Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Těhotenství

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Re: chci miminka s potkankama ze zverimexu

Příspěvekod womi » 07 kvě 2014 20:46

Ono je moc pěkné vychovat si doma bandu miminek. Jenže, když budeme předpokládat, že porod proběhl bez komplikací - narodí se 16 mimin. Mamina nemá dost mléka, takže půlku sežere. Už to je dost hrozný, když pak přijdeš ke kleci a mimina nikde, v tom horším případě přijdeš ke kleci a mamina právě konzumuje. Mamině musíš pořád podstrojovat, jogurty, masíčko, ovoce zelenina... To taky něco stojí. Pak mimina otevřou oči. Krása, ale tajy začnou žrát sami. Taková smečka o 10 mrňatech a jedné mamině prožerou víc jak 50 kč denně. A takhle je krmíš tři týdny. Každý den se jim musíš věnovat, brát si je k sobě, poctivě vymazlovat. A stejně ani nemáš jistotu, že se ti to podaří. Minulé léto jsem tu udávala 15 černobílých hoodedů, včetně matky, protože holka dostala ve zverimexu samečka, který se ve finále ukázal jako samička. Každý den jsem je poctivě mazlila, několik hodin jsem je měla u sebe, pořád u mě byl někdo na návštěvě a pomáhal mi. A? U většiny jsou majitelé rádi, když je chytí, o mazlení nemůže být skoro řeč, protože u zverimexových potkanů nikoho nezajímá, jakou mají povahu a kryje se to hlava nehlava, však je to primárně žrádlo pro hady. Takže se povaha nedědí a i když si s nima dáš práci, tak to ještě nic nemusí znamenat.
Pak se taky nehledí na zdraví, jak už psaly holky. Klidně ta mimina můžou dostat ve třech měsících mrtvici, nebo mít v roce nádor na mozku. A proč? jen proto, že jedna samička je pro majitele krásná a úžasná. Krásných a úžasných potkanů jsem měla přes 50 a stejně nemám po všech potomky. A nemyslím si, že bych já, nebo ti potkani, byli o něco ochuzení. Takže když to shrnu - je to drahé, je to náročné, může to být nebezpečné pro samici i pro mimina a není to žádná sranda.

PS, sloučila jsem témata, pročti si ho klidně od začátku, určitě to neuškodí ;-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Jak poznám že potkan bude mít mladé?

Příspěvekod Miky-Lucka » 12 říj 2014 14:30

ahoj, mám dva potkánky týden. A jeden z nich ( měl by být asi měsíc starý) se mi zdá že čeká malé potkánky- je tlustý (měla jsem křečka a on asi po týdnu doma měl mladé a mě se zdá že potkánek je stejně tlustý..) no já nevim můžete mi napsat jak se takový potkan chová? jinak furt žere a běhá. Já se o ni bojim protože je ještě mladá, kdyžtak mi napište jak se o ni starat, bude asi potřebovat trochu jinou péči, díky všem za odpovědi. zapomněla jsem zmínit že oba potkánci jsou samičky.
Miky-Lucka
Růžovka
Růžovka

Re: Těhotenství

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 říj 2014 19:48

dokud neporodí, tak se nedoporučuje žádné přikrmování nebo podobně. Může to mít vliv na velikost mimin a mohla by mít komplikovaný porod. Takže krmit normálně. A pokud bude mít opravdu velké břicho a začne si kupit podestýlku a dělat hromádku třeba z natrhaných ubrousků, tak bych jí oddělila od té druhé samice, ať má klid na porod a péči o mimina. dokrmování mléčnými výrobky a masem začít až po porodu.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Je těhotná???

Příspěvekod marfysu » 15 črc 2015 18:12

:| Zdravím. Mám podezření že moje potkanice Bernadett (5 měsíců) je těhotná. Dost papá, bumbá, neběhá (jen chodí a leze) a má velké bříško. Přivezli jsme si jí teprve včera (14. 7. 2015) od soukromé chovatelky. Žádného samce nemám a přijde mi, jestli nebyla nakryta u své původní majitelky. Já nemohu čekat, až mi vrhne mláďata - jestliže je těhotná, budu ji muset izolovat od zbytku kolektivu (ostatní samice by ji mohly znervóznit a ona by se o ně mohla přestat starat) a řádně ji připravit. :shock:
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Příspěvekod Kimik » 15 črc 2015 19:23

Jestli je březí, to ti nikdo takhle na dálku neřekne. Co to bylo za chovatelku? Jestli nějaká seriózní chovatelská stanice, tak tam by se něco takového s velkou pravděpodobností nestalo, jestli je to nějaká množitelka, tak to bohužel být může. Jestli má velké břicho a přivezl sis ji teprve včera, tak to muselo být vidět už při přebírání, ne? Zkus se chovatelky zeptat, co si o tom myslí.
Jinak o březosti tady najdeš informací spoustu, téma jsem sloučila.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod marfysu » 16 črc 2015 07:55

Dík, snad není. :wohow:
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Příspěvekod AndyStar » 29 lis 2015 10:49

