Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Miminka: jaká klec???

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

Miminka: jaká klec???

Příspěvekod Ema4 » 30 led 2015 22:43

Zdravím,
momentálně mám v procesu zakládání chs a na konec dubna plánujeme miminka.
Mám několik volných klecí a td. a nevím, co bych tak měla použít :smi:
1. Nízkou klícku, která má mříž jen na hoře,
2. Chrom klec vysokou 60 cm s roztečí cm,
3. Činčilu elox větší s roztečí 1,5 cm.
Mám dát rodící samičku a pak miminka do klece 1, nebo 2? Do kdy?
A od kdy myslíte, že neprolezou činčilou?
Díky :whistle:
Ema4
Skákavka
Skákavka

Re: Miminka: jaká klec???

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2015 00:33

Nech je celou dobu v te jedničce.

A můžu se já zeptat na jakých zviratech chceš na jaře chovat?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 00:52

OK :up:

P. S.: Dynamika Od Pekelneho Strážce (PP, standard, black, spotted, american berkshire) X ?
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod nevi » 31 led 2015 08:45

A ChS to ví? Dost pochybuji, že chovatel dá k chovu zvíře ze své často piplané linie (bez urážky) někomu bez základních znalostí...

(A vůbec chovné zvíře komukoliv, Dcerka by mohla vyprávět)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 08:54

Ano, chs to ví. A z čeho usuzuješ, že nemám základní znalosti?
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2015 09:31

Já bych usuzovala z tvých dotazu. Ptas se na základní věci, který už bys mohla mít nastudovany, jestliže chceš mít za tři měsíce první vrh. Co chceš mít po samici za mimina, z jaký barevný linie je? Už mas adepty na tatu?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 09:41

To, že nevím, jak staré miminko proleze jakou velikostí mříží snad nevadí?
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 11:07

P. S.: Tátu pečlivě vybírám, ale je to těžké, jelikož málokterá chs věří začátečníkovi.

Nevi: možná jsem to špatně pochopila, ale, chceš říci, že chovatelé nedávají mláďata do chovu začínajícím chovatelům? No, v tom máš asi bohužel pravdu, ale myslím si, že každý musí nějak začít. Je tedy správné chovat nejdříve na zverimexových zvířatech? Ale to většina chovatelů i potkanářů (včetně mě) odsuzuje...
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 31 led 2015 11:47

No chovat na zverimexových zvířatech snad nemůže ani napadnout někoho, kdo chce založit CHS.
Víš co, ty to totiž děláš naprosto opačně. Ty se máš napřed naučit genetiku, seznámit se s chovateli, například na výstavách, sehnat si někoho, kdo ti třeba v začátcích pomůže a pak teprve shánět zvířata do chovu a vymýšlet krytí. ne plánovat vrh, zjišťovat, jakého samce vlastně potřebuješ a jestli vůbec seženeš. proto nepůsobíš úplně důvěryhodně. Nejde o to, nedat zvíře do chovu začínajícímu chovateli, ale musí se předvést, že si to zaslouží. Nic proti tobě, ale mě jsi třeba ještě nepřesvědčila. Myslím, že bys měla ještě nějakou dobu počkat, doučit se potřebné a pak to zkusit.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 31 led 2015 15:19

Ať se dívám jak se dívám na svůj příspěvek, o zverimexu ani o rozteči mříží jsem tam nic nepsala. Jen (pro velký úspěch ještě jednou) poukazuji na to, že na zakládání vlastního chovu potřebuješ mnohem víc znalostí, než jaké - dle tvých dotazů na tomto foru - máš.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2015 16:50

Poravdě, ve mě si taky zatím důvěru nevyvolala... tím nechci říct, že máš u mě utrum, ale prostě ti zatím ohledně chovu nevěřím... obávám se, že to dopadne, tak, že budeš mít vrh z kterého se ti vyklube kdo ví co, sotva to udáš a kdo ví komu.... já si totiž zatím níkde nevšimla, co přesně svým chovem sleduješ za cíl...?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 18:20

1. Mám základní znalosti genetiky (a stále se ji učím), znalost potkaních nemocí, chování, březosti a td. ...
2. Jedna chs mě bude mentorovat a většinu rozhodnutí mi bude schvalovat :lol:
3. Plánuji chovat standardy, rexíky, fuzzíky i dumbíky se znaky berkshire, bareback, banded, spotted, blazed (a časem možná i solid). Prvních několik vrhů bude černých (vím, špatně se bohužel udávají, ale když to budou i jiné znaky než například častá americká berkshire, bude to snad lepší), dále pak v platinové linii...
4. (womi), já jsem neřekla, že je dobrě chovat na zvrimexových zvířatech, ale že to jako většina plně odsuzuji! Jen že chovatelé radši dávají chovná zvířata lidem, co mají s chovem zkušenosti. Ale jak ty zkušenosti získat, když vám žádný chovatel nevěří, jelikož jste nováček :cry: ?
5. Pokud se vám nezdám ,důvěryhodná, omlouvám se, ale asi s tím nemohu nic dělat. Až bude chs schválena, klidně vám dám odkaz na stránky a můžete mě klidně kontrolovat, či kritizovat, ale prozatím navrhuji mír.
:(
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2015 19:23

Já třeba takový problém na začátku jako ty neměla... v podstatě všechny ChS, které jsem oslovila ohledně potkana na chov mi ho pak svěřila. Ale já na to jdu trochu opačně než ty. Svět chovatelů znám už dýl, chovku samotnou mám už rok, ale ještě jsem vlastní vrh neměla. Já si totiž radši počkala opravdu vhodná zvířata a seznámila se se všema možnýma chovatelema, pořádně jsem se porozhlédla a nabírám zkušenosti. Ty v nás zatím budíš dojem nezralého člověka, který by měl ještě chov odložit. Můžu se zeptat, kolik ti je let a jak dlouho vlastně potkany chováš jako mazlíky?
Jinak na kritiku si v tomhle světě (chovatelů) zvykni. A taky si nemysli, že proti tobě válčíme. Jak jsem už řekla, zatím nemáš mou důvěru, ovšem to neznamená, že bych ti nedala šanci to změnit...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Ema4 » 31 led 2015 20:45

Já neměla problém s tím, že by mi chovka nechtěla potkana svěřit (ale zatim je to mazlíček a až bude chs založena, slíbila chovatelka zpětné uchovnění vrhu), ale hodně chs píše na stránkách , že potkana rozhodně nedá začínající chs.
Nejsem tu u výslechu a nechci zde zmiňovat osobní info, ale: je mi ...náct a několik hlodavčích generací se u mě již vystřídalo...
Založení chs jsem pečlivě zvažovala, a pak si dlouho rozmýšlela chované variety a barvy. Celkově by věci ohledně chs vyšly tak na půl roku až rok... Neplánuji mít chov nějak zvláště velký a jeden vrh mít zhruba jedenkrát za několik měsíců - upraveno podle toho, kdy najdu vhodného hodícího se samce. Na několika výstavách jsem již byla a doufám, že pojedu i teď na tu pražskou. Moc chovatelů neznám osobně, ale s více jsem se již bavila přes internet...
Ema4
Skákavka
Skákavka

Zpět na Anatomie