Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Objevy a vychytávky

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Objevy a vychytávky

Příspěvekod Danny » 24 srp 2005 13:30

Sloučena dvě témata - nevi

Ted jsem v katalogu Ikei objevivala v detske sekci takovy zavesny ulozny prostor na hracky. Je to z nejake sitky asi 70 cm dlouhy a 20 cm siroky valec. Ma 3 oddelene oddily s dirou dovnitr. Urcite jste to videli, jestli jste se do katalogu koukali....tak jsem premyslela, jestli by to nebyla dobra prolezacka pro mysaky. dneska se tam jedem podivat, tak uvidim. Stoji to 29,-, takze i kdyz to rozkousou jako vse, nevadi to :lol: .( Jo a jeste tam maji krasny "mysi" polstarek a plysovyho potkana - hracku pro deti :lol: .)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Adéla » 18 dub 2006 18:33

Pro potkana je hračka i zmuchlaný kus papíru, není potřeba vymýšlet nic extra :) Ten pytlíček s jídlem je fajn nápad.
Doporučuji zkusit klasickou kočičí mašličku na provázku, sama jsem se divila, jaký měla u potkanů úspěch.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nelly » 19 dub 2006 13:30

u nas slaví úspěch nějaká mlska zavěšená na provazku ze stropu klece.nejlépe tak,aby se potkan musel co nejví ce namahat s vyšplhanim :lol:
život je sled průserů nepravidelně po sobě jdoucích
Nelly
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 19 dub 2006 16:07

Naši kluci hrozně rádi tahali jakýkoliv textilie přes mříže do klece - měli starý ručníky jako "závěsy" a ty po chvíli byly jako cedník. :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Bethan » 20 dub 2006 19:24

tak sem klukum nad hamak ve kterym line chrapali zabalila do ho hedvabnyho papiru a zavesila kousek cokoladovy siesty a ted se o to rvou a sou cely blazeny ;oD
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod zulu » 20 dub 2006 19:40

souhlasím s toaleťákem "jakože" zapomenutým u klece... to je pak srandy kopec :)
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod withoutme » 20 dub 2006 19:50

já jim dávám taky toaleťák, voni se zabavěj na chvíli i kousáním vlašskýho ořechu.nebo pověsit burák. a možná sem to četla tady nebo nevim kde, ale do tý plastovýho vajíčka(kinder vejce) nasypu náky mňamky a oni se do toho dostávaj.jen nevim jestli to nemůže bejt nebezpečný, když to hryzaj.
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 20 dub 2006 19:51

Jo zapomenuté věci vedle klece jsou nejzajímavější, ale toaleťák funguje i pověšen úplně nahoře - kopec srandy. :lol:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Andariel » 31 kvě 2006 09:15

U mě slavily docela úspěch buráky navlečené jako korálky na drátek nebo provázek pověšené na nějaké těžko přístupné místo...
Andariel
Skákavka
Skákavka
Potkani: Saminka Potkanviv - dumbo, rex, černá, berkshire
Mia (Bambina LMG Rattery) - dark pearl/mink, berkshire
Ayasha (Dalmina LMG Rattery) - coffee, self

† Čurinka von Zverimex - standard, aguti, husky

Příspěvekod Sedulka » 07 črc 2006 21:45

Musím říct, že i moje tlustý líný( :oops: ) myšky se probraly, když jsem jim do klece dala tohle: malý papírový pytlík s několika psíma granulema, svázat provázkem a pověsit třeba ke stropu, na nějaký nedostupný místo...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod withoutme » 09 zář 2006 20:33

já sem udělala domeček z držáku s krytem na toaleťák, nevim jak to pomenovat ale až budu mít foto tak ho sem hodim.a mám domek za 30 kaček a holky si ho strašně oblíbili
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Re: Rychlovky na jedno použití :)

