Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co dát do klece?

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Co dát do klece?

Příspěvekod PekabOo » 11 pro 2004 11:05

Sloučeno více témat - nevi

jaky hracky, prolejzacky atd. mu tam mam dat??
dal sem mu tam naky patra, kus smotanyho hadru na lezeni, ale ani si toho nevsima...

lezou treba taky povetvich?? mam mu tam do toho nekde sehnat vetev??
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Příspěvekod withoutme » 11 pro 2004 12:40

já ji dávám pro zábavu kelímek s hlínou a zasazenym obilím.vona to rozhrabe a je happy.nebo ji dávám neoloupaný ara±íd tak se k němu musí dostat.a toale»ak-z toho si dělá pelech.tak se taky zabaví.dobrý tipy jak zabavit potkanka je na http://www.bebecha.sweb.cz
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Re: Jaky hracky do klece???

Příspěvekod eleanthis » 12 pro 2004 17:59

PekabOo píše:jaky hracky, prolejzacky atd. mu tam mam dat??
dal sem mu tam naky patra, kus smotanyho hadru na lezeni, ale ani si toho nevsima...

Můµe± pouµít spoustu věcí - větev samozřejmě taky, nejlep±í z ovocného stromu a nestříkanou! Pokud by byla stříkaná, je nutný ji nechat několik dní namočenou ve vodě. Kup my±kám nebo vyrob domeček - dřevěný, papírovou krabici (my máme od procesoru :lol: ), minerální kameny, prolízačky, geniální nápad je role toaletního papíru v kleci nebo těsně před ní, různé provazy zvrchu dolů i naskrz, provazové motanice, hamaky atd.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Hracky

Příspěvekod Danny » 25 úno 2005 11:28

Moji potkani se nejvice zabavi v ruzne zavesenych hamacich nebo s obycejnyma papirovyma ubrouskama. Proste jim vzdycky kousek kapesniku strcim pres klec a oni si ho vtahnou dovnit a pak si ho jdou uklidit nekam, kde ho mohou rozcupovat. Jinak jsou pro ne dobry vsechny mozny prolejzacky, patra v kleci a tak. Taky je jejich dobra zabava vtahnoutdo klece vsechno co je v jejim okoli a na co dosahnou (nekdy se i clovek divi jak maj tlouhy tlapky :lol: ), tak si dej pozor treba na zaclony nebo blizko polozene tasky, snuru od zehlicky, tricka :D - z vlastni zkusenosti.
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Elenloth » 20 lis 2005 00:26

Ja jsem právě dala Pepovi do klece snad první hračku,která ho opravdu baví.:idea: Obyčejný špunt od vína zavěšený na niti.Bojoval s ním statečně,až ho nakonec ukořistil,ale fakt by to chtelo video :lol: Teď ho spokojeně rozkousává na malinké kousíčky.Budu to muset ještě vylepšit,aby mu to nešlo tak snadnoa zabavil se na dýl a taky si pořídit zásobu špuntů,asi ze mě bude alkoholik :wink:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Danny » 21 lis 2005 10:19

Nasi kluci miluji cele vlasske orechy, do kterych se mohou nejakou tu dobu dobyvat a pak za odmenu vyjist vnitrek. :lol:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Re: Jaky hracky do klece???

Příspěvekod Cornelia » 04 dub 2006 18:02

PekabOo píše:jaky hracky, prolejzacky atd. mu tam mam dat??

Jestli máte v kleci větec, tak mě napadlo jim různě přes ty větvičky povesit nějaký hadr (moje tam mají starou noční košily) je už roztrhaná a také velká a pokaždé se to dá zavěsit jinak - moje holky to pořád prozkoumávají a rádi pod tím spí :zzz: mají to jako stan :lol:
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Lenucha » 22 kvě 2006 14:07

