Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Délka života

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Délka života

Příspěvekod olora » 26 srp 2006 18:19

Ahojky. Chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho takový potkánek žije? Četla jsem, že něco kolem 2 let, ale někdo mi říkal, že měl potkana 8 let. To se mi zdá jako blbost, ale radši se ptám. Samozřejmě čím déle, tím lépe :)
olora
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Louisianka » 26 srp 2006 18:31

No, jako průměrná délka života se udávají zhruba ty 2 roky. Ale jedna mamčina pacientka měla prý potkanku a ta se dožila 7 let. Žádné nemoci, nic. Umřela pak stářím. :) Takže podle mě je to možné, ale většinou se potkánek dožije tak málo let proto, že ho zachvátí právě nějaká nemoc Obrázek
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Dubbht Aela » 27 srp 2006 12:32

keď sa potkan dozije viac ako 4 rokov, je pravdepodobne, ze je krizenec laboratorneho potkana s potkanom divokym...
Rob co chces, pokial to nikomu neublizi...
Dubbht Aela
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Yurinka » 27 srp 2006 12:35

Ty dva roky bohužel opravdu sedí :cry: . Náš nejstarší se dožil ve zdraví 3,5 roku, ale už to byl ke konci takovej vypelichanej dědeček :loveit: . Navíc měl kanálový geny, což taky asi sehrálo roli, protože byl celou dobu zdravej jak rybička (teda až ne stařecký ochrnutí ke konci, ale to je normální projev stáří) a plnej enrgie.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Morrigna » 28 srp 2006 18:07

Myslím že ty dva roky zhruba odpovídají, dřív se v tom věku často objevila rakovina, tu se už ale naštěstí podařilo v chovech docela omezit. Dva a půl je už docela slušný věk, kdy je nutno počítat se zdravotními problémy. Tří let se dožije jen málo potkanů a jako maximum se mi zdá tři a půl. Taky jsem slyšela o potkanech co žili šest let, ale nechce se mi tomu věřit.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoca » 28 srp 2006 18:31

Ešte predtým, čo sa začali masové chovy a kríženie, zverimexové potkany sa dožívali 5-6-7 rokov... stačí sa opýtať ľudí, ktorí chovajú niekoľko rokov - tí sú väčšinou na králikoch.. nedávno o tom aj písali... viem o nich, že sú seriózni, veľakrát mi poradili, a nevidím dôvod prečo im neveriť...
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Morrigna » 28 srp 2006 19:03

Je to možné, ale stejně se mi to nezdá. Když jsem před šesti lety s potkánky začínala, kamarádka chovala tak už minimálně pět ale spíš víc let. Potkany měla ze zverimexu a přes tři a půl nešel nikdo, ani nikdo z jejích četných odchovů. Naopak bych řekla, že potkani ze zverimexu umírali tak v polovině nebo i více případech na rakovinu.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Jaja » 29 srp 2006 07:44

Divoce zijici potkani se dozivaji klidne sedmi let, ale potkani ktere mame doma jsou vyslechteni z laboratorni formy, ktera byla zamerne slechtena na citlivost k rakovine.. Proto tolik nadoru mlecne zlazy a i jinych.. Podle me je ten prumer skutecne okolo dvou let - bohuzel :(
Jaja
Malý potkan
Malý potkan

Re: Délka života

Příspěvekod AileenK » 02 kvě 2008 08:42

Tak mě se bohužel první potkanka ze zverimexu nedožila ani půl roku :(
Jednou kdosi řekl jeden citát a já si ho zde dovolím citovat :
"Německá doga je psí elegán, s inteligentníma očima a dokonalým tělem, ve kterém se snoubí sílá s rychlostí. Empatické zvíře s nádhernou duší a obrovitým vzrůstem, jehož majestátnost učarovala lidem již před staletími."

ChS německých dog "Koce Petr"
Moje "krysátka" a vše kolem nich
Naši zakrslý teddy králíčci a chovatelská stanice "Z Kouzelného kopce" :)

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gin Od Máji (10.09.2009)
Tonic (Dekameron) Od Máji (26.09.2009)
------------------------------------------------
V nebíčku čeká:
Anie
James von zverimex (13.5.07 - 12.8.2009)

Moje krysátka www.krysatka.wz.cz
Teddy králíčci - www.z-kouzelneho-kopce.xf.cz
Chovatelská stanice: http://www.koce-petr.wz.cz

Příspěvekod jani » 02 kvě 2008 15:29

mylím že o tom jesli je ze zverimexu nebo ne tak o tom to moc není. spoustě lidem co ho měli ze zverimexu,se dožil hodně, a zemžel na stáří, a taky se zase může stát že potkánek z CHS může mít dědičnou nebo vrozenou vadu. Dopředu se to nedá zjistit a je to taková sázka do loterie. rozhodně bych nezavrhovala potkany ze zverimexu jako chcípáčky. sama je mám odtamtud a piškotce je rok a půl a po celý život je zdravá a ani vrkání u nás nebylo . naštěstí.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod chesterfield » 06 kvě 2008 20:31

Měla jsem zatím jenom potkany ze zverimexu (případně nalezence) jenom jediný umřel v půl roce, jinka se dožívali všichny cca dvou let. Poslední James bond za celého svého dlouhého života ani nepšíkl.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Dumbo - žije déle?

Příspěvekod Lady.Blackie » 27 kvě 2008 09:57

Včera jsem si povídala s nějakou paní u nás v zverexu... Prý před několika lety měla divokého potkana, našla jedno živé miminko někde v příkopě - mámu mu asi otrávil jed, ostatní prckové už byli mrtví. :( Ujala se ho a maličkej se dožil oněch sedmi let.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod nevi » 27 kvě 2008 10:15

Mám pocit, že nějakého takového věku se dožila Piková dáma od Samyasy. Ale to byl taky kanálníček.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Lavender » 27 kvě 2008 12:06

Nedávno jsem někde četla (že by přímo tu na foru?), že potkani s geny těch "kanálovejch" se dožívají až šesti let, tak to bude asi ono.
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod dredata_zizalka » 19 zář 2008 18:08

Kamarádka má potkanku, kdy táta je prý krysák...Uvidíme, jaký rekord bude mít ona :shock:
Nicméně kdyby se někomu povedlo vyšlechtit dlouhožijící potkany, určitě bych neváhala!!
Na svojí poslední potkanku jsem byla tak vázaná, že se přiznávám a musela jsem i po 2 letech, co odešla, zajít k odborníkovi :(
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Anatomie