Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Říje

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Říje

Příspěvekod Nergita » 31 črc 2006 22:33

Jak poznam u samičky, že má říji a jak dlouho ta říje trvá? Vím že je každých pět dní ale nevím jak dlouho trvá (jestli jí bude mít třeba ráno, tak aby jí měla ještě večer). Nechce se mi je nechávat spolu těch doporučovaných 10 dní, aby mi samičku samec nenakryl popřípadně ještě jednou.
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Jaja » 01 srp 2006 07:49

Rije myslim vetsinou trva okolo peti az sesti hodin ale nejsem si tim udajem uplne jista (nekdo zkusenejsi snad poradi lip).. Ale co se tyce toho aby ji nenakryl podruhe tak toho se neboj protoze samicka se nenecha.. pokud bude brezi tak nebude mit dalsi riji. Ja bych je spolu tech deset dni klidne nechala at na to maj klid.Nehlede na to ze samec musi na samicku skocit nekolikrat v prubehu jedne rije aby z toho neco bylo..
Jaja
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nergita » 01 srp 2006 12:55

Já právě tušila, že ta říje, jelikož se tak často opakuje, bude trvat jen pár hodin a já bych jí prošvihlaObrázek. Na to překrytí jsem se ptala, protože Snoe měla myslim s Jamiral problémi, jelikož jí porodila další mimi po dvou dnech a někdo se ptal, jestli nekryli více dní. Jinak od včerejška jsou spolu v kleci. Díky za odpověď.
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Jaja » 01 srp 2006 20:04

Obavam se ze u Snoe to byl trosku jinej problem.. je to jen muj dohad ale myslim si ze Jamiral zustal jeden plod uveznen v porodnich cestach a ona ho nemohla porodit ale nakonec vysel ale myslim ze uz mrtvy.. Ale tohle je opravdu jen muj dohad a Snoe a vet u kteryho byla vi nejlip jak to bylo..
Jaja
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 02 srp 2006 05:40

Podle mých zkušeností říje s přibývajícím věkem slábne, ale okolo 3 - 4 měsíce to vypadá tak, že jí má klidně i víc jak 24 hodin, každých 4 - 5 dní. Poznat se to dá celkem snadno - když jí pohladíš po zádech až k zadečku, obvykle stuhne, prohne se a vystrčí na tebe ..., ouška přitiskne k hlavě. Pohybuje st trhanými skoky - pohladit, odběhnout, pohladit...
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Venaan » 06 srp 2006 22:06

z me zkusenosti je nejvetsi intenzita rije a doba vhodne ke kryti kolem 21:00 hodiny a pozdeji
vzdy jsme kryli tak, ze byl samec se samici cca 2 az 3 hodky a pak sli kazdy zvlast - samice toho mela vetsinou uz dost a samec by ji nedal pokoj
behem tech 3 hodin samic kryje nescetnekrat :-)
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veve » 19 kvě 2007 09:35

Mam dve samicky, jedna treba ocuchava genitalie te druhe a ta druha ma potom takove choutky, ze to vypada, ze z te samicky je najednou kluk a obskakuje tu prvni :roflcry: Je to projev rije u te druhe?
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod nevi » 19 kvě 2007 09:50

Pokud ta první u toho stojí prohnutá do oblouku a případně třepe ušima, tak ano:) (včera jsem takto viděla Alici a Soňu:))
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Veve » 19 kvě 2007 10:58

ja bych rekla, ze ta, co je ocuchavana, tak se ji to zrovna dvakrat nelibi a neprislo mi, ze by se prohybala, jenze potom skace na tu, co ji ocmuchavala :shock:
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod nevi » 19 kvě 2007 11:16

Tak to ti možná vyjasňují vzájemné vztahy...
nevi
Moderátor
Moderátor

Re: Říje

Příspěvekod Veve » 29 čer 2007 05:34

Bobina vibrovala ušima :roflcry: A Krisi jí honila a skákala na ni :whistle:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

Příspěvekod Bethan » 06 črc 2007 11:29

moje samice nevybrujou normálně vůbec, jeniný kdy vibrovala Agnes bylo, když byla 14 dní v keci těsně vedle klce samce, jinak ale říji ýraznou nemá. Podle mýho vypozorování přichází řje k večeru a trvá přes noc, takže kryju když se sešeří tak kolem tý osmý hodiny a zatim to vychází ;)
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod myjka » 07 črc 2007 08:55

JJ tiez som pocula ze ruja prichadza k veceru :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod nevi » 04 úno 2008 17:19

Tak dneska jsem ráno podrbala Lahju na zádech a zase předvedla uchotřes... a předváděla ho až do poledne. Přičemž večer kolem osmi jsem viděla, jak vesele lesbičkuje s Ginny (obvykle ale mívá začátky v pět večer). Den předtím se nechávala Sára ojíždět ještě ráno. Takže to máme 16-19 hodin v 8 měsících a 12 v roce :wohow:
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod myjka » 06 úno 2008 23:16

Obrázek

takuto ruju ma clichatko ked citi v okoli samcov :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Další

Zpět na Anatomie