Ahoj, už jsem dlouho nemusela řešit žádný problém, tak se zase něco pro jistotu objevilo :) Jednak nás asi brzo opustí jedna potkanka (2 roky) jelikož máme chycené obě mléčné lišty a nechci ji už zatěžovat operací, takže necháváme v klidu dožít a kdyby nastaly problémy/výrazné zhoršení, budu holt muset zasáhnout :( Dneska řeším něco jiného - před 14 dny jsem si přinesla ze zverimexu potkanku. Krásná černá, bílé bříško, dumbo ouška. Má to své ale - asi 4 dny tam byla s klukama, prý je odháněla, ale na to se nedá spolehnout. Tím pádem by teď mohla být v 17.-14. dni březosti. Témata jsem tu pročítala, nicméně si pořád nejsem jistá a nerada bych něco zanedbala, jelikož mladý jsem ještě neměla. Na pohmat (jemný) má bříško má trošku větší a jakoby nafouknuté,ale žádné vrtění mláďat se nekoná. :) Je ale dost malá, když jsem jí přinesla, měla 225g, týden na to 260g a včera jsem jí navážila 308g takže nabírá fakt pěkně. Je ale pravda, že žere, jak kdyby byla bezedná :D Podle tabulek co si vedu o ostatních potkanech ji odhaduju něco přes dva měsíce. Můj dotaz zní, jak dlouho ji můžu ještě nechat ve společném bydlení? Je to co popisuji vůbec znak těhotenství, nebo jsem jen paranoidní? A nakonec by mě zajímalo, zda jsou ostatní v kleci schopni vycítit, že je Sabča těhu a tím pádem se k ní chovat jinak, než kdyby nebyla? Díky za rady :)
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod Daisy » 03 kvě 2016 18:13

Zdravím, mám stejný problém jako tady v minulosti hodně lidí. Přivezla jsem si domu už těhotnou samičku, zjistila jsem to asi po 10 dnech. Už má pořádný břuch tak jsem ji oddělila od druhé samičky. Pak sem se tu ale dočetla že se nechávají i holky spolu - že jsou to hodné tety... Chci se zeptat co je lepší - nechat holky spolu nebo odděleně? Včera jsem je dala radši od sebe. Taky je samička asi dost mladá :(( Jsou jí tak 3 měsíce, docela se bojím. Našla jsem si veterinářku co i potkany chovala, ale snad ji nebudu potřebovat... Doufám, že se prckové udají do dobrých rukou i když neznám předky. Ale maminka je vysloveně zlatíčko! Co myslíte? Děkuju za rady!
Daisy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Coffe, Daisy

Příspěvekod nevi » 04 kvě 2016 07:47

Jestli ty ostatní nezná, mohla by být ve stresu, toť otázka. V tomhle případě nevím.
S tetama je problém, že nekojí.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Daisy » 04 kvě 2016 08:46

Tak oddělení jim snad neuškodí.
Daisy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Coffe, Daisy

Příspěvekod j0hny » 29 pro 2016 23:50

Ahoj. Otazky sice nemam, ale potrebujem si niekde vyliat srdce :lol:
Adoptoval som si dve slecny zo zverimexu, podla cedulky na klietke vo veku cca 6-7tyzdnov. (Typoval by som viac)
Po tyzdni u mna sme sa vazili, mali rovnaku vahu, 175g obe na gram presne.
V pondelok, teda 2 tyzdne u mna, Liza 195g a Wendy 215g.
Dnes, resp. vcera pred jedlom Liza 193g, Wendy 220g.
Posledne dni teda studujem do noci forum a rozne stranky. Cim viac citam toto vlakno, tym viac ma predstava o prirastku desi.
Su to moje deticky, o Wendy sa bojim ked je taka malinka a nakryta :? Mam teraz par tyzdnov volno, tak sa im venujem co najviac, dufam ze mrnata budu co najmensie a ze ich bude max. 5-6. Spravim pre nu co bude v mojich silach, len prosim, drzte Wendy palceky aby to zvladla
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod womi » 30 pro 2016 15:37

Budiž ti to poučením, abys příště nechal potkany ve zveráku a pořídil si je z CHS.
Každopádně držím palce, aby to samička zvládla. Teď je nepřekrmuj, nedávej zbytečně nic navíc, ať mimina nejsou přežraná.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod j0hny » 03 led 2017 01:45

Nooo, myslim ze si to Wendy rozmyslela. Ubehlo 23 dni a nic.Posledny tyzden sa chova normalne, beha, leze, skace, hniezdo nestavia. Je trosicku tucnejsia ako Liza, bradavky jej cez kozusok presvitaju stale rovnako (minimalne), ale ani naznak pripravy na porod... :roll:
Takze najblizsi prirastok bude az o niekolko mesiacov z niektorej CHS, uz nebudem nedockavy, pockam si a vyrazim pre dalsie dve slecny aj 300km.
j0hny
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 03 led 2017 14:00

ještě jí tak dva dny sleduj. Hlavně se nesmí ježit nebo být apatická. Jakmile uvidíš říji, je jasné, že březí není

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod j0hny » 05 led 2017 07:36

Haha, dnes pri hrani sa nahanala s mojou rukou a po chvilke zacala vibrovat uskami :loveit:
Takze vsetko ok, dik za psych. podporu, mozme to premazat :)
j0hny
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Anatomie