Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Miska s hlínou (pískem)

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Miska s hlínou (pískem)

Příspěvekod petruska.xy » 30 led 2005 17:29

Chtela bych se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s hrackou ktera spociva v tom, ze potkan ma vlastni kvetinac se seminkama, kterej muze rozhrabat - chtela bych mu neco takovyho udelat, ale nevim, jakou pouzit hlinu (v substratu pro pokojovy kytky jsou nejaky hnojiva a nevim, jak moc jsou skodlivy..)
Diky!
petruska.xy
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod eleanthis » 31 led 2005 13:02

Osobně si myslím, ľe je dobré kaľdou hlínu nebo písek nejdřív pořádně "propéct" v troubě na vysokou teplotu - zničí to mikroorganismy, které by mohly způsobit problémy. Osobně bych preferovala hlínu z vlastní zahrádky, o které vím, ľe není pochcaná od psů a hnojená. S průmyslovými zeminami mám jen ty zkuąennosti, ľe mi je potkani sem tam řádně zkypří v květináčích...
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Hlína

Příspěvekod RKalaskova » 24 bře 2005 23:23

Ahojky, Mí potkánci mají vyrobenou takovou bedničku se sýtkem, mteré slouží jako víčko, aby nemohli zaprasení lést ve. Sehnala jsem v Baumaxu hlínu bez hnojiv a ještě jsem ji zředila s pískem. Občas jim tam hodím oves, slunečnici, kukuřici a zahrabuji. Kluci tam pak vydrží celé hodiny, ale většinou je to pak na celkovou očistu ve vaně. Renata Kalášková (CHS Maratton)
Maratton.kvalitne.cz
RKalaskova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuzka » 03 úno 2006 15:45

Já jsem potkanovi zkusila dát do klece květináč s hlínou, protože ho hrabání bavilo, ale nezaujalo ho to, bez té kytky to není ono. Ale to s tím zahrabáním zrním můžu zkusit, to vypadá zajimavě.
Zuzka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Helinka » 03 úno 2006 15:49

Taky jsem vsude cetla ze se jim to libi, ale kdyz jim nastrazim kvetinac kam muzou, tak je to nezajima, kytka je holt kytka :lol: .
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Karin » 05 dub 2006 16:55

no tak ja zkusila sat do klece květináš s hlinou a nějak je to nezajimalo....ale už mi v pokoji podhrabali 3 kaktusy :evil:
Karin
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Gachna » 06 dub 2006 13:53

My máme zahrádku.. a má úspěch Holly miluje když se v tom může vrtat...
A pak má ještě krabiičku s pískem, a tam si vždycky sedne, vezme si do každý pracičky písek, koukne se na mě a vrazí si to do pusy :lol: :lol:
Vím, že se nenaučí mluvit, ale čekám, kdy po mě zase hodí ty svoje rozumný oči, dá mi najevo že mě chápe, kousne mě do prstu a srozumí mě s tím, že mě má ráda i když jsem jenom člověk...
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Hlína na hrabání

Příspěvekod barbu » 25 lis 2006 21:47

chtěla bych myšanům taky dopřát hrabací zábavu, ale jakou hlínu jim mám "naservírovat" ? Nemám možnost to nabrat nikde na chatě a venku zas na to čůraj kočky a psi a taky jsou v tom možná nějaký brebery ne? Hlína pro kytky? A když tak jaká? Jestli je ten dotaz moc blbej tak se předem omlouvám, možná mám zbytečný obavy :oops:
Máte někdo zkušenost? Doma je od kytek ženu, občas jsou hnojený :? :(
..tam kde je stín, je i světlo..
barbu
Skákavka
Skákavka
Potkani: Hugo, Boss, Pup, Můra, E-myš - morčata
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod mikka » 25 lis 2006 21:52

barbu píše:chtěla bych myšanům taky dopřát hrabací zábavu, ale jakou hlínu jim mám "naservírovat" ? Nemám možnost to nabrat nikde na chatě a venku zas na to čůraj kočky a psi a taky jsou v tom možná nějaký brebery ne? Hlína pro kytky? A když tak jaká? Jestli je ten dotaz moc blbej tak se předem omlouvám, možná mám zbytečný obavy :oops:
Máte někdo zkušenost? Doma je od kytek ženu, občas jsou hnojený :? :(

kup v květinářství hlínu bez přidaných hnojiv nebo rašelinu :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

koupel v písku?

