je ještě brzy. Zatím vypadá dobře.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Cayro » 06 led 2010 07:43

Nevi na srst mohu fakt doporučit tohle
http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/fell- ... rst-100ks/
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie