Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Délka života

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: Dumbo - žije déle?

Příspěvekod Káča » 19 zář 2008 18:53

Pramy píše:No jestli je to tak, tak si jdu jednoho kanálníka odchytit!!!!!!!!! :roflcry:
(Mrzí mě, že se normálně naši miláčci dožívají jen tak 2 a půl roku. :cry: )

potky 4 roky :smi: :lol: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Re: Dumbo - žije déle?

Příspěvekod The Treasure » 30 zář 2008 18:44

Kéž by žily potkánci déle... aspon 5 let :up: Při představě že tak za rok a něco asi umřou moje holčičky... :cry: :cry: :cry: :cry: Nesmím na smrt myslet, je ošklivá... No a kdyby dumbáci žily déle, tak jdu taky přešívat ouška :lol:
Nemůžu si pomoct, ale prostě miluju potkany :-D

http://the-treasure.tym.cz
The Treasure
Skákavka
Skákavka
Potkani: Happy Sankari (dumbo, platinum, solid)
Fedora (standard, amber, hooded)
Chovatelská stanice: NE, snad buudoucí The Treasure

Re: Délka života

Příspěvekod Railbot » 05 bře 2009 23:41

Ohledně zverimexu je to "kus od kusu", záleží na indispozicích. Ze zverimexu jsem měl v řadě 3 potkany. První se dožil zhruba 1,5 roku (nádor), druhý snad ani ne rok (bohužel nevím čím to), třetí se dožil nádherných 2 let a 7 měsíců.

Nyní mám z CHS dva bráchy. Jsou jim už dva roky. Jeden (Bruntál) už bohužel takřka mele z posledního (ochrnutý na zadní packy i celá pánev, slepý na jedno oko...) :cry: a jeho brácha Bodie je pořád čilej a musím to zaklepat žádné problémy. Záleží na genech. Některý potkan má větší štěstí, některý ne...to je život, stejně jako u lidí.
Kdo sežere nejvíc, vyhraje - potkaní přísloví
Railbot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Randall, Queliny, Samus

Příspěvekod Cayro » 06 bře 2009 09:54

Zajímalo by mne, zda nějak může ovlivnit délku života fakt, že je potkan křížený s divokým, zda je možné, že takoví potkani žijí déle.
Kamarádka mé neteře má totiž potkaní samičku, které jsou již 3 roky a 2 měsíce a potkanka je stále relativně v pohodě - nikdy neměla žádný nádor, nemá ochrnuté talpky, sice už neběhá jako zamlada, ale bez problémů chodí, vyleze si na patro, chutná jí jíst... Jediné, co má za problém je, že jí vypadává srst, ale to lékař označil za problém věku, nemá žádné parazity, nic... A ví se zcela jistě, že samička je napůl divočák.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 06 bře 2009 11:09

Tak ono to záleží i na genetické výbavě ze strany laboratorního rodiče a na tom, odkud pocházel ten divoký. Průběžně sleduju jeden vrh polodivokých potkanů, z nich dva zemřeli v osmi měsících (je tady ovšem podezření, že za to mohla "péče" jejich majitelky) a jeden v roce a půl (dlouhá nemoc). Tady to ale nikdo vědět pořádně nebude, zkus napsat Samyase nebo se podívat na její stránky theblackhole.estranky.cz
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod jani » 06 bře 2009 11:23

Sama jsem zvědavá jestli se nějak projeví (například delším věkem), že je Kelsey čtvrtkanálník. Nifl říkala, že Skúli ( polokanální otec ) za celý život ani nepšíkl a všem nastydnutí, co postihly celou smečku, se nějak vyhnul. Doma jsem to pozorovat nemohla, všechny jsou zdravé jak řípy.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Cayro » 06 bře 2009 15:07

Nevi, ačkoli určitě záleží na genetice laboratorního rodiče, tak podle toho, co jsem si přečetla na theblackhole.estranky.cz by opravdu věk křížení ovlivnit mohlo. Vzhledem k tomu, že divoký potakn se v ideálním případě může dožít 6 - 7 let... Jinak pokud vím, otec té samičky pochází z plzeňské čističky, což, ač to je místo silně nehygienické, je něco jako místní chovatelská stanice divokých potkanů. Potravy mají dost a zacházení vlídné :lol: - vážně, zaměstnanci si je tam tak trochu hýčkají, jelikož díky přítomnosti potkanů tam nemají ani krysy, ani myši, nechodí jim tam divoké kočky...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Maty » 02 pro 2015 00:06

Tak můj zrzavej chlup Kevin se rozhodl dnes navštívit své sourozence ze zverimexu v krysím nebi, kde už na něho čeká spousta buráků, medu a kabelů od nabíječek. :eh:
Dožil se cca tří let, protože jsem ho měl dva roky a devět měsíců a ze zverimexu jsem ho koupil jako dospělého velkého potkana (do toho zveráku nikdo moc nechodil a asi tam nějakou dobu byl - měsíc po koupi zverimex zkrachoval). Smrt pro něj ale asi byla úleva. V posledním půl roce byl už jen kostřička obalená vypelichaným kožichem. Navíc většinu dne prospal a byl pár měsíců zcela ochrnutý na zadní nohy, v posledním měsíci se už jen převaloval v kleci, nedokázal se sám čistit a skoro ani nechodil. Na to, že u mě neměl vždy 100% podmínky a kvůli nedostatku času po maturitě byl většinu času v kleci, se ale dožil pěkného věku. Kevine, Kevine. Budeš mi chybět, smraďochu! :cry:

Perry, jeho celoživotní parťák, má teď zhruba dva a půl roku. Taky má velké problémy se zadními packami, ale ochrnutý není. Spíš si jednu při kočkování v kleci zlomil a ta druhá postupně zeslábla. Pořád má ale slušnou váhu a nehubne.

Geralt má zatím rok a půl a zdá se být na vrcholu sil - Je nejmohutnější (a nejtlustší :smi:) potkan, jakého jsem kdy viděl. Tak snad se taktéž dožije věku potkaního kmeta.
Jen teď nevím, co dál dělat s P. a G., když Kevin umřel. Jsou teď oba apatičtí, snad je to brzy přejde. Až zůstane jednou Geralt sám, nového potkana asi už pořizovat nebudu. Bohužel na ně nemám při studiu na VŠ tolik času, abych mohl potkanům věnovat plnou péči. Navíc, přítelkyně má sama ještě psa a dvě kočky, což dokáže být taky zápřah (časový i finanční). Jen přemýšlím, jak mu zařídit pokojné stáří, aby se netrápil sám. Je to povahou samotář, ale nedokážu odhadnout, jak se začne chovat, pokud přežije Perryho.
Sice to je trochu off topic, ale má někdo zkušenost s tím, jak postupovat u osamoceného potkana ve stáří?
Kevin a Perry, chlupatí spolubydlící, bez kterých bych neměl rozkousané povlečení, špinavý koberec, smradlavý pokoj, kravál v noci, když se učím nebo spím... by nebyla žádná sranda!
Maty
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Anatomie