Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prostředky proti zápachu

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Prostředky proti zápachu

Příspěvekod Dasa560 » 31 črc 2015 12:52

Alessa píše:Já mám teĎ spray trixie na kočičí záchody a funguje, ale lepší byl prášek beaphar http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/pece ... nty/207855
jinak do prostoru lze dát i laparen, mám vůni v zásuvce:)
Problém je, že spíš smrdí klec, než podestýlka:( peru hamaky 1x týdně na 90, ale spíš to jde z těch mříží

S klecí mám taky problém, i když ji dvakrát do měsíce celou drhnu denkmitem :oops:
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

Příspěvekod Alessa » 07 srp 2015 08:17

vydrhni jedlou sodou a kys.citronovou:) a porid si misto nerezky potahovanou...elox a jine, mam zeno a potah neni elox, ale nesmrdime:)
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Dasa560 » 22 srp 2015 20:56

Děěkuji, :) ale myslím že mama mi pořídit si novou klec nedovolí... :| ale tu jedlou sodu vyskoušim.. :up:
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

Příspěvekod Suzane » 30 lis 2015 18:15

Subio je skutečně výborné, používám pro osmáky i potkana, prodlužuje intervaly mezi čištěním klece.
Je třeba po vyčištění nastříkat na povrch spodku klece a pořádně na podestýlku, pak funguje nejlépe.
Suzane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 29 říj 2016 12:29

Jdu s dotazem, řešil už někdo problém se sousedy, kteří si stěžují na zápach při větrání a když projdou kolem dveří? Doteď jsem si myslela že to tak nesmrdí a nikoho tím neobtěžuji. V kleci jich je momentálně už jen 7, Klec myju octem, hamaky měním co tři čtyři dny. Samozřejmě se mi párkrát stalo že jsem klec nevyčistěla včas. Používám pohlčovače pachu odtud https://www.tominesmrdi.com/california-scents-pet-scents/ a myslela jsem že to stačí. Podestýlku používám ultra chipsy. Nemá někdo nějakej tip na osvedčené pohlčovače? Dost mě to vzalo, páč mi to nebylo zrovna řečeno "dobře". Objednala jsem si teď to subio, jak se tu o tom píše.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 29 říj 2016 16:46

je to jen domněnka, ale řekla bych, že sousedi nasli záminku Tě prudit.

A k tomu pohlcovači - opravdu to funguje? a jak dlouho?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vorva » 29 říj 2016 17:01

No, tohle si myslí i jiní.
https://www.tominesmrdi.com/california-scents-pet-scents/cerstve-vyprano-2/ tenhleten používám u dveří z bytu ven, takže když procházím cítím vůni. Pak mám tenhleten stříkací https://www.tominesmrdi.com/california-scents-odor-eliminating-mist/ciste-pradlo/ ten stříkám před návštěvou. Já moc vůně nemusím, takže používám tu vůni čisté prádlo, ale podle vzorku i ty sladké hezky voní. Teď poprvé jsem objednala toto https://www.tominesmrdi.com/california-scents-pet-scents-litter-box/cerstve-vyprano-4/ tak pak můžu poreferovat.
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veselka » 30 říj 2016 01:08

Mě tedy také připadá, že si sousedé našli jen důvod, při tom čištění o kterém píšeš dost pochybuji, že by to byl takový zápach, aby je rušil.
Osobně nejradši používám katalytickou lampu. Jednak to opravdu neutralizuje veškeré pachy, za druhé pěkné voní, když chci vůni, ráda mám od Parfums de maison Má první vůně (taková prádlová) a za třetí má i desinfekční účinky.
Stačí 10-15 minut v běžné místnosti a není poznat, co tam bylo cítit.

Když chci rychle v okamžiku zneutralizovat nějaký pach, aniž bych jí zapalovala, tak používám enzymatický neutralizátor pachů od Biocleanu. Buď neutrální nebo s vůní. Stačí jeden stisk asi na dva, tři metry a enzymy všechny smrady "sežerou".
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Vorva » 03 lis 2016 16:44

Tak včera mi přišel ten Subio likvidátor pachů křečků a morčat, a jaktože jsem to neznala už dříve, příjemně mě to překvapilo :lol:
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 04 lis 2016 07:28

Taky jsem to mívala, na dny, kdy není čas uklidit, ale to to třeba. Ale přišlo mně, že funguje jen hodinku nebo dvě
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Příslušenství a hračky