Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prostředky proti zápachu

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Prostředky proti zápachu

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 led 2010 16:03

Tak jsem též koupila tento Likvidátor zápachu http://www.subio.cz/obrazky/krecci.jpg a musím říct, že to nechutně smrdí samo o sobě. Připomíná mi to vůni stoletého mýdla. :grc: Ale když to vyčichlo, docela to ten smrad z klecí zničilo.
Každopádně už ho nekoupím.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Alustra » 14 říj 2010 12:54

Kdyby jste někdo chtěl budu si ten "LIKVIDÁTOR ZÁPACHU Z KŘEČKŮ A MORČAT" objednávat tak bychom mohli spojit síly a podělit se o poštovné .
Praha a okolí.
Alustra
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka3na » 19 zář 2012 14:07

Zkoušel jste někdo přímo toto:

http://www.ajax-chovatel.cz/detail/5457 ... e-450g/359

Obrázek

Máte s tím nějaké zkušenosti?

Já to teda za tu cenu asi i tak koupím, ale kdyby někdo psal, že je to úplně na nic, tak za to pořád můžu koupit něco jiného :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Pepinie » 18 lis 2012 17:32

lidi dneska jsem zkusila koupit ten nový Ambi pur, jak je na něj ta reklama s těma týpkama v tělocvičně, stříkla jsem ho do obýváku kde bydlí potkani - dneska večer jim uklízím, takže smrádek už byl celkem zajímavý :D - a ono to fakt pomáhá, pozvala jsem na testování bráchu a ten tu byl na návštěvě v pátek a to byli ještě čistí, a říkal, že oproti pátku je vůbec necítí...nečekala jsem to teda, byl to jen pokus...a prý nemám zapomenout zdůraznit, že to byl nápad mé drahé polovičky :roflcry:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Kimik » 18 lis 2012 18:44

Já ti nevím, ale já mám pořád nějak pocit, že tyhle chemický vůně spíš uškoděj než pomůžou :roll: Když to nastříkám třeba na záchodě, tak se hned začnu dusit a je mi nepříjemně a pak na ten záchod radši nechodím, dokud to nevyvane. V pokoji mám i nějaké kudlanky a podobný hmyz a ty po tom umírají, nemůžu si zapálit ani voňavou svíčku. A myslím si, že ani potkanům a spol. to nebude dělat dobře, mají citlivé čumáčky a tahle chemie jim asi moc vonět nebude. Stejně tak třeba nesnáším příšerné voňavé stromečky do auta.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 18 lis 2012 19:23

mě to teda voní, dusit mě to nedusí, a samozřejmě jsem to nestříkala na potkanům do klece, ale do prostoru v přiměřeném množství a netváří se, že by jim to vadilo...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Elerían » 10 říj 2013 14:11

Ja osobne používam polymérový nechlórový Dezisan, aj dezinfikuje, aj likviduje pachy. Ale v živote by ma nenapadlo nahradzovať nejakou chémiou čistenie klietky... Proste vyčistiť, každý 2.-3. raz utrieť toaleťákom postriekaným Dezisanom a je to, žiaden smrad. ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod ErumyRuby » 17 říj 2013 07:41

Já zkoušela vonnou svíčku co má pohlcovat pach z kouře, nejsem si jistá jestli to zabralo ale nejspíš jo:-) Ale my máme obyčejnou klec s plastovým dnem, není tam nic dřevěnýho. Jen nějaký hamačky, krabice a tak. Co je moc pročůraný nebo moc ohlodaný (jakože z toho zbyde jen malinkatý torzo) tak to vyhodím při čištění klece. I tak holky občas trochu smrdí, piliny dost nasáknou a den před výměnou už to není úplně ono:-D
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod chesterfield » 07 lis 2013 06:37

Máte někdo zkušenosti s tímto: DEODO od Versele Laga? Je toprášek, původně do kočičího záchodu, kde je dobře učinný, ale netroufnu si to nasypat mším, protože složení je napsané tak nějak ledabole. Já vím, že se má čistit a čistit a čistit - ale holt se stane, že to časově nevyjde a pak :grc: , bych to zkusila, ale jak říkám nemám zkušenosti a složení
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Evcaj » 09 dub 2014 07:02

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto? www.alpik.cz/zvirata/c-1503/
Klec čistím co 5 dnů, ale je cítit hned 3 den :( tak jsem si říkala, že aspoň ty 2 dny by to trochu pomohlo.. A nebo tenhle?www.subio.cz/likvidace-zapachu-z-krecku-a-morcat/
Máme klec v ložnici a bohužel pracovní vytížení mi to co 3 dny čistit nedovoluje.. A znáte to..je to jen na mě, i když jsme doma 3 :lol: Díky moc za odpověď.. Nerada bych těm našim cacorkám nějak ublížila.
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 09 dub 2014 07:54

ten likvidátor neuškodí, zabere na ty dva dny, malej zápach docela zlikviduje
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 09 dub 2014 08:55

Mně spíš pomohlo každé ráno vytřít ubrouskem nebo hadrem patra a vyměňovat špinavé hamaky...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Evcaj » 09 dub 2014 11:34

No holky jsou čistotné, chodí jen dolů. Ale změnili jsme podestýlku z hoblin za oštěpky a jde to už víc cítit :-( vyměňuji jen u záchodku každý den to mokré.
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 15 čer 2014 20:05

Já mám teĎ spray trixie na kočičí záchody a funguje, ale lepší byl prášek beaphar http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/pece ... nty/207855
jinak do prostoru lze dát i laparen, mám vůni v zásuvce:)
Problém je, že spíš smrdí klec, než podestýlka:( peru hamaky 1x týdně na 90, ale spíš to jde z těch mříží
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Dasa560 » 31 črc 2015 12:51

U mě se osvědčuje jen stálé mytí klece, praní hamaků, větrání oknem-celou noc dokořán :whistle: (tedy pokud venku není moc zima), ale i tak občas vezmu deodorant a dvakrát šplíchnu... :zip: Většinou těsně před příchode mamky-aby nenadávala :smi:
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky