Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Těhotenství

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Těhotenství

Příspěvekod Karolla » 26 bře 2006 09:32

Uvítám jakékoliv rady co se týče porodu potkanů, speciální péče o mladé a pod. Koupila sem Honzovi novou potkanku- Ashlee. Máme jí tři týdny, přesněji 19 dní a je na 99% těhotná. Průser je v tom, že je dost malinká. Pupek má jak vzducholoď, je zřetelný,že se jí tam malý vrtěj.
Nemam žádný zkušenosti, odchovala sem tři zakrslý králíky,ale tím to zhaslo. Nechci myslet na nejhorší,ale co když u porodu umře? Pak je ještě jeden problém, fotr řiká,ať se o ně nestaráme, že on už se postará, chce je spláchnout do záchodu. Jestli to udělá,tak mu do voliéry pustim kočky.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 26 bře 2006 09:39

Myslím, že by porod měla zvládnout sama. Dej jí do klece, kde bude mít klid, nějakou větší krabici nebo domeček a dost materiálu na hnízdo, udělá ho asi docela mega. Nejlíp měkký nenavoněný ubrousky. Když říkáš, že jí máte 19 dní, tak to už fakt může být každou chvíly, tak jí tu klec radši teď vyčisti a připrav, je otázkou kdy to příjde a za jak dlouho od porodu si nechá šahat do klece.
Jídlo jí bude stačit normál plus mléčné výrobky, dej jí ho dost blízko k domečku, ať se nebojí opustit malé.
Držím palce! Jo a proti tátovi bu mohlo zabrat ujištění, že ty mladé udáš a nebo malý zámek na klec.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Karolla » 26 bře 2006 10:05

Klec sme jí vyčistili včera, dneska máme menší problém, nenechá na sebe šáhnout ani vzít misku s jídlem. Ségru už pokousala.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 26 bře 2006 10:13

Tak jí nechte, ať má klid. Maximálně jí tam dejte nějaký kus okurky nebo jabka a tvrdý chleba, s tím by měla zatím vystačit.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Adéla » 26 bře 2006 10:57

Karolla píše:Klec sme jí vyčistili včera, dneska máme menší problém, nenechá na sebe šáhnout ani vzít misku s jídlem. Ségru už pokousala.

Před porodem nervozita většinou stoupá :) Jak to vypadá? Už vrhla všechny? Je jich hodně? :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Karolla » 27 bře 2006 18:23

Obrázek
První fotka![/url]
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Karolla » 30 bře 2006 19:54

Hele, ona je mamina dost agresivní, je to jen proto,že se bojí o prcky, nebo taková zůstane? Nevim,že by byla předtim zlá,ale co já vim, žába byla taky dobrá až později začaql být zlá..
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 30 bře 2006 20:51

Každá se bojí o prcky, to jí zase přejde až od nich bude úplně vycucaná, chuděra. :)
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Karolla » 12 dub 2006 19:19

v kolika dáváte potkánky od matky? v 5 týdnech?
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 12 dub 2006 19:20

4 - 5 týdnů je akorát :-)
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mája » 18 říj 2006 22:14

Pro klid mojí duše...potvrdí mi nějaká dobrá duše, že devítitýdenní prcek nemůže být těhotný? Oizo se mi nějak kulatí, tak doufám, že jenom roste a ne, že ji obskočil Taruščin nadržený Rufík pod Bethaniným kabátem. Vím, že pohlavní zralost je tak kolem tří až čtyř měsíců...když pořád ve mně hlodá nejistota. Člověk tady neustále vidí samý mimíska, ale já bych nerada ještě byla babičkou... :hurt: :wallb: :wohow:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Mája » 18 říj 2006 22:45

Tak jsem se teď dočetla, že pochva se otvírá až ve dvaasedmdesátem dnu po narození. Oizo byla ten osudný den v jednapadesátém. :? Moje naděje vzrůstá...doufám, že opravdu vzkvétá díky mé péči a né díky Rufuskovi. :x :)
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Phoca » 18 říj 2006 22:53

Mája píše:Pro klid mojí duše...potvrdí mi nějaká dobrá duše, že devítitýdenní prcek nemůže být těhotný? Oizo se mi nějak kulatí, tak doufám, že jenom roste a ne, že ji obskočil Taruščin nadržený Rufík pod Bethaniným kabátem. Vím, že pohlavní zralost je tak kolem tří až čtyř měsíců...když pořád ve mně hlodá nejistota. Člověk tady neustále vidí samý mimíska, ale já bych nerada ještě byla babičkou... :hurt: :wallb: :wohow:

môžem ti povedať, že dnes sme na králikoch napäto sledovali príbeh dvojmesačnej samičky, ktorá porodila... ťahalo sa to dva dni, ale žije. Ona, a zatiaľ aj mladé.
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Mája » 18 říj 2006 22:57

Ehhh, tak to už zase klidná nejsem!! A to jsem ji tak hlídala...jsem přikloněna k tomu, že těhotná není...sic nevím, jak rychle tloustnou v graviditě...7 října by tedy teoreticky zabřezla, takže by to těď byl týden a pár dní. Ale pod tím kabátem byli pár vteřin...ale i za pár vteřin se toho stane hodně. :(
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Morrigna » 19 říj 2006 08:10

Naše Šedá začala být nadržená v necelých dvou týdnech a to že velmi a otevřená rovněž. Na druhou stranu, po týdnu by to na ní asi ještě moc vidět nebylo, tak nevím. Každopádně držím palce ať to nic není. Pro jistotu jí važ a zapisuj si o kolik moc přibírá a dávej jí mléčné výrobky. Za týden už budeš moudřejší.
Morrigna
VIP
VIP

Další

Zpět na Anatomie