Příspěvekod Phoebe » 25 led 2007 14:29

Tuhle jsem procházela v knihkupectví knížky o potkanech (ne že by jich měli moc :roll: ) a v jedný jsem narazila na fotku potkana v písku pro činčily - že to prý někteří mají rádi a je to pro ně vhodný... Docela mě to zarazilo, pískomilům jsem lázeň samozřejmě dopřávala, ale u potkanů jsem o tom teda ještě neslyšela :? Nezkoušel jste to někdo? Přijde mi to docela jako blud na to, že je to ve specializovaný literatuře :roll:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Gachna » 25 led 2007 15:20

Měly sme pískovou koupel. VŃormálně misku pod květináč naplněnou pískem pro činčily, Holly se to moc líbilo. Spíš v tom ale blbla než že by se v tom "koupala" Prostě si nabírala do praciček a pak mě tím provokovala že ci to spala do tlamky a tak. Nebo sem jí do toho schovávala jídlo. dá se s tím blbnout různě. Ovšem mělo to úspěch i jako záchod :whistle: :roll: :whistle: :roflcry:
Vím, že se nenaučí mluvit, ale čekám, kdy po mě zase hodí ty svoje rozumný oči, dá mi najevo že mě chápe, kousne mě do prstu a srozumí mě s tím, že mě má ráda i když jsem jenom člověk...
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 25 led 2007 15:55

Já bych se asi bála, aby se mu to nedostalo do nosu a očí, přijde mi to pro potkana zvláštní...
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Jeane » 26 led 2007 10:49

Já jsem holkám koupací písek pro činčily dala do kulatého akvárka a jako přístup žebříček a zamíchala jim do toho dobroty, ale poté, co se v písku proběhly, tak byl písek všude, a jen posbíraly to, co bylo na povrchu písku.
Takže žádné hrabání spíš jim vadilo, že se to trochu lepí na packy.
Návrat k přírodě je blbost. Příroda nás nechce ani vidět. Právě proto vytvořila města - aby nás udržela od sebe co možná nejdál. M. Moore
Jeane
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Laura » 26 led 2007 16:13

Phoebe :arrow: v tomhle máš myslím pravdu... asi bych se taky bála. Co takhle zkusit na hrabání něco jinýho....nevím, třeba čistou rašelinu, nebo vyvařenej obyčejnej písek? Jo, to by bylo dobrý - bakterie zahubeny a nebylo by to tak jemný!

Mimochodem Kuliš nejraději rozrýval obyčejnou hlínu u našeho pomerančovníku a nic mu z toho nebylo. Akorát že to byl fuzz, takže se pak dal dobře umejt :D (hlínou obalená koule..., no, co po nich chceš... :lol: ), což by asi u chlupáče byl problém...
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Phoebe » 26 led 2007 16:26

Laura píše:Phoebe :arrow: v tomhle máš myslím pravdu... asi bych se taky bála. Co takhle zkusit na hrabání něco jinýho....nevím, třeba čistou rašelinu, nebo vyvařenej obyčejnej písek? Jo, to by bylo dobrý - bakterie zahubeny a nebylo by to tak jemný!

Mimochodem Kuliš nejraději rozrýval obyčejnou hlínu u našeho pomerančovníku a nic mu z toho nebylo. Akorát že to byl fuzz, takže se pak dal dobře umejt :D (hlínou obalená koule..., no, co po nich chceš... :lol: ), což by asi u chlupáče byl problém...

No on květináče hrabe jak divej... kaktusy!!! Mně jen přišlo divný uvádět ten písek v knížce, právě z tohoto důvodu.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Příslušenství a hračky