Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prostředky proti zápachu

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Laparen

Příspěvekod Cayro » 03 srp 2008 16:55

Tak tenhle technický zázrak je ozkoušený kuřáky, majitelkou psa a majitelkou kočky a mohu zodpovědně potvrdit, že ani v jednom případě nefungoval. Zápach z cigaret nezmizel, přítomnost psa v bytě a kočičího WC v koupelně byla stále cítit (upozorňuji, pes ani WC nesmrdí, jen jak jistě znáte - vejdete do bytu a pokud sami psa nebo kočku nemáte, tak to cítíte)... Takže bys vyhodila zbytečně peníze. Jestli chceš zkusit něco na potlačení pachu, zkus takové voňavé krystalky pro kuřáky, které se sypou do popelníku. Nemusíš je pochopitelně nikam sypat, stačí trochu pootevřený sáček dát někde v pokoji, myslím, že zápach ti to pochytá stejně účinně jako Laparen a navíc to celkem hezky voní. Sehnat se to dá nejlépe na takových těch prodejních akcích, jak vozí vše možné levně.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 12 srp 2008 11:13

Tak Laparen vyzkoušen i u nás a po dvou týdnech, kdy jsem měla předepsané množství na talířku kousek od klece, musím konstatovat, že jsem nezaznamenala žádnou změnu a že jsem za ta dvě balení Laparenu a poštovné zbytečně vyhodila tři stovky.
Napadlo mně, jestli toho nebylo málo, takže jsem zkusila klepnout na talíř celé balení (tj. asi trojnásobné množství) a zavřela jsem na noc okno. Což byl dost blbý nápad, protože v noci mně probudil záchvat dušení a mám dojem, že jsem slyšela podezřelé zvuky i z klece (tři potkani jsou nachcípaní). Takže jsem důkladně vyvětrala a nechala okno otevřené. Ráno jsem jela pryč, takže do pokoje přišla mamka někdy v poledne a říkala, že tam zápach nebyl (což ovšem nebývá, když celodenně větrám a den předtím jsem opláchla patra).
Takže první otevřená piksle skončila v popelnici, druhou jsem neotevřela a váhám, jestli ji někomu nabídnu a pošlu dál.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Lady.Blackie » 16 srp 2008 19:56

Spíš se mi zdálo, že ten samotný přípravek smrděl hůř než myši...
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod mikka » 26 zář 2008 11:53

tak musim podotknout, ze kdybych do misky nasypala mouku tak to bude mit uplne stejny ucinek jako laparen :roll: :roll: :roll:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Re: LIKVIDÁTOR ZÁPACHU Z KŘEČKŮ A MORČAT

Příspěvekod mikka » 27 zář 2008 12:53

Holky fakt je ten Likvidátor zápachu z křečků a morčat] tak dobrej? Ja bych si ho i za to hrozny postovny objednala, ale po skusenosti s laparenem jsem uz opatrnejsi :whistle: Nasim zacali holky silene smrdet neni dne, abych neposlouchala jak jim z nich smrdi hrozne byt. A to prosim jednou tydne sprchuju celou klec, denne utiram patra a peru hamak :oops: Vcera vecer ke me mama do pokoje prisla a uz to zacalo .. je to hrozny, silene smrdi, smrdi ji i loznice , je to vsude nalezly, boji se sem nekoho vzit na navstevu, budes je muset dat pryc a td a td. Uz jsem z toho fakt nestastna. Uz jsem i premyslela, ze prodam tu jejich krasnou klec a koupim nejakou morceci, kde nebudou mit patra a nebudou na ne moc curat :oops:

editováno, aby bylo jasno o čem je řeč - nevi
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Ptáková » 27 zář 2008 13:02

Mikkuš, nevěřila jsem, ale vyzkoušela a je fakt, že to pomohlo (v nouzi se to dá stříknout třeba na dřevěný žebříčky nebo tak, když víš, že budeš mejt až za den nebo dva). Myslím, že to tu už používalo víc lidí (Chess třeba) a že někomu dokonce myše sežraly lahvičku s přípravkem (mám pocit že Nevi??) - a bez úhony přežily. To bych pokládala i za dostatečnou záruku, že to není nebezpečné. Ten Laparen jsem nezkoušela, zatím ohlasy nic moc - ale usilovně pátrám po "pohlcovači pachů", taková jakoby želatina v plastové krabičce, úžasně to zlikvidovalo třeba cigaretový kouř, kterým byl načichlý hotelový pokoj jednou na dovolené (jenže u nás jsem to nikde neviděla). Není to na bázi "přesmradění jednoho pachu druhým, ale fakt to někak neutralizuje.
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Příspěvekod Nelliss » 30 zář 2008 14:45

Já mám v zásuvce air wick a pohodička :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod ryc086 » 12 říj 2008 21:35

takže zakoupil jsem tento likvidátor pachů díky vašim ohlasům a musím se přidat, vážně funguje. pach z hodně počůrané podestýlky na chvíli zlikviduje ale pak je třeba opravdu výměna. jinak je ale skvělý na patra a podobně. taky stop skvrnám jsem vyzkoušel na čerstvé skvrně od kávy, do minutky byla pryč, jen jsem koukal :) takže jedině doporučuju :up:
Obrázek
ryc086
Růžovka
Růžovka
Potkani: Furfur von Percy
Bebešin Gůůgl