Příspěvekod Makushka » 06 říj 2007 11:25

Včera jsem zkusila takovou drobnou modifikaci tvrdé chlebové kostky na drátku - nechala jsem ten drátek dost dlouhý a chlebík na konci viset nějaký kus nad podlahou klece. Chtěla jsem, aby se chlapci trošku namáhali, než se dostanou k zaslouženým kaloriím. :)
No, ze začátku to vypadalo, že se opravdu dobře zaměstnají - kostka byla nestabilní, dalo jim práci si ji ve vzduchu přidržet. Střídali se, než Hippík dostal nápad si sednout na poličku a drátek s chlebíkem vytáhnout nahoru. Rošťák. ;)
Tak jsem mu ji několikrát sebrala a nechala jsem přetahující se myšáky dole napospas žvanci.

Za chvíli slyším strašnej kvikot, tak běžím k nim a vidím Bačuta, jak stojí na zadních pevně zahryznutej do chleba, měl zavřený oči a vůbec se nehýbal. Při jakýmkoliv pokusu o dotyk šíleně kvičel. Tak jsem se vyděsila, co se mu stalo, jestli se mu něco nezaseklo v tlamičce, nebo jestli si nevykloubil čelist... Nechtěl na sebe vůbec nechat sáhnout. Tož utíkám pro štípačky, honem přestřihávám drátek a Bačut hrrr nadšeně s chlebem do kouta a hryže si jakoby nic. To mě teda převezl, tlusťoch jeden žravej. :twisted: I potom byl jako pominutej a nikdo, ani já, ani ostatní myšáci se k němu vůbec nesměli přiblížit, protože pištěl jako by mu šlo o život. Tak museli každej dostat vlastní kousek. :roll:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re: Rychlovky na jedno použití :)

Příspěvekod Kimik » 08 říj 2007 11:03

Mým klukům se strašně líbilo (a chutnalo) vajíčko na tvrdo. Nejdřív sice nevěděli, co si o tý hnědý kouli mají myslet, ale potom se o něj strhla bitka. Pět potkanů se hnalo za vajíčkem, vajíčko se koulelo a nechtělo se nechat chytit, vždycky ho jeden chytl do tlamky a snažil se do něj dostat. Tak jsem jim ho po chvíli naklepla, aby si mohli pochutnat. Byla legrace pozorovat, jak ho šikovně loupali a šlupky vyhazovali z klece ven, jako že tohle oni už nepotřebujou...
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Ikea

Příspěvekod Ptáková » 06 úno 2008 13:50

Vážení, dovolím si "oživit" ikeácké téma. Když jsem Ikeu prošla a koukala na věci "potkaníma očima", oslovilo mě a koupila jsem pár prima věcí. Omlouvám se, nemám fotky, snad někdo z Vás šikovnějších vypomůže, nebo koukněte do katalogu.
1. hračka pro psy Bastis, "házedlo, přetahovadlo"= patro nebo hamáček ve tvaru ležící myši, modré, asi 50,- Kč, dobře omyvatený a pevný matroš, navíc vcelku vkusná myší věc. Zatím ji máme okousanou jen málo, po vyprání rychle schne.
2. misky a mističky - já tu našla z celé Prahy jedinou vyhovující skleněnou, stabilní, hranatou (do rohu na míru)
3. kuchyňské závěsné zásobníky, něco jako květináček s úchytem, nebo porcelán s očkem
4. šuplíkový díl Antonius (vlastně dno budoucí klece, průhledný plast za 99,-)
a další (dřevěné díly odkapávače asi za 25,-Kč , přemýšlím, že by to šlo přidělat po straně klece jako půl-žebřík...)
Je toho víc, podle toho, co zrovna sháníte. Krásné látky z metráže a klasické věci jako myší polštář, plyšovou krysu ani nepočítám.
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Re: Ikea

Příspěvekod Kometa » 06 úno 2008 14:11

Jaké má Antonius rozměry?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Další

Zpět na Příslušenství a hračky