Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prdi potkani??

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Prdnul si nekdy vas potkan??

Anketa končí za 25 bře 2007 15:28

ano
1
4%
ne
5
20%
nevim
19
76%

Celkem hlasů : 25

Re: Prdi potkani??

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 03 srp 2009 19:49

Frankie, náš pes půlky nemá a občas si prdne opravdu nahlas jako starý pandrhola. :shock: :roflcry:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Nergita » 03 srp 2009 22:17

Krysa Vasilisa píše:Frankie, náš pes půlky nemá a občas si prdne opravdu nahlas jako starý pandrhola. :shock: :roflcry:

Naše Mařena je na prdy taky expert! A ten smrádek!
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Laura » 04 srp 2009 08:43

Náš pes je společenský a tyto aktivity nejraději provádí v pokoji plném lidí.
Rodina si sesedne večer k televizi a teď začne sajgon.
Větráme i v mrazech... a pes se směje :smi:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 04 srp 2009 19:02

To našemu to vyklouzne většinou nechtěně, že se pomalu červená. :roflcry: Vždycky si stoupne na zadní, opře se o lavici a "Prd" :shock: :oops: :roflcry:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Prcekflo » 11 dub 2012 23:30

Moje potkanka si jednou tak "pšoukla" že to bylo nejen slyšet ale hlavně cítit...to byl smrádeček..ale je malého vzrůstu takže se to dalo přežít :-D
Prcekflo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Prcek-Flo , * 20.10.2011 - :-( +16.4.2012, Týniště nad Orlicí
Avery, 31.3.2012, Olomouc
Bebešin Mravenečník alias Dexter, 19.8.2012

Příspěvekod jejula » 12 dub 2012 11:24

Já teda nevím ještě jsem to u nich neslyšela a ani necítila :lol:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Potkaní prd

Příspěvekod Maty » 22 dub 2013 07:55

:shock: Koukám, že jsem otevřel velice zajímavou debatu :D

Chtěl bych jen říct, že názory typu "tohle a tohle zvíře neprdí" jsou nesmysl. Každý živočich, co má řitní otvor, prdí. I taková kráva, která může dostat koliku, prdí sakra hodně. Kolika je většinou způsobená buď zacpáním střev anebo takovým množstvím plynů, že se nestíhají "odpouštět" ven. Dokonce tuším, že Evropská Unie tuhle vydávala nějakou zprávu o vlivu methanu z kravích prdů na globální oteplování :roflmao: (mimochodem, koliku může dostat i člověk)

Co se týče mých dvou chlupatých spolubydlících, občas lituji, že jsem si dal klec hned vedle postele... :smell:
Ne, že bych to slyšel, ale je to přesně tak, jak tu už pár lidí psalo - zákeřný ticháček, který je cítit až ven z klece a dřží se tam hodně dlouho. Podezření mám na mléčné výrobky. Mí potkani milují vylízávání kelímků od jogurtu, ale co příjde za pár hodin, je někdy hrůza. :lol:
Taky si myslím, že to můžou dělat olejnaté věci, jako vlašský ořech (je dost mastný). To Kevinovi a Perrymu taky občas rozhýbe trávicí trakt...
No ale co já bych pro ty jejich rozmlsané jazýčky neobětoval, že? :P
Kevin a Perry, chlupatí spolubydlící, bez kterých bych neměl rozkousané povlečení, špinavý koberec, smradlavý pokoj, kravál v noci, když se učím nebo spím... by nebyla žádná sranda!
Maty
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod ErumyRuby » 13 srp 2013 09:47

tohle je odvislý od typu potravy kterou přijímají, potkan je všežravec a savec stejně jako člověk, trávící soustavu má defakto stejnou. Pokud přijímá živočišný bílkoviny tak bude prdět víc než kdyby jedl jen rostlinou potravu. Králíka jsem už slyšela (no spíš cítila...:-/) prdět, každej živočich musí plyn dostat někudy ven. Nadmutí může mít třeba i kůň nebo kráva a tam je prdění typickým projevem když dlouho stojí a pak se nechá proběhnout takže to s tím tak úplně nesouvisí. Prdí dokonce i ryby. Jeden druh to dokonce používá jako komunikační prostředek.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Elerían » 25 zář 2013 15:00

Tak tak, najviac plynov sa tvorí pri kombinácii rastlinných a živočíšnych bielkovín (napr. strukovina + mäso) - preto si ľudia napr. myslia že fazuľa nadúva, ale to len preto, že ju dávajú do vývaru z mäsa (verte, človeka so zdravým trávením zo samotnej fazule nadúvať nebude, vlastná skúsenosť)... Takže keď potkanom nebudete dávať naraz mäsíčko, vajce alebo mliečne výrobky a na bielkoviny bohatú rastlinnú stravu, nemal by byť problém. ;-) Moje potkany tiež prdeli len keď som im dala v jeden deň cícer a mäsko... :D :D
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Předchozí

Zpět na Anatomie