Za duhovým mostem ...
Bebešin Rumburak 3.7.2007 - 1.2.2009

Příspěvekod dredata_zizalka » 28 říj 2008 12:56

zkoušel jste někdo to subio LIKVIDÁTOR ZÁPACHU Z KŘEČKŮ A MORČAT taky na dřevo? Mám z části dřevěnou klec a jsou místa které by potřebovali fakt "postříkat".
Když se holkám povede počůrat tu dřevěnou část (což je občas dost kuriozní) tak mi pomohla hodně (opravdu hodně) horká voda. Přiložila jsem hadřík s horkou vodou a pak začala hned utírat a vytírat to místečko a zápach zmizel. Tohle ovšem nejde praktikovat všude. Za 60 korun je to skoro zadarmo...
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 28 říj 2008 21:13

Já jsem ji pouzivala na dřevěný rám dveří, vždy v pořádku, funguje:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod chesterfield » 29 říj 2008 06:50

funguje i na dřevo, ale nesmí být už pročůrané moc, jinak já jsem dřevo savovala, ale po roce používání nepomohlo už nic - klec šla do kontejneru. a já jsem si s ní dla moc práce - takže dřevo už nikdy!

Promazáno - nevi
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Prostředky proti zápachu

Příspěvekod ještěrkaa » 28 dub 2009 17:12

mno, prakticky jsem to pořádně zkoušela jen na začátku (to jsem holkám schválně vyjímečně neuklízela 2 týdny, abych vyzkoušela v praxi funkci :mrgreen: ) a docela to fungovalo, ale jen krátce. Jinak občas jsem jim tam lehce fíkla, když mi přišlo, že už to začíná být u nich poněkud nelíbé a já neměla čas jim to hned všechno uklidit a poumývat. A výsledek? Na nějakou kratší dobu lepší, ale jak píše Kawi, stejně to smrdí jak rasův pytel, sprej nesprej :grc: :smi:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod zaceva » 06 pro 2009 12:13

Mamka sehnala v lékarně Likvidátor pachu (100ml za 65Kč) a je docela fajn, do klece to stříkám nerada, spíš to rozprašuju do prostoru, když třeba přijdu po celým dnu do pokoje, kde se nevětralo a kluci pušej. Je to přírodní produkt, takže ani do klece by to nemělo vadit. Myslím, že to bude hodně podobné jak Likvidátor zápachu pro křečky a morčata.
http://www.alpcz.cz/index.php?page=shop ... t&Itemid=1

Nicméně by mě zajímalo, jestli nemáte někdo zkušenost s pohlcovači zápachu, které se sypou přímo do klece pod podestýlku. Konkrétně třeba tyto:
Obrázek
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/pece ... nty/121390

Obrázek
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/pece ... nty/121391

Na zahraničních forech je ten levandulový docela chválen. Nikde jsem se ale nedočetla, jestli to není škodlivé, když to potkánci sežerou - ti moji to určitě ochutnaj. A pak by mě zajímalo, jak to funguje. Zda to neutralizuje pachy při přímém kontaktu -tzn. když to počuraj, tak se to zneutralizuje, nebo jestli to pohlcuje pachy i ze vzduchu - což bych potřebovala. Podestýlku měním často, takže ta sama o sobě tolik nezapáchá, ale kluci čuraj na patra a kde je napadne a to právě je cítit dost, i když to jak můžu otírám.
Kdybyste měli tip na něco dalšího, budu ráda, když se podělíte o zkušenosti. Umělé vůně do pokoje nechci. Ale zaujalo mě ještě edice přírodních vůní do zásuvky od AmbiPur (http://eshop.national-geographic.cz/esh ... D+v%F9n%EC) viděla jsem je i v drogeriích.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod ratanka » 16 pro 2009 17:11

Ahojky, tak jsem si objednala Subio Likvidator zapachu a je to opravdu super.... Mam sice chromovanou klec, ale smradek se tam drzel i po umyti, nechapu jak... No moji kluci nejsou zrovna extra cistotni....:-) A mam latkovy hamak a lano, a to i po vyprani bylo citit.... No stacilo to postrikat timto pripravkem a smradek je pryc.... je to opravdu super a skvele funguje :-) Baleni 120ml stoji 60 Kc, bohuzel postovne stalo kolem 90.. Urcite si ho ale brzy objednam znovu, takze kdo by mel zajem a je z Ceske Lipy, mohla bych objednat vice kusu aby postovne nebylo tak vysoke ;)
ratanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Black ze Zverimexu
Vallis z Hůrky

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 pro 2009 20:06

Raty, ono se ten smrad nasákne právě do toho chromu a člověk se toho za Boha nezbaví. :roll:
Já bych se k příští objednávce určitě připojila. :up: (Konečně jako Lipák, mohu využívat výhody hromadných nákupů. :roflcry:)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky