Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drenážní trubka

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Drenážní trubka

Příspěvekod Moni » 20 dub 2009 09:59

Obracím se s dotazem - včera jsme s dcerou celé šťastné sehnaly holkám do klece drenážní trubku, ale bud jsme udělaly chybu, že jí mají v kleci moc dlouhou (zhruba 60-70 cm zatočenou od shora dolů) a nevidí druhý konec a světlo v něm (jak jsem kdesi četla)a nebo mám v tomhle bojácné holky..prostě do ní jen nakouknou ale nevlezou, ani z jedné strany..a zkoušely jsme to s několika holkama a nic..prostě sem jí bojí nebo co..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Re: Drenážní trubka

Příspěvekod PxNxDx » 20 dub 2009 10:03

Pokud by se bály té délky, tak by šlo udělat po cestě pár odbočovacích cest ne? Jako, že by se do té roury cca po 10-15cm udělali díry, kterými by mohli myši průběžně vylézat a nalézat do roury... a nebo zkrátit. Jinak to asi nevyzkoušíte :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Moni » 20 dub 2009 10:08

To nás taky napadlo, ale vzhledem k tomu, že mi dalo dost práce ty okraje včera obrousit tak, aby se o to holky nezranily, tak několik děr po cestě jsme tak nějak vyloučila..ale i to je možnost..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 dub 2009 13:45

Moni, a není ta trubka moc prudce skloněná? Když jsem měla Edu, někde na internetu jsem četla, že je nejlepší já dát skoro kolmo se zemí, ale Eda do toho nechtěl lézt. Tak jsem mu to zkrátila, jeden kus cca 30 cm jsem mu připevnila na žbrdliny jako prolézačku a jeden konec asi 50cm jsem mu dala s mírným sklonem z prvního patra na zem. Nejdřív se naučil lézt do té krátké a spal tam a poté už lezl i do té delší. Jde o to první odhodlání. :) Ale asi bych jim jí pro začátek zkrátila. :whistle:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Moni » 20 dub 2009 13:54

Krysinko, možná to bude i tím..protože ona vede až z vrchního patra až dolů, a sklon je fakt strmější..ono dávat neohebnou tlustou trubku taky do zařízené velké klece je nápad :D asi to předěláme, a zkrátíme tedy,až vykoumám ale jak..a kam to dát..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 dub 2009 14:01

Ona se dá krásně ohnout, když jí nahřeješ fénem. :up:
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Moni » 20 dub 2009 14:08

A zůstane tak ohnutá potom?Mě včera stačila ta pouť po Hornbachu, než jsme ji našly..to tě každej magor posílá od čerta k ďáblu a nakonec to prodávají venku ve Stavebninách :lol:
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 dub 2009 14:14

Jojo, zůstane. :yes: To jí vlastně nahřeješ a držíš v tom úhlu dokud nezchladne a potom už drží a nerozdělá se. :) Když jsem ji kupovala u nás v OBI, pán mě pěkně obral o peníze. Asi půl hodiny tam zkoumal, která to vlastně je a nevěděl, tak vzal tu nejdražší cenu. :roll:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod CZpavinka » 22 pro 2010 09:54

tak tuhle trubku sem měla taky u potkánka, ale né jako trubku (byla o něco silnější), ale jako takovej most....prsotě jsem jí rozřízla po délce na půl nůžkama na plech, tu půlku přivázala ze spodního patra na podestýlku, takže sklon hodně mírnej, obrousila pěkně aby se nezranil, dala mu na to pár jeho oblíbených dobůrtek a čekala, že se na to vrhne...a marně, jediný, na co se vrhl, byla samotná trubka, kterou začal neuvěřitelně hlodat...tak šla ven a do koše :) dost mě to mrzelo, dalo mi to takvé práce a potkyš si prostě postavil halvu a ne, já do ní nevlezu
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Themisten » 30 led 2011 11:10

Díky za tip s fénem, to by mě nenapadlo! :up: Kluci drenážku milujou, akorát Linumek se do ní ve svých nejlepších letech nevešel :roflcry:
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod culin » 30 led 2011 21:29

sice dost pozdni reakce ale ja abych je naucil tim lozit tak sem jim na druhej konec daval neco duleziteho.... napriklad vodu,pamlskek nebo tak,,, sice se k tomu dokazali dostat i jinak ale pres tu trbku to bylo jednodussi ,,,, ted v tom lozi furt a nedokazal bych jim to sebrat....
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod od Sorky » 09 kvě 2011 18:07

Mě by třeba zajímalo do jakého oddělení jít a kde se ta trubka dá koupit. Já jsem totiž hrozný člověk a nejradši bych si to koupila sama, jako bez ptání a říkání rozměrů. Ale asi budu muset že? :wallb: :lol:
Obrázek
od Sorky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Žofka, Norka z Podkroví, Karosa Rat4u, Lionka Rat4u, Arway od Bailee, Ultima Sankari
Chovatelská stanice: Od Sorky

Příspěvekod Haslerka » 09 kvě 2011 18:41

bude ti to muset někdo uříznout, takže uplně solo t nepůjde. Jinak používá se to k odvodnování, takže bych řekla, že to bude u ostatní stavebnin..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Ka3na » 09 kvě 2011 18:41

Oddělení stavebnit, ale uřezat si to rozhodně nebudeš moct sama, vždyť na tom nic není. To zvládneš :)

Hašlerka mě předběhal :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Minimální šířka dr. trubky

Příspěvekod Jerry » 23 čer 2011 23:40

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jakou minimalní šířkou drenážní trubky, je až potkan schopen prolézt? Víte, nechci mu koupit nějak zbytečně tlustou trubku a zabrat tím nejake misto,které bych mohl vyuzit jinak, ale zase chci aby se tam vesel... vemme v potaz kluka v dospelosti, kdy vime ze je trosku objemnejsi ... Díky za odpoved.
S pozdravem jerry
Nezáleží jak inkasuješ. Ale Kolik ran seš schopen unýst a jít dál
Jerry
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gloria, Safira, Jigels, Jerry,...

Další

Zpět na Příslušenství a hračky