Ja jsem Agate vestavela patra -> derave ponozce uriznu spicku a navliknu ji na dva klacky a dam do klece (nektere sprycle na kleci jsou vodorovne), mezitim ma privazanou ke stropu melioracni trubku (to je takova ta ryhovana umelohmotna). Obcas zaleze dovnitr ponozky, obcas spi nahore, ale vsechny jeji cesty vedou pres trubku - couha ji z ni jen ocasek. Jako hru miluje hlavne rolicky od toaletaku - dokaze ji rozcupovat behem jednoho dne. Misto domecku ma papirovy pytlik od cukru ci pod. (diky roztocum ji musim casto dezinfikovat klec a krabicky postupne dosly), to jen susti pytlik a Agatka si vyrabi vychody, kde se ji to hodi (prece nebude chodit tim hlavnim) 8) Splhaci provaz ma taky, ale co zjistila, ze se ji ho nepodari odvazat, tak ji nezajima.
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lenucha » 24 kvě 2006 13:19

Taky Agate dopravam "papirovou" koupel. Tridime doma odpad a papiry hazime do velky papirovy tasky a ja obcas tu tasku vezmu a vypustim do ni Agatu. Vydrzi si tam hrat treba dve hodiny (a ja se v klidu muzu ucit) a obcas ji podam nejakou dobrotu. Nakonec tam usne a musim ji premlouvat, aby vylezla :o)
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cornelia » 27 kvě 2006 13:47

Tak jsem teď dodělala takový velký "papírový hrad". Je to sice mimo klec, ale už se těším, až to prozkoumají :wohow: (teď spí a já je nechci budit, ale tak v šest hodin na ně už konečně skočím :twisted: ). Mám tři velké krabice - asi tak 40x40x60 cm a dovnitř jsem jim udělala různé příčky z tvrdé lepenky, schodiště, lavičky, domečky a dokonce i hamak - je to vlastně taková papírová klec :lol: . Mají tam spoustu okýnek a dokonce i balkon :!: . A můžou chodit i na krabici, kde mají takovou prolejzku z takových tyček. Já už se nemůžu dočkat, až to prozkoumají :D :wohow: :wohow: :wohow:
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Sedulka » 03 čer 2006 19:23

Ještě mě napadá k těm hračkám: já dávám občas myškám starou střešní tašku.Jde použít na spoustu věcí,stačí ji třeba na šikmo opřít o domeček a hned se vytvoří další úkryt a myšky můžou po té šikmé ploše šplhat...nebo ji položit na 2 kameny a zase vznikne prolejzačka...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod sushi007 » 20 srp 2006 15:21

Ja jsem dala mysaskovi na hrani tu plastovou krabicku od kynder vajicka a do jednoho konce jsem "prilepila" modelinu, takze kdyz ji povali sama se vrati zpet na stojato. Celkem si s ni vyblbne, vzdycky mu proklouzne mezi packami a honi se sni po pokoji :lol: , ale davam mu ji jenom pod mym dohedem(preci jenom plast :wink: )
sushi007
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod jencus » 24 srp 2006 16:30

Zdary mám dvě otázky a doufám, že mi na ně někdo odpoví. 1. zkoušel někdo z Vás dát potkanovi do klece takový ty kořeny co se dávaj do akvárek. Co si o tom myslíte hmm? 2. Někde jsem viděl (už nevim kde) potkaní skrýše vyrobený z květináčů. V těch květináčích byly vyřezaný vchody či co... Nemáte někdo něco takovýho, potřeboval bych vědět jestli na vyřezání toho otvoru stačí obyč. pilka nebo něco víc spešl?? :wink: Díky za Váš čas :D
jencus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Gachna » 24 srp 2006 21:54

To Jencus: Přijde mi zbytečný ty kořeny kupovat, když stačí něco najít v lesejku...
A to druhý.. to nevim jaký byli květináče, jestli pastový, tak to podle mě obyč pilkou půjde, a jestli hliněný.. tak bych to vzdala rovnou... :lol: :whistle:
Vím, že se nenaučí mluvit, ale čekám, kdy po mě zase hodí ty svoje rozumný oči, dá mi najevo že mě chápe, kousne mě do prstu a srozumí mě s tím, že mě má ráda i když jsem jenom člověk...
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod mikka » 24 srp 2006 21:59

no nevim,ale dřevo se hodně rychle nasákne močí,takže musí za chvílku dost silně vonět 8)
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Další

Zpět na Příslušenství